Wanna i prysznic w jednym

Urządzanie łazienki praktycznie zawsze wiąże się z dylematem czy wybrać wannę czy kabinę prysznicową. W przypadku dużych pomieszczeń można zamontować oba urządzenia, ale w standardowych łazienkach jest to zazwyczaj niemożliwe. Właściwy wybór jest o tyle trudny, że urządzenie służące do kąpieli musi spełniać oczekiwania wszystkich domowników. A często dzieje się tak, że każdy z nich posiada inne potrzeby. Czy możliwy jest w tym przypadku kompromis?

Dwa w jednym

Połączenie zalet kąpieli w wannie oraz pod prysznicem można osiągnąć poprzez połączenie tych dwóch urządzeń w jedno. Rozwiązanie to, jest szczególnie polecane do łazienek, z których korzysta większa ilość osób w różnym wieku. Na przykład dzieci bardzo lubią pluskać się w wannie, ponadto wygodniej jest umyć małe dziecko w wannie niż pod prysznicem. Dorośli cenią sobie kąpiel pod prysznicem, która jest przede wszystkim szybka. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie dla osób lubiących odświeżyć się rano przed pracą, kiedy liczy się każda minuta. Z kolei w weekendowe wieczory kąpiel w aromatycznej pianie jest niezastąpionym sposobem na rozładowanie tygodniowego stresu. Prysznic jest również dobrym rozwiązaniem dla osób starszych, dla których wejście do wysokiej wanny często jest dużym problemem. Najczęściej, połączenie wanny z prysznicem realizuje się poprzez zamontowanie na ścianie panelu prysznicowego. Konieczne jest zamontowanie osłony, która będzie chronić łazienkę przed zachlapaniem podczas korzystania z prysznica. Najprostszym i najtańszym sposobem jest zawieszenie na drążku zasłonki łazienkowej.

Parawany nawannowe

Bardziej eleganckim rozwiązaniem są parawany nawannowe. Obecnie, producenci oferują bardzo szeroki ich wybór. Ścianki parawanów wykonane mogą być ze szkła hartowanego, akrylu lub polistyrenu i osadzone w białych czy też chromowanych profilach. Parawany jednoczęściowe montowane są na stałe i przysłaniają jedynie część wanny. Jeśli chcemy zabezpieczyć całą powierzchnię to należy wybrać parawan wieloczęściowy, w których jedna z części brzegowych jest zawsze zamontowana na stałe, a pozostałe przesuwają się po prowadnicach, otwierają lub składają w harmonijkę.

Wanno-kabiny

Profesjonalnym urządzeniem łączącym w sobie cechy wanny i kabiny prysznicowej jest tak zwana wanno-kabina. Należy jednak pamiętać, iż ze względu na spore rozmiary, jej montaż wymaga  nieco więcej miejsca. Wanny tego typu posiadają specjalną konstrukcję. Po prawej lub lewej stronie znajduje się wyprofilowany brodzik, który wyraźnie odznacza się od pozostałej części służącej jako wanna. Nad brodzikiem montowana jest kabina wraz z wbudowanym już panelem prysznicowym.

Chęć zaspokojenie zróżnicowanych potrzeb klientów powoduje, że projektanci przedstawiają coraz to nowsze projekty wanno-kabin. Jedna z koncepcji przedstawia wanno-kabinę jako stojące jajo składające się z dwóch podłużnych połówek. Gdy są one połączone, to tworzą kabinę prysznicową, a gdy jedną z nich otworzymy do pozycji poziomej, to po napełnieniu wodą pełni ona funkcję wanny. Inny projekt, to z kolei obrotowa, ścięta ukośnie półkula mocowana do ściany. Gdy obrócimy ją do pozycji, w której najbardziej ścięta część znajduje się u góry, a najmniej u dołu, to otrzymamy wannę. Jeśli ustawimy półkulę na odwrót otrzymujemy zadaszoną kabinę prysznicową.

Za pomocą jednego urządzenia możemy z powodzeniem korzystać z uroków kąpieli w wannie oraz z praktycznej i szybkiej kąpieli pod prysznicem. Mnogość rozwiązań, które na to pozwalają, sprawia, że bez problemu wybierzemy to, które odpowiada nam pod względem ceny, wyglądu i funkcjonalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *