Domowe przeróbki małym kosztem

Nadchodzi czas, w którym wszystko, co dotychczas nas cieszyło przestaje być już interesujące, opatrzyły się kolory na ścianach, meble też nie mają tego koloru, co na samym początku. Wszystko wskazuje na to, że trzeba coś zmienić, przemalować i stworzyć nowatorski wystrój wnętrza. Nie ma potrzeby od razu zakupu nowych mebli, możemy bowiem przerobić i odrestaurować te istniejące w naszych wnętrzach, zaś koszt takich przeróbek jest naprawdę niewielki. Meble na nowo pomalowane i odmienione, mogą być znów ozdobą każdego mieszkania.

[ad name=”gora”]

Zacznijmy od kolorów na ścianie

Na pewno kolor obecny jest już wypłowiały i nie daje takich efektów, nie powala na nogi każdego, kto wchodzi do pokoju. Trzeba to radykalnie zmienić. Może spróbować coś odważnego, mocne barwy długo trzymają się i nie tracą swojego pierwotnego koloru. W swobodny sposób można poeksperymentować i dobrać barwy odpowiednie do nastroju właściciela i wystroju dekorowanego wnętrza. Zmiana koloru powoduje, że mieszkanie nabiera blasku i inny staje się odbiór wizualny. Druga propozycja to pomalowanie innym kolorem tylko jednej ściany dla kontrastu. To też jest metoda na efektywną zmianę wystroju w krótkim czasie.

Elementy dekoracyjne

Drobna przeróbka poprawiająca wygląd to uszycie ciekawej kapy na łóżko. Od razu aż miło popatrzeć, sypialnia nabiera kolorytu i jest zupełnie inna. Tak samo można postąpić z wykończeniem na pufy, obszyte z ozdobnymi wykończeniami stanowią nowatorski nabytek salonu. Takich przeróbek i możliwości w domu jest bardzo wiele, a zależą one tylko od fantazji urządzającego. Na rynku do kupienia jest dużo różnych dodatków, które sprawiają, że przedmioty nabierają zupełnie nowego charakteru. Przechodzą renowację i powtórnie w innej roli cieszą oczy właściciela.

Małe jest piękne…

Zakup małych, ale oryginalnych przedmiotów, jako wykończenie to też sposób na poprawienie wizerunku mieszkania. Czasami wystarczy zmienić mały szczegół, by nadać nowy wygląd mieszkania. Wskazane są, co jakiś czas takie eksperymenty, ponieważ wtedy mieszkanie żyje, widać, że coś w nim się dzieje i ciągle zmienia, właściciele poszukują różnych rozwiązań a to z kolei przyczynia się do tego, że mieszkanie cały czas przechodzi metamorfozy. W takim mieszkaniu klimat ulega przeobrażeniu wraz z coraz to nowszymi pomysłami.

Firany i zasłony

Ozdobą w mieszkaniu są również firanki i zasłony zawieszone w oknie. Mała ręczna przeróbka i już innowacyjna firana wisi w oknie. Można też zainwestować w nowoczesne rolety przeciwsłoneczne. Oddzielenie od zbyt rażącego słońca daje ukojenie, a w pokoju robi się przyjemnie chłodno. Odpowiednio dobrane kolory firan, zasłon czy rolet do całego pokoju mogą być interesującym dodatkiem, tworzącym całość wystroju wnętrza.

Nowatorskie regały…

 

Dość praktyczną rzeczą, a zmieniającą wiele jest zbudowanie prowizorycznego regału na przykład do kuchni, który może znaleźć miejsce na blacie kuchennym, jako półki na przyprawy albo na talerzyki deserowe. Wystarczy kilka desek bądź odmierzona sklejka oraz odpowiednia farba do pomalowania praktycznych półek. Kolejnym oryginalnym pomysłem, tym razem na regał z książkami, mogą być dwie drabiny. Odpowiednio pomalowane w połączeniu z deskami, tworzącymi regały, dają nowy i nietuzinkowy mebel. Ekonomicznym rozwiązaniem i zwiększeniem ilości miejsca w pomieszczeniu jest puszczenie regału z sufitu. Każda przestrzeń jeżeli zagospodarowana, wygląda imponująco, nawet ta na suficie.

Wszystko zależy oczywiście to od kwoty, jaką chcemy przeznaczyć na unowocześnienie i zmianę wystroju naszego mieszkania. Jeżeli jest ona mniejsza, możemy samemu pokusić się o przeróbkę, zakupując potrzebne materiały, wychodzi to dużo taniej niż zlecenie przeróbek firmie projektowej. Gdy nie chcemy, bądź nie mamy czasu na samodzielne przeróbki, pozostaje nam po prostu zakupić nowe meble, jednakże ma to swoją cenę. Możemy zdecydować się na generalny remont oraz wymianę wszystkich mebli na nowe. Mieszkanie zyska nowy wymiar oraz zupełnie inny wystrój, jednakże takie zabiegi remontowe będą nas drogo kosztować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *