Główna / Inspiracje / Białe meble kuchenne – galeria przykładowych aranżacji.

Białe meble kuchenne – galeria przykładowych aranżacji.

Fronty Lakierowane Na Wysoki Połysk
fot. www.bulthaup.com

Białe meble kuchenne to kolejny z  klasycznych sposobów na zagospodarowanie i wystrój kuchni. Biel jak wiadomo to bardzo uniwersalna barwa, równie korzystnie w bieli prezentują się meble klasyczne jak i nowoczesne. Dobrze łączy się z wieloma materiałami oraz barwami. We wzornictwie szczególnie często spotykamy białe meble kuchenne w stylu angielskim, lub ostatnio bardzo popularnym stylu skandynawskim. Białe meble kuchenne dobrze wpasowują się zarówno w większe wnętrza jak i w niewielkie kuchenki, które dzięki charakterystyce jasnych kolorów wizualnie wydają się znacznie większe.

Biel w kuchni

Dla szukających inspiracji na białą kuchnię w stylu nowoczesnym zamieszczamy dziś na stronie projekty pochodzącej z Niemiec firmy Bulthaup. Projektanci tej firmy proponują kuchnię w minimalistycznym stylu, o prostych kształtach bez dodatkowych efektownych dodatków. Meble kuchenne w tej konwencji praktycznie wtapiają się w resztę otoczenia dając efekt harmonii. Jest to wizja nowoczesna która z pewnością znajdzie wielu zwolenników jednak żeby nie być monotematycznym zamieszczamy także aranżacje bieli w stylu klasycznym.

Alternatywę,  dla wszystkich tych którzy chcą mieć białe meble w kuchni a gustują w bardziej tradycjonalistycznych rozwiązaniach, lub kuchniach w stylu wiejskim ciekawe mogą wydać się propozycje angielskiej firmy County Kitchen.  Możemy zobaczyć tu przykład typowej angielskiej kuchni w stylu wiejskim. Meble te charakteryzując się bogatymi zdobieniami nadając pomieszczeniu całkiem inny charakter niż wersja modernistyczna.

Na przykładzie tych zestawòw mebli widać jak uniwersalnym kolorem jest biel w aranżacji wnętrz. Doskonale sprawdza się w różnych stylistykach, i można łączyć ją praktycznie ze wszystkimi barwami, zarówno na zasadzie kontrastu, jak i w zestawy harmonizujące ze sobą. Biel ma jeszcze jedną bardzo ważną zaletę, jest to kolor odporny na zmiany nurtów, i mody w stylistyce wnętrz. Dlatego decydując się na białe meble kuchenne nie musimy obawiać się tego że kuchnia po kilku latach będzie sprawiała wrażenie jak by była z poprzedniego sezonu.

Nowoczesne białe meble kuchenne

Białe kuchnie w nowoczesnym stylu
fot. www.bulthaup.com
Biale Meble Kuchenne Zdjecia
fot. www.bulthaup.com

Białe meble kuchenne w klasycznym stylu

białe meble kuchenne
fot. www.countykitchens.com
białe meble kuchenne
fot. www.countykitchens.com
białe meble kuchenne
fot. www.countykitchens.com

Białe meble kuchenne na wysoki połysk

Ostatnio bardzo popularne białe meble kuchenne na wysoki połysk. Doskonale nadające się do małych kuchni wizualnie powiększając pomieszczenia w których są montowane.

Biała Kuchnia Na Wysoki Połysk

Nowoczesna biała kuchnia na wyski połysk

Biało brązowa kuchnia

Białe meble kuchenne to oczywiście tylko jeden z pomysłów jaki możemy zastosować projektując naszą kuchnię. Tych którzy gustują w bardziej zdecydowanych i żywszych barwach zapraszamy do zobaczenia kolejnych artykułów inspiracyjnych znajdujących się na naszej stronie. Między innymi pomysł na zielone meble kuchenne, lub coś bardzie surowego aczkolwiek wyjątkowo trwałego meble kuchenne ze stali nierdzewnej. Jednocześnie zachęcamy do nadsyłania waszych aranżacji mebli kuchennych w białym kolorze, wybrane zamieścimy na naszych stronach.

3 komentarze

  1. Jeszcze nie doszłam do remontu kuchni, ale takie białe wyglądają bardzo zachęcająco, więc może rozważę je w przyszłości. Od kiedy zabrałam się za łazienkę i to we własnym zakresie – ja zaprojektowałam w programie net+, a mój mąż został mianowany głównym wykonawcą;) – czuję potrzebę kolejnych zmian i eksperymentów. W mojej kuchni szafki są ciemne i jestem już nimi trochę zmęczona…

  2. Ja z kolei lubie takie przytulne kuchnie. bardzo podoba mi się aranżacja nr 3 w „Białe meble kuchenne w klasycznym stylu” cud miód i orzeszki; )

  3. Ładnie to wygląda, ale z myciem trochę ciężko 🙂 Ja zdecydowałam się na nieco ciemniejsze meble w kuchni, a zrobiła je dla mnie firma EM-Meble. Efekt końcowy bardzo mi się podoba!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.