Główna / Aranżacja wnętrz / Klasyczne meble kuchenne.

Klasyczne meble kuchenne.

Klasyczne meble kuchenne.Wystrój wnętrza jest ważnym elementem dla każdego człowieka, aby dobrze czuć się we własnym domu, własnej kuchni, musimy urządzić je według swoich upodobań. Wygląd naszego domu jest naszą wizytówką, i dużo mówi o naszym charakterze, o tym kim jesteśmy. Urok i piękno wnętrza zależą od nas, od tego ile starań włożymy do jego urządzania, od tego zależy jak będziemy się potem czuć w swoim mieszkaniu.

Przykładem może być kuchnia, która jest ważną częścią naszego życia, gdyż spędzamy w niej większość swojego czasu. Jest to nie tylko miejsce do gotowania, ale także do posiłku spożywanego wspólnie z rodziną. Często kuchnia staje się jedynym miejscem do spotkań i rozmów rodziny, nic więc dziwnego że powinna być ona przyjemna, gustowna i miła dla oka.

Charakter i osobowość

Ma decydujący wpływ na wygląd kuchni. Jeżeli jesteśmy osobą wyrafinowaną, ceniącą własny styl i wierną swoim ideałom bez względu na modę, idealnym rozwiązaniem będzie zabudowa w konwencji klasycznej. Kuchnia powinna zostać wyposażona w eleganckie, klasyczne meble, o unikalnym wzornictwie dopasowane do charakteru mieszkania i podnoszące jego prestiż. Popularne są tradycyjne kształty, modne kolory, klasyczne wzory , z licznymi szlachetnymi dekoracyjnymi elementami np.witrażami, szklanymi wstawkami, listwami, granitowymi blatami i uchwytami z mosiądzu.

Dużą uwagę powinniśmy zwrócić na jakość mebli, trwałość tworzywa, z którego są zrobione, wytrzymałość zawiasów i uchwytów.

Do najmodniejszych materiałów na meble klasyczne zalicza się obecnie drewno brzozowe, olchowe i dębowe, tak w jasnych jak i ciemnych odcieniach np. jasna brzoza, czerwona wiśnia, dąb rustykalny.

Trendy w meblach klasycznych

Obecnie meble wykonane w klasycznej konwencji nie muszą już zajmować całego pomieszczenia, nie są już tak nudne i ciężkie jak kiedyś. Powstają nowe wzory i projekty, po połączeniu klasycznego drewna z elementami metalowymi i szklanymi powstają eleganckie meble o nowym obliczu jak na przykład meble w stylu rustykalnym nie tracą one jednak przy tym swojej szlachetności i wytwornego wyglądu. W klasycznym wnętrzu musimy pamiętać o zachowaniu umiaru. Musimy pamiętać, że mimo iż ozdoby są urozmaiceniem ich nadmierna ilość może popsuć cały efekt, przepych  jak chyba w każdej dziedzinie nie jest mile widziany . By meble pasowały do nowoczesnych sprzętów obecnych w prawie każdej kuchni powinniśmy zdecydować się na jak najprostsze zdobienia, lub specjalnie do tego celu przygotowane linie sprzętu AGD projektowane w konwencji retro. Klasyczne meble idealnie komponują się z delikatnymi, stonowanymi kolorami, absolutnie nie nadają się do łączenia z mocnymi kolorami ścian i abstrakcyjnymi wzorami. By nasze meble dobrze się prezentowały potrzebna będzie odpowiednia przestrzeń.
Dlatego powinniśmy unikać zagracania kuchni zbędnymi regałami, pamiętajmy, że główną zasadą klasyki jest umiar zarówno w formie jak i treści, oraz zachowanie jak największej przestrzeni, na ile warunki na to pozwalają. Idealnym dopełnieniem mogą być drobiazgi, takie jak porcelanowe wazony, portrety, fotografie i lustra, które dają również wrażenie przestrzeni.

Dodaj komentarz