Typowe wymiary mebli kuchennych

Typowe wymiary mebli kuchennych to kluczowy aspekt podczas planowania zabudowy kuchni. Poza względami praktycznymi mający także wpływ na cenę tego przedsięwzięcia. Określenie planu pomieszczenia jest zadaniem kompleksowym, w którego skład wchodzą nie tylko meble, ale także różne urządzenia kuchenne coraz częściej spotykane w opcji pod zabudowę. Aby umożliwić połączenie ze sobą wszystkich elementów układanki, z reguły pochodzących od różnych producentów, projektanci wypracowali znormalizowane wymiary. Do nich stosuje się większość wytwórców mebli oraz sprzętu AGD przeznaczonego pod zabudowę oraz wymiary frontów kuchennych. Sytuacja taka umożliwia łatwiejszą integrację mebli ze sprzętem AGD oraz tańsze koszty produkcji półfabrykatów, z których powstają gotowe meble i urządzenia codziennego użytku wypełniające naszą kuchnię. [ad name=”gora”]

Typowe wymiar mebli kuchennych

Szerokość szafek kuchennych

Przedział szerokości w czasach, gdy większość mebli kuchennych jest wykonywana na zamówienie pozostawia dzisiejszemu klientowi dosyć spore pole manewru, jeśli tylko szafka nie jest wykonywana pod zabudowę jakiegoś konkretnego urządzenia są producenci, którzy mogą wykonać na zamówienie szafki w dowolnych szerokościach. Jak się można domyślać niestety niesie to za sobą jednak dodatkowe koszty. Więc jeśli to tylko możliwe warto brać pod uwagę typowe wymiary mebli kuchennych podczas planowania zabudowy. Do takich większość producentów zalicza szerokości:

  • 150, 200, 300, 400, 500 , 600mm, z jednym frontem
  • 600(2 x 30),  800(2 x 40),  1000(2 x 50) mm przy zastosowaniu pary frontów.
Sprawdź jeśli szukasz więcej informacji na temat fronty do szafek kuchennych
Niektóre firmy jako wymiar standardowy podają także szafki szerokie na 450 i 900 mm, jest to już jednak kwestia indywidualna dla każdej oferty.

Wysokość mebli kuchennych

Wysokość dolnych szafek kuchennych

Wymiary dolnych szafek kuchennychO ile górne szafki pozostawiają pewną swobodę w doborze ich rozmiaru, o tyle dolne szafki, jeśli chcemy aby współgrały z obecnie produkowanymi lodówkami, kuchenkami, czy pralkami są dostępne w w przedziale od 820 do 900 mm.

Pierwsza najczęściej spotykana to 820 mm od podłogi pomieszczenia, do szczytu szafki bez blatu, po nałożeniu blatu o grubości np 28 mm daje nam wysokość około  850 mm. Jest to najbardziej typowa wysokość, do której stosują się producenci sprzętu AGD oraz frontów produkowanych  dla mebli kuchennych. Proporcje takiej szafki to 100 mm pozostawione na listwę cokołową lub nóżki w zależności od konstrukcji oraz 720 mm na korpus.

Czasami można również spotkać nieco wyższe szafki o wysokości do 870 mm co w sumie z blatem daje 900 mm wysokości, różnią się one wymiarem listwy cokołowej lub nóżek, przestrzeń ta wtedy wynosi 150 mm korpus pozostaje w rozmiarze 720 mm. Z uwzględnieniem tego przedziału produkowane są wszelkie urządzenia AGD umieszczane pod blatem, zaopatrzone w regulację wysokości.

Wysokość górnych szafek kuchennych

Jeśli chodzi o górne szafki panuje większa dowolność, ponieważ nie są tak często powiązane z urządzeniami AGD powszechnie spotykane wysokości zaczynają się już od 400 mm, a kończą nawet powyżej 1000 mm, w zależności od oferty poszczególnych producentów. Najczęściej spotykane wysokości  to 600 oraz 720mm

Głębokość mebli kuchennych

Głębokość dolnych szafek kuchennych

To kolejny wymiar, istotny przy rozplanowaniu układu mebli kuchennych. Także w tym wypadku istnieją pewne typowe wymiary mebli kuchennych,  o których powinno się pamiętać. W tym wypadku  będzie zależny od powierzchni blatu, czyli od jego czoła do krawędzi opierającej się na ścianie.  Minimalny i zarazem uważany za standard to wymiar 600 mm, trzeba się do niego stosować jeśli chcemy między meblami umieścić kuchenkę, zmywarkę, zlewozmywak lub lodówkę, bo pod takie rozmiary są właśnie produkowane.

Osoby które z jakichś względów będą chciały zastosować płytszy blat mają tą możliwość jedynie na ścianach, na których nie będzie umieszczony żaden sprzęt AGD. Należy jednak pamiętać o tym, że typowa głębokość szafek większości producentów wynosi od 500 do 550 mm i dostosowana jest właśnie z myślą oblatach kuchennych głębokości 600 mm. Tak więc trzeba mieć  na uwadze ewentualne przeróbki również samych szafek.

Głębokość górnych szafek kuchennych

Typowa głębokość górnych szafek to około 300 mm. Jest to wymiar pozwalający na przechowywanie w nich większości naczyń z uwzględnieniem większych talerzy. Równocześnie umożliwiając wygodny dostęp do produktów znajdujących się w głębi górnych szafek.

Wymiary górnych szafek kuchennych

Przestrzeń pomiędzy dolnymi a górnymi szafkami

Jest to  w pewnym zakresie kwestia indywidualna  i powinna być dobierana do wzrostu osoby, która będzie w danej kuchni pracować zaczyna się już od 450 mm wzwyż. Warto w tym przypadku mieć na uwadze kilka kluczowych aspektów:

  • Minimalną wysokość na jakiej powinien znajdować się pochłaniacz nad płytą grzewczą, jeśli będzie taki zamontowany w naszych meblach. Informacja na ten temat będzie znajdowała się w dokumentacji technicznej naszego wyciągu.
  • Całkowita wysokość ciągu mebli, która będzie szczególnie istotna, jeśli zdecydujemy się się na zastosowanie lodówki pod zabudowę. Jest to rozwiązanie, które w przeciwieństwie do wersji z lodówką wolno stojącą narzuca pewne ograniczenia, ponieważ ze względów estetycznych doży się do zachowania linii w w zabudowie.

Typowe wymiary mebli kuchennych – Szafki narożne

Kolejny rodzaj szafek powszechnie stosowanych w zabudowie kuchennej to tak zwane narożne szafki kuchenne.

Sprawdź, jeśli szukasz więcej informacji na temat szafki kuchenne narożnikowe

Dolne szafki narożne występują najczęściej w dwóch wersjach wymiarowych mniejszej, która zabudowuje naroże 900 x 900 mm oraz większej zabierającej przestrzeń 1000 x 1000 mm.

Górne szafki narożnikowe zwykle zabudowują  przestrzeń 600 x 600 mm. Dysproporcje powstałe, na skutek różnicy między wymiarami górnych i dolnych szafek narożnych można wyrównać stosując dodatkowe górne szafki w szerokościach 300 lub 400 mm w zależności od rozmiaru dolnego narożnika.

Typowe wymiary mebli kuchennych pod zabudowę

W tym przypadku powinniśmy odnieść się oczywiście do dokumentacji dostarczanej przez producenta sprzętu. Jednak, aby ułatwić wstępne rozplanowanie kuchni podamy najczęściej spotykane typowe wymiary mebli kuchennych pod zabudowę:

  • Zlewozmywaki: jednokomorowy – 500 mm, półtora-komory – 600 mm, dwie komory – 800 mm.
  • Lodówka: lodówki pod zabudowę zwykle montuje się w szafkach o szerokości 600mm, wysokość zależy od pojemności modelu na jaki się zdecydujemy.
  • Piekarniki – na rynku spotyka się piekarniki pod zabudowę w szafkach o szerokościach 600 oraz 900 mm.

Artykuł ten ma za zadanie usystematyzować pewne podstawowe reguły jakimi kierują się producenci mebli kuchennych w obecnych czasach i zapoznanie się z nim powinno być pierwszym krokiem jaki stawiamy podczas planowania zabudowy kuchennej. Aczkolwiek prosimy mieć na uwadze,  że informacje podane powyżej, to oczywiście kwestia podlegająca ciągłej ewolucji i w znacznym stopniu zależna od producenta naszych mebli . W związku z czy do informacji zawartych w  tekście prosimy odnosić się z odpowiednim dystansem i zawsze sprawdzać typowe wymiary mebli kuchennych jakie oferuje nam dostawca.

34 komentarze

  1. Szukałam takiego artykułu, pomógł mi się lepiej zorientować podczas projektowania mojej kuchni.
    Pozdrowienia 🙂

  2. Dziekuję za informację odnośnie typowych wymiarów szafek narożnych 🙂 Bardzo mi przydatna

  3. a moj kolega uparł się i wmawia standard szafki stojącej 75cm. Na zwrócona uwage dostał białej gorączki, piana w … itd. A ma ludziom kłaśc kafelki i zacznie od 77cm …… od podłogi . pierwszy kafel bedzie widoczny w połowie blatu – szkoda gadać.

  4. Wysokość 75 cm ni jak ma się do standardowej wysokości dolnych szafek kuchennych. Biorąc oczywiście poprawkę na odchyły od normy poszczególnych producentów można zakładać że przytłaczająca ich większość zaproponuje, najczęściej spotykaną wysokość dolnych szafek czyli 82 cm plus blat. Bierze się to stąd że w masowej produkcji przyjęto jako najbardziej uniwersalną wysokość frontu 718 -720 mm, ewentualnie 600mm ale to dla szafek górnych.

    Czyli prosty rachunek daje nam 72 czasami 73 cm wysokości korpusu z frontem, plus przestrzeń na cokół zwykle 10 cm, czasami 15 dla osób wyższych. W tym momencie szafka bez blatu ma już 82 do 87 cm. W zależności od tego czy zastosuje się blat grubości 28 czy 38 mm gabaryty dolnego ciągu szafek będą przykrywały ścianę na wysokości +- 85/86 cm lub 90/91 cm.

    Kafelki zwykle wpuszcza się 5 do 10 mm, spotkać można także przypadki kiedy są one kładzione bezpośrednio na blat. Na końcu stosuje się sylikon, lub maskującą listwę przyblatową, która sama w sobie ma kolejne 25 do 40 mm wysokości.

    Tak wygląda to najczęściej, nie możemy jednak wykluczyć że znajomy znalazł firmę robiącą nieco niższe dolne szafki. Choć może to przysporzyć problemów z ich integracją do sprzętu AGD, tak czy inaczej zawsze warto konsultować sprawę wymiarów z producentem u którego zamawiamy meble.

  5. witam napisze mi ktoś jak sie oblicza metry kwadratowe frontów meblowych?np 713mm na 39.6mm ile to jest metrów kwadratowych?chodzi mi o wszystkie typowe wymiary frontów.

  6. 0,396 m x 0,713 m = 0,282 m

  7. Mam pytanie czy mogę zrobić szafkę narożnikowa 70/70

  8. Teoretycznie tak, ale wiele będzie zależało od tego jakiej głębokości będą boki takiej szafki. W praktyce 70/70 w przypadku szafki dolnej której głębokość standardowo wynosi około 58 cm licząc od ściany pomieszczenia jest rozmiarem zbyt małym, wystąpi problem dostępu do wnętrza szafki drzwiczki przy wersji łamanej miały by szerokość 2 razy po 12 cm. Chyba że w grę wchodzą ewentualnie płytsze szafki wtedy kosztem głębokości można uzyskać większy dostęp do wnętrza.

    Inaczej sprawa ma się gdyby wymiar dotyczył szafki górnej której głębokość to zwykle okolice 30cm. 70/70 to więcej niż standardowy stosowany w narożnej zabudowie wynoszący 60/60. W tym przypadku niema konstrukcyjnych, ani ergonomicznych przeciwwskazań. Jeśli niema ciekawszego pomysłu na wykorzystanie tych dodatkowych 10 cm można pokusić się o górny narożnik 70/70

  9. Mam putanko jakie wymiary ma mieć blat szafki narożnej dodam że szafka ma 1 front o szer.ok.340mm

  10. Witam,
    Bardzo fajny artykuł, dzięki niemu sam składam sobie kuchnię i od razu mam kilka pytań:
    1) Czy lepiej jest kupić/zrobić szafkę górną narożnikową w wymiarach standardowych 60/60 i do nich dorabiać szafki, które będą wisiały po boku
    2) Jak dokładnie obliczyć wymiary frontów w stosunku do wymiaru szaf
    3) Czy szafki górne otwierane do góry muszą mieć po obu stronach podnośniki gazowe?
    To na razie tyle, jak podczas pracy coś mi się nasunie to będę pytał
    Pozdrawiam

  11. ad 1)Jeśli planowana jest kuchnia narożna najlepiej rozpocząć od zabudowy narożnika standardowo 60/60, ewentualną pozostałą podczas rozplanowani nietypową przestrzeń łatwiej będzie zabudować zwykłą szafką.

    ad 2)Zwykle fronty są o około 4 mm węższe niż szerokość szafki, czyli dla szafki o szerokości 400 mm front ma szerokość 396 mm, dla 600 mm będzie to w wersji dwu frontowej 396 x 2 lub jedno 596 mm. Wysokość to zwykle 8 mm mniej czyli przy wysokości szafek 720 mm front ma 712 mm. Jednak w tym przypadku wymiary zawsze należy skonsultować z producentem ponieważ mogą wystąpić minimalne różnice w oferowanej wymiarówce.

    ad 3) Dobór podnośnika będzie zależny od wielkości oraz masy frontu jaki miał by on wspierać oraz od specyfikacji samego podnośnika. W większości przypadków powinien wystarczyć jeden dobrej jakości podnośnik gazowy, oraz dwa zawiasy, jeśli po przetestowaniu okaże się zbyt słaby można zamontować dodatkowy.

  12. Dziękuje bardzo za odpowiedzi.
    Nurtuje mnie jeszcze jeden mały problem. W ten weekend sam zrobiłem szafki stojące (pod zlew, piekarnik i na garnki) i nie było to trudne. W następny weekend przymierzam się do zrobienia szafki narożnej podwieszanej 60/60tył, boki 30cm i wysokość 60cm. I tu pojawił mi się małe problemy. Otóż nie znalazłem nigdzie w necie dokładnego zdjęcia lub opisu jak taka szafka jest zrobiona. Chodzi mi o dwa aspekty:
    1) Czy wystarczy połączyć 2 boki wykonane z formatki gr.18mm z trzema półkami w kształcie litery „L” gr 18mm, a z tyłu dać po dwóch stronach płytę pilśniową 3mm. Czy nie trzeba tych półek od tyłu jakoś wzmocnić?
    2) Wyczytałem i widziałem w sklepach że wszystkie szafki podwieszane mają z tyłu wykonaną bruzdę a w nią wpuszczoną płytę pilśniową. Ja nie mam możliwości technicznych zrobienia w formatkach takich bruzd. Więc czy mogę płytę pilśniową przymocować na całych brzegach formatek? Czy to nie będzie przeszkadzało w wyregulowaniu zamontowanych uniwersalnych zawiasów regulacyjnych?
    Mam nadzieje że jakoś wyjaśniłem moje bolączki i czekam na przydatne rady.

  13. ad1)Przy budowie szafek narożnych stosuje się oprócz boków i wieńców (półek) listwę montowaną w wewnętrznym rogu takiej szafki, pomiędzy dolnym i górnym wieńcem. wzmacnia ona konstrukcję oraz umożliwia przymocowanie ścian tylnych które w innym przypadku było by bardzo kłopotliwe.

    ad2)Poza aspektem estetycznym czyli widoczną szparą za ostatnią szafką w ciągu. Brak takiej bruzdy nie ma żadnego wpływu na możliwości jakiejkolwiek regulacji zarówno zawiasów, jak i zawieszek powszechnie stosowanych w szafkach. Problem szpary można rozwiązać w prosty sposób, ostatnią szafkę w ciągu zbudować tak aby zewnętrzny bok był odpowiednio głębszy, przykrywając powstałą po montażu przestrzeń.

