Główna / Aranżacja wnętrz / Hol - Przedpokój / Aranżacja przedpokoju

Aranżacja przedpokoju

Urządzenie przedpokoju wydaje się z pozoru jedną z mniej istotnych oraz prostszych zadań podczas urządzania mieszkania, nic bardziej mylnego jest to trudne i czasochłonne. Dobranie odpowiednich mebli oraz ergonomiczne ich ustawienie może okazać się nie lada wyzwaniem , zwłaszcza gdy nie mamy do dyspozycji zbyt dużej ilości miejsca. Przedpokój to miejsce gdzie trzymamy wiele rzeczy, buty, kurtki , aby go nie zagracić potrzebujemy szafek tak dużych by to wszystko pomieścić, niestety na przedpokój w projektach pozostaje niewiele miejsca, co prowadzi do zmniejszania ilości i pojemności szafek a w konsekwencji bałaganu.

Inspiracje na przedpokój

 

Pomysły na przedpokój

W niewielkich mieszkaniach, znajdujących się w blokach przedpokój to także miejsce na wszystkie rzeczy, na które zabrakło miejsca w innych pokojach, narzędzia, wózek , parasol, sprzęty do sprzątania czy deska do prasowania, dlatego by to wszystko pomieścić musimy dobrze zaprojektować przedpokój. Pamiętając o tym że jest to jedna z bardziej reprezentacyjnych część mieszkania, gdyż każdy gość jaki nas odwiedza przejdzie przez to pomieszczenie.

  • Z praktycznego punktu widzenia dobrym rozwiązaniem na podłogę w przedpokoju mogą być kafelki, z oczywistych względów jest on najbardziej narażony na ciągłe zabrudzenia, błoto i deszcz, dlatego najlepiej będzie sprawdzał się materiał łatwy w utrzymaniu w czystości, trwały i odporny na zmywanie. Do wykończenia ścian na ścian zmywalne farby, tapety, lub ozdobne tynki, odporne na ciągle zachlapania.W małym pomieszczeniu, które jest słabo oświetlone powinniśmy zastosować jasną kolorystykę, a by uniknąć monotonności, dodać mocne akcenty.
  • Gdy brak miejsca nie pozwala nam na wstawienie dużej, pojemnej szafy, dobrym rozwiązaniem może być szafa wnękowa, lub własny projekt szafy i wykonanie jej na zamówienie, wtedy możemy dopasować ją indywidualnie do potrzeb naszego przedpokoju.
  • Specjalnie dla gości prócz dużej szafy na ubrania powinniśmy mieć też wieszak na ubrania, najlepiej przytwierdzony do ściany, by nie zajmował cennego miejsca. Buty nie mogą leżeć w nieładzie, w celu ich uporządkowania i nadania estetycznego wyglądu przedpokojowi musimy znaleźć miejsce i na szafkę na buty, najlepiej by była zabudowana, gdyż nie każdy musi oglądać buty których nie zdążyliśmy wyczyścić. Warto też jeśli miejsce na to pozwoli wstawić niewielki regał z przeznaczeniem na obuwie osób które nas odwiedzają.
  • Na pewno w przedpokoju powinno się znaleźć duże lustro w którym przed wyjściem z domu będzie można się przejrzeć, lustro możemy zastąpić lustrzanymi drzwiami do szafy, jest to często wykorzystywane rozwiązanie małych przedpokojach ponieważ optycznie powiększa pomieszczenie, a zarazem je rozjaśnia.

Pomysł na przedpokój

Dużo mówi się ostatnio o zmianie charakteru przedpokoju, nie jest to przecież przechowywania , jest to także reprezentacyjna część domu, dlatego powinniśmy zadbać o jego wygląd i estetykę. Warto w tym miejscu zawiesić jakiś obraz lub postawić rzeźbę, takie pomieszczenie powinno mieć mocny akcent, na który każdy zwróci uwagę i które odwróci uwagę od jakiejś niedoskonałości.

Jak urządzić przedpokój

Aranżacja przedpokoju

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.