Główna / Aranżacja wnętrz / Jak funkcjonalnie urządzić salon?

Jak funkcjonalnie urządzić salon?

Funkcjonalny salonJak urządzić salon ? Salon to pomieszczenie które powinno być zarówno funkcjonalne jak i przyjazne dla domowników. Salon to serce domu i jego wizytówka . Tutaj odpoczywamy, relaksujemy się, spędzamy wolny czas .To również miejsce gdzie przyjmujemy gości, spotykamy się z rodzina i przyjaciółmi. Patrząc na salon możemy poznać  styl całego domu jak i domowników. Przestronność salonu odgrywa kluczową rolę i idealnie byłoby gdyby mógł mieć jak największą powierzchnię. Chyba każdy marzy o dużym, przestronnym salonie, w którym można pomieścić wszystko i wszystkich. Jednak nie każdy ma możliwości realizacji tych marzeń. Jak urządzić salon tak by go nie zagracić, pomieścić w nim niezbędne sprzęty i meble, i jednocześnie nadać mu odpowiedni styl?

Funkcjonalny salon

Musimy zatem urządzić salon tak pomysłowo i funkcjonalnie by nieco zrekompensować jego  mniejszy metraż.
Kluczową rolę odgrywają kształty i kolory i to od nich należy zacząć aranżacje całego pomieszczenia. Dobrze dobrane kolory mogą zmienić charakter całego wnętrza. Jasne pastelowe kolory  optycznie powiększą powierzchnię salonu a awangardowe tapety strukturalnie ożywią jego Aranżacja salonuwnętrze.

Kolejny krok to dobór i odpowiednie ustawienie mebli. W naszym salonie nie może zabraknąć półek, szafek czy regałów. Jeżeli mamy niewielki salon to zrezygnujmy raczej z tradycyjnego regału czy meblościanki. Jego masywna konstrukcja bowiem przytłacza i optycznie zmniejsza wnętrze. W takim przypadku ciekawym rozwiązaniem może okazać się zestaw mebli modułowych. Ich kształt oraz ilość części składowych dobieramy w zależności od indywidualnych potrzeb. Dowolnie komponujemy zestawy szuflad czy tradycyjnych szafek.

Jak urządzić salonTelewizor, czy też zestaw kina domowego to jeden z głównych punktów salonu. każdy czasem spędza wieczór na kanapie przed telewizorem. Dlatego podstawą w salonie jest wygodna kanapa i meble przystosowane do nowoczesnego sprzętu. Jeżeli salon pełni również funkcję jadalni nie obędzie się bez stołu i wygodnych krzeseł. W miarę naszych możliwości możemy ustawić duży drewniany stół lub tez pokusić się o mniejszy rozkładany.

Kolejny krok to odpowiednie oświetlenie dostosowane to funkcji jakie spełnia salon. Do odpoczynku idealne będzie miękkie światło stwarzające przytulny klimat. Sprawdzi się tutaj lampa stająca przy fotelu czy kanapie. Na ścianie można powiesić halogeny lub świetlówki, które wyeksponuję i punktowo podświetlą np. zdjęcia lub obrazy. Jeżeli salon pełni również funkcję jadalni nad stołem należy powiesić żyrandol. Jeśli zaś w salonie nie ma stołu oświetlenie górne nie będzie konieczne.

Dodatki do salonuZasadniczy wpływ na wygląd pomieszczenia mają ozdoby i dodatki znajdujące się we wnętrzu. Dzięki nim możemy zmienić charakter salonu i nadać mu nowy styl. Dobieramy więc do całości gustowne lampy, obrazy i wazony. Pamiętajmy jednak przy tym o zasadzie minimalizmu aby urządzić salon tak, aby nie przytłaczać przestrzeni wypoczynkowej nadmiarem przedmiotów.

Dodaj komentarz