  14. Witam,

    ja właśnie jestem na etapie projektowania i jest kilka tematów, których nie jestem do końca pewien.
    1. Założyłem sobie głębokość szafek dolnych na 550mm i zastanawiam się jakiej długości prowadnice zastosować. Typowe długości jakie widziałem to 550mm lub 500mm ale ta na 500 zmniejszy mi szufladę natomiast stosując 550mm obawiam się, że szuflada może się opierać o plecy i nie domykać. Czy nie lepiej zrobić szafki na 560 skoro i tak drzwiczki schowają sie pod blatem 600mm?

    2. Jeśli drzwi mają być węższe od szafki o 4mm to rozumiem, że to już będzie wymiar po oklejeniu więc stosując okleinę 2mm pcv muszę ją także odjąć od drzwi?

    3. Planowałem zrobić cokół stosunkowo niski (62mm) po prostu z płyty meblowej bez regulacji. Zastanawiam się tylko czy to nie będzie niewygodne w użyciu lub może źle wyglądać.

    Bardzo proszę o rozwianie moich wątpliwości.

  15. ad1. Proszę pamiętać że do głębokości korpusu 560 mm musi pan doliczyć grubość frontu 18 mm, następne 2mm jeśli wąskie powierzchnie będą oklejane obrzeżem PCV, czyli razem to już 580 mm pozostaje 20 mm. Nawet jeśli dolne szafki opierały by się o ścianę, co generalnie jest nie wskazane, a często także niemożliwe z powodu przyłączeń gazowych lub hydraulicznych. W zależności od zastosowanych uchwytów dobrze było by mieć w zapasie co najmniej 20-30 mm na wypuszczenie czoła blatu przed szafki. Przy blacie głębokości 600 mm może zabraknąć.

    ad2. Jeśli drzwi będą wykonane z płyty wiórowej, której wąskie powierzchnie będą oklejone właśnie takim obrzeżem, element powinien być docięty z uwzględnieniem dwóch grubości zastosowanego obrzeża zarówno do szerokości jak i na wysokość.

    ad3. Przede wszystkim trzeba ustalić po co stosować niższy cokół, czy po to aby obniżyć wysokość szafek, czy po to aby uzyskać dodatkową przestrzeń wewnątrz korpusów. Obie opcje pociągają za sobą pewne niedogodności, jeśli obniży Pan ciąg mebli poniżej 820mm (bez blatu)mogą być problemy z wkomponowaniem w meble sprzętów wolno stojących typu kuchenka lub zmywarka. Jeśli wyrówna różnicę zwiększając przestrzeń między wieńcami należy pamiętać o tym przy docinaniu frontów. Kwestie estetyczne to już rzecz gustu.

  16. Witam,

    bardzo dziękuję za rzetelną odpowiedź, przekonał mnie Pan co do głębokości 550mm.
    Jeśli chodzi o cokół to właśnie chodziło mi o zwiększenie pojemności a nie o obniżenie szafek. Muszę zostawić miejsce w ciągu mebli na zmywarkę w przyszłości więc wysokość szafek ustaliłem już na 815mm plus dodatkowych kilka mm do centymetra liczę na stopki wbijane więc z montażem sprzętów nie powinno być problemu.

    Nasunęło mi się jeszcze jedno pytanko. Mam w rogu szafkę 90×90 z łamanymi drzwiami a oboko ma stać cargo na które zostało jedynie 14cm. Czy to mi wystarczy przy płytach 18mm?

  17. Jeśli chodzi o kosze cargo to najlepiej było by sprawdzić to w stosunku do konkretnego modelu, który ma być zamontowany, ponieważ różnią się one sposobem prowadzenia.
    Bywają mocowane do prowadnic w cokole, lub montowanych do boku szafki. Następnie tak wymierzyć narożnik aby na szafkę typu cargo pozostała odpowiednia przestrzeń warto ją wygospodarować ponieważ szafki tego typu są bardzo funkcjonalne.

  18. Parę uwag które może wam się przydać podczas robienia kuchni (jestem właśnie po zrobieniu swojej pierwszej kuchni):
    – przyjąć zasadę, że po zaprojektowaniu kuchni trzymać się wszystkiego tak jak od początku założyliśmy, ponieważ po zmianach mogą nas zaskoczyć niemiłe niespodzianki, dlatego jeżeli coś zmieniamy to dobrze to przeanalizujmy.
    – warto wiedzieć jaką się zakupi lodówkę oraz piekarnik i robić korpus pod daną lodówkę.
    – jeżeli lodówka będzie stała bezpośrednio przy ścianie to sprawdzić czy dla danej lodówki będzie możliwe pełne otwarcie drzwi bez dodatkowe obrzeża od strony ściany np. podwójnej płyty 36mm.
    – polecam trzymać się tradycyjnej wysokości cokołu (100mm), gotowe cokoły są przeważnie 100mm i 150mm, sprawdzić zmywarkę pod kątem naszego cokołu. Dążyć do tego aby pomiędzy blatem, a wiszącymi szafkami było ok 54cm (taki jest standard) dlatego też nad lodówką będziemy mieli dodatkową wnękę którą można zakryć górnym frontem od lodówki lub zrobić osobny.
    – jeżeli lodówka wymaga dodatkowych zawiasów na froncie trzeba pamiętać o puszkach pod zawias.
    – podczas skręcania korpusów warto wyposażyć się w specjalne imadełka przytrzymujące płyty podczas wiercenia i skręcania dostępne np. w castoramie koszt ok. 5zł
    – jeżeli stosujemy prowadnice bluma to korpus dajemy zawsze min 1cm głębszy od dł. prowadnicy. Polecam decydować się na prowadnice 500mm i gł. korpusu np. 550mm gdyż mamy wtedy zapas na przestrzeń przy ścianie (np. na kable czy węże) i możliwość wysunięcia blatu względem frontów (należy pamiętać, że zmywarki są głeb. min 550 mm a standard blatów to 600mm)
    – przy robieniu większej ilości szuflad polecam zrobić szablon dwustronny np. z plyty 3mm do nawiercania otworków pod prowadnice w korpusie szafki
    – jeżeli chcemy aby szafki wiszące wyglądały fachowo od spodu to można się pobawić w robienie frezu pod plecy szafki (płyta np. hdf 3mm), jeżeli plecy przybijamy na gwoździki bezpośrednio do niefrezowanego korpusu to warto kupić zawieszki które nie będą zbytnio odstawały względem tych pleców i tym samy uwidoczniały otworów

    Standardowe wymiary formatek i frontów na szafkę o szer 600mm z szufladami z wąską górna szufladą (gr. pł. 18mm):
    – formatki: 720×550 szt. 2, 564×550 szt. 1, 564×100 szt. 2
    – fronty: 283×596 szt. 2, 140×596 szt. 1
    Przydatne linki:

    Polecam polski program do projektowania kuchni pro100

    Pozdrawiam miłego majsterkowania!

  19. i jeszcze jedno:
    -jak będziecie kupować mocowanie frontu bluma to polecam te na wcisk, a nie na wkręty.
    – nie obawiajcie się wiercenia w frontach, kupcie wiertło do drewna 10mm z ogranicznikiem, dobrze nanieście wymiary na tył frontu i po sprawie, uwierzcie mi, że żadne wzorniki nie są do tego potrzebne.
    Jak będziecie jeszcze mieli jakieś pytania to piszcie na maila blady2000@wp.pl

  20. Witam! Mam pytanie odnośnie szafek narożnych,a mianowicie jakie mają być szerokości frontów przy szafkach 800×800, bok 500 i 600×600 bok 300! chodzi mi o podwójne fronty łamane, w kształcie L, przy grubości frontu 16mm MDF! Jakich użyć do nich zawiasów, chodzi mi o kąt otwarcia??!!

  21. To będzie dla mnie dużą podpowiedzią, bo po raz pierwszy w życiu zabrałam się za coś takiego karkołomnego jak projektowanie kuchni. Dzięki Bogu mam Power Net+ do pomocy, bo nie potrafię rysować rysunków technicznych ani jakichkolwiek innych. No więc projekt projektem, ale przy wybieraniu szafek będę się przede wszystkim kierować tymi przykazaniami.

  22. witam mam pytanko niech mi ktoś pomoże kupiłam piekarnik do zabudowy Mastercook ma wymiar szerokość 595mm a szafkę 600mm
    błagam niech mi ktoś powie jak mam ją zamontować!!!!!!!!!!!

  23. Chciałabym zbudować szafkę do półek Le Mans. Szafka 1000 z frontem 500 mm.Czy ktoś może mnie wspomóc dokładnym rysunkiem.

  24. a ja mam pytanie dotyczące blatu kuchennego, płyty gazowej oraz szuflad pod płytą. Będę mieć blat wysokość 3cm i mam pytanie czy mogę w nim zamontować płytę gazową wysokość 4cm (chodzi mi o to co się chowa w blacie). Co więcej pod płytą będą szuflady. Czy można wstawiać tak płytę, czy nie będzie to przeszkadzać w wyciąganiu zawartości z szuflady czy może lepiej wybrać płytę 3cm

  25. Aniu, mozesz bez problemu zamontowac taka płyte, poprostu uwzglednij wąż gazowy w szafce za szufladami i zrób płytsze (krótsze na głębokość) szuflady; ja mam szuflady pod płyta i nie ma problemu; przeważnie od doły plyty gazowej nic nie wisi, odstaje
    itp.

  26. PORADA DOT. SZAFEK NAROZNYCH DOLNYCH
    polecam odstąpić od zakładania frontów łamanych (jeden front wisi na drugim) ponieważ z czasem pod wpływem cieżaru fronty sie opuszczą w najlepszym wypadku; ja zawsze stosuje zawiasy 175* na obu frontach, co za tym idzie kazdy front otwiera sie osobno na swoja stronę i daje szerszy dostep do wnetrza szafki; w tym przypadku uchwyt zakladam na front który jest na „wierzchu”; drugi otwieram po otwarciu pierwszego; jak by cos to krzysztof.26@o2.pl

  27. zawiasy w szafkach są do regulacji nawet jak sie owieszą zawsze idzie je wyregulować -nawet blądi to potrafi 🙂

  28. czy umieszczenie blatu łazienkowego z umywalką na wysokości 95cm bę dzie mało wygodne? proszę o poradę

  29. Jaka jest dokładnie głębokość szafek tzw. „gł. 60”?
    Spotkałem się z informacją, że 582mm.
    Chodzi mi o głębokość łącznie z grubością frontu.
    Dokładna głębokość jest mi potrzebna, gdyż planuję słupek z lodówką, przy czym widoczny będzie właśnie też jego boczek. Tylna krawędź boczku będzie przylegać do ściany, tak żeby nie zostawała szczelina (ewent. minimalną szczelinę zamaskuję akrylem itp.), a dokładna głębokość bezpośrednio wpływa na wykończenie sufitu i podłogi.
    A przy okazji, o ile cofnięte jest lico cokolika względem lica frontu?

  30. Czy można zabudować zmywarkę w szafce narożnej.Szerokość zmywarki dowolna /45, 60/. Jakie muszą być wymiary takiej szafki?

  31. Witam a ja mam pytanie mam zabudowę lodówki wys.2133 szer.60,gleb.56.Nie wiem jaki wymiar lodówki bo producent mebli mówi że ma być nie wyższa niż 1900 ale ważne żeby zgadzał się front dolny zamrażalnika który ma 713 mm…i nie wiem w tej kwestii czy te drzwi zamrażalnika mają mieć równe 713 ?

  32. Jak zbudować standardową szafkę to wiem bo już kilka zrobiłem pod buty czy też szafy z drzwiami przesuwnymi, ale teraz chciałbym zrobić kuchnię i mam problem z szafkami pod zabudowę zmywarki czy piekarnika. Co powinienem wiedzieć ile cm zostawić na rury do zmywarki czy do piekarnika powinienem zostawić jakieś szczeliny dookoła piekarnika czy też z tylu na wentylację.
    Czy ktoś może jakoś mi pomoc.

  33. Witam.Mam szafkę do zabudowy piekarnika o głębokości 54 cm. Jakie wymiary musi miec piekarnik?

  34. Czy może być front na zawiasach 43cm wysoki i 59,6 szeroki? Czy to będzie jakiś problem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *