Drewno – zastosowania w aranzacji domu.

Drewna w dekoracji domuW nowoczesnych wnętrzach panuje moda na stosowanie naturalnych, ekologicznych materiałów. Drewno jako naturalny materiał permanentnie wpisane jest w aranżację wnętrz, a moda na jego stosowanie nie przemija. Drewno jako naturalny materiał ociepla i uszlachetnia wnętrze. Drewno pod różnymi postaciami stosuje się niemalże we wszystkich stylach i wnętrzach. Naturalne właściwości drewna są powodem rosnącego zainteresowania wykorzystaniem tego materiału w wystroju wnętrz.

[ad name=”gora”]

Przede wszystkim drewno bardzo dobrze komponuje się z innymi tworzywami i surowcami. Drewniane posadzki, boazerie ścienne czy meble dodają pomieszczeniu przytulności i uroku. Drewno ma szerokie zastosowanie w aranżacji wnętrza, można je bowiem stosować w kuchni, łazience, w pokojach, holach, a także na schodach i tarasach. Na wszystkich powierzchniach od podłóg, poprzez ściany na sufitach kończąc. Drewno doskonale komponuje się z innymi materiałami i tworzywami tj. z kamieniem, z ceramiką i ze szkłem.

Drewno na ścianie.

Choć dla niektórych ściany wykończone drewnem mogą przywodzić na myśl pożółkłe boazerie tak popularne w czasach PRL-u to współczesne zastosowanie tego materiału wygląda zupełnie inaczej. Przede wszystkim obecnie stosuje się na ścianach drewno o szerokich deskach bądź też drewno lite. Niektóre rodzaje drewna mogą być używane także w pomieszczeniach o dużej wilgotności takich jak kuchnia czy łazienka. Dotyczy to głównie niektórych gatunków drzew egzotycznych :teak, merbau, oraz matap. Drewno na ścianie stwarza ciepły i przytulny klimat. Drewno jest doskonałym izolatorem termicznym, w pomieszczeniach gdzie na ścianie jest drewno jest po prostu cieplej. Drewniane deski stanowią również izolacje akustyczną. Zatrzymują dźwięki dobiegające z zewnątrz i tłumią hałas powstający wewnątrz domu.

Drewno na podłodze.

Drewno jest wciąż bardzo popularnym materiałem posadzkowym. Na podłodze oprócz desek, parkietu, mozaiki można ułożyć bruk drewniany, drewniane panele i parkiet przemysłowy.
Podłoga drewniana niezależnie od rodzaju i zabarwienia zawsze sprawi, że mieszkanie stanie się przytulne i ciepłe. Bogata barwa odcieni i szeroka gama gatunków pozwoli dopasować podłogę z drewna do każdego rodzaju wnętrza o dowolnej stylistyce i klimacie. Podłoga drewniana nadaje wnętrzu przytulności i ciepła. Drewniane podłogi są modne i nawet po latach użytkowania wyglądają szlachetnie. Dzięki możliwości ich wielokrotnej renowacji potrafią służyć nam przez długie lata. Od kilku sezonów niezwykle popularne są ciemne podłogi z drewna egzotycznego. Jest ono twarde i wyjątkowo odporne na wilgoć.

Drewno w kuchni.

Drewno w kuchniW kuchni drewno można wykorzystać nie tylko w postaci drewnianych mebli czy blatów. Drewno może zastąpić popularne kafelki nie tylko nad blatem roboczym, ale także nad kuchenką czy zlewem. Na podłodze w kuchni również można ułożyć niektóre odporne na wilgoć gatunki drewna. Naturalna kolorystyka drewna ociepli metaliczny, zimny charakter sprzętów kuchennych. Drewno w kuchni to prosty sposób na ocieplenie pomieszczenia i nadanie mu bardziej pokojowego klimatu.

Drewno w łazience.

Drewno doskonale komponuje się z ceramiką, kamieniem czy szkłem. Dlatego też nie dziwi zastosowanie tego materiału również w łazienkach. Drewniana podłoga w połączeniu z kafelkami przełamuje zimny, laboratoryjny charakter łazienki tworząc w niej przytulny klimat. W łazience stosuje się drewno egzotyczne iroko, jatoba, tek, merbau. Można nim wykładać podłogi, fragmenty ścian, a także stosować jako obudowę wanien czy umywalek.

Twardość tych gatunków oraz ich duża odporność na wilgoć pozwala na stosowanie ich także w miejscach narażonych na częsty kontakt z wodą.
Drewno wykorzystywane jest jako szlachetny element, dodający przytulności i naturalności. Można je stosować we wszystkich wnętrzach. Jego funkcjonalność i bogaty wachlarz kolorów i rodzajów pozwalają dopasować elementy drewniane do wnętrza o dowolnej stylistyce. Drewno to naturalny materiał, którego szlachetność i piękno pozwalają mu niezmiennie funkcjonować w wystroju wnętrz wielu pokoleń. Drewno nie należy do tanich materiałów ale jego trwałość oraz możliwość wielokrotnej renowacji rekompensują ten wydatek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *