Główna / Aranżacja wnętrz / Czarne meble kuchenne

Czarne meble kuchenne

Dla tych którzy rozważają zamontowanie w swojej kuchni czarnych mebli kuchennych zamieszczamy dzisiaj ciekawą propozycję pochodząca od dwóch włoskich producentów mebli kuchennych firm Mobalpa, i Pedini. Faktem jest że czarne meble kuchenne nie są zbyt częstym widokiem w polskich kuchniach. Powodem tego jest fakt że jest to dosyć odważny i bez kompromisowy wystrój. Źle dobrane proporcje pomiędzy ciemnymi i jasnymi elementami mogą sprawiać przytłaczające i chłodne wrażenie. Jednak jeśli posiadasz spore pomieszczenie kuchenne i gustujesz w eleganckich rozwiązaniach, czarne meble kuchenne to pomysł który może okazać się dla ciebie ciekawym.

Przykłady na czarne meble kuchenne

czarne meble kuchenne
fot. www.mobalpa.com
czarne meble kuchenne
fot. www.mobalpa.com

Czerń w kuchni

Kiedy planujesz  kuchnię w której wykorzystasz czarne meble kuchenne musisz mieć na uwadze że pomysł ten nie sprawdza się w małych pomieszczeniach. Czarna kuchnia sprawdza się przy przestronnych pomieszczeniach najlepiej aby była to kuchnia połączona z salonem. Wtedy czarne meble kuchenne mogą być bardzo eleganckim akcentem w wystroju przestrzeni jednocześnie nie sprawiając wrażenia ciężkich i smutnych.

Jeśli chodzi o połączenia kolorystyczne to czerń jako kolor neutralny teoretycznie pasuje do  wszystkiego, jednak szczególnie dobrze jest łączyć ją z bielą, która ożywia nieco smutną czerń. Dobrze prezentować się będzie także w połączeniu z jaśniejszymi gatunkami drewna także na zasadzie kontrastu. Kolejnym atutem jaki posiadają czarne meble jest to że jako jedne z niewielu dobrze prezentują się w wykończeniu na wysoki połysk, efekt którego powinno się unikać w innych wersjach kolorystycznych, w przypadku czerni i bieli nie wygląda wcale tandetnie, wręcz przeciwnie nadaje meblom specyficznej elegancji.

Meble kuchenne czarne
fot. www.mobalpa.com
Czarne szafki kuchenne na wysoki połysk
fot. www.pedini.it

Czarne meble kuchenne w konwencji klasycznej

Czarne mebel kuchenne klasyczne

Klasyczne meble kuchenne w konwencji klasycznej

Klasyczna czarna kuchnia

Podsumowując czarne meble to wybór dla odważnych posiadających wystarczająco przestronną kuchnię lub studio aby nie przytłoczyć pomieszczenia, meble którym na pewno nie można odmówić szyku i elegancji. Osoby poszukujące jaśniejszej alternatywy mogą znaleźć inspirację w białych meblach kuchennych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.