Główna / Aranżacja wnętrz / Pokój dziecięcy / Jak dobrze urządzić pokój dziecięcy?

Jak dobrze urządzić pokój dziecięcy?

Każdy rodzic prędzej czy później staje przed zadaniem zorganizowania pokoju dziecięcego. Dobierając meble do pomieszczenia w którym będą przebywały nasze pociechy nie należy kierować się tylko estetyką. Najważniejsze w pokoju dziecka powinny być jego bezpieczeństwo i funkcjonalność rozwiązań, kolejnym ważnym aspektem  o którym warto pamiętać jest fakt że dla dziecka samego w sobie liczy się także miejsce do zabawy, dlatego najlepszy efekt uzyskamy łącząc te wszystkie funkcje.

Aranżacja pokoju dla dziecka

Jak rozplanować

Dla prawidłowego rozwoju psychicznego dziecka powinniśmy zadbać o jego kolorystykę i ciekawą formę, inspirującą dziecięcą twórczość i zabawę, spełniającą marzenia małego podróżnika, żeglarza lub księżniczki. Pokój dziecięcy powinien być w jasnych, ciepłych kolorach, najlepiej aby były to świetliste pastele np. żółty, brzoskwiniowy, morelowy, z reguły odradzane są jaskrawe kolory. Idealny pokój dla naszej pociechy będzie łączył w sobie wygodę, funkcjonalność będzie miał także wydzielone miejsce do zabawy. Jeśli uda się połączyć te wszystkie cechy i rodzic i dziecko będą w pełni zadowolone i usatysfakcjonowane.

Pomysł na pokój dzięciecy

Jakie meble do pokoju dziecięcego

Podczas dobierania mebli do pokoju szczególną uwagę należy zwrócić na bezpieczeństwo pamiętając o tym aby regały były stabilne, najlepiej przymocowane do ścian,tak aby nie miały one możliwości przewrócenia się, powinny być mocne ,a ich krawędzie zaokrąglone,dobrze też aby miały też dożo szuflad i szafek mogących pomieścić liczne zabawki dziecka.

Przy zakupie szafy na ubrania warto zwrócić uwagę by była funkcjonalna i miała takie proste usprawnienia jak regulowaną wysokość drążka na wieszaki tak by wraz ze wzrostem dziecka była możliwość zmiany wysokości jego zawieszenia.

Łóżko piętrowe dla dzieckaWybierając biurko powinniśmy zwrócić uwagę czy jest ono funkcjonalne, czyli nie za duże, ale pojemne. Dzieci będą spędzać przy nim sporą część czasu, malując czy odrabiając lekcje , więc ważne jest aby było wygodne i praktyczne, najlepiej tez by swoim wyglądem zachęcało do korzystania z niego. Świetnym i oszczędnym rozwiązaniem jest biurko które „rośnie” z dzieckiem, czyli takie które ma możliwość regulacji wysokości.

Jeżeli w pokoju mieszka rodzeństwo idealnym rozwiązaniem będzie łóżko piętrowe jest ono bardzo praktyczne, gdyż zajmuje mało miejsca dzięki, temu dzieci zyskują więcej przestrzeni do zabawy, po za tym taki rodzaj łózka jest uwielbiany przez większość dzieci i stanowi dla nich swego rodzaju atrakcję. Kupując piętrowe łóżko powinno się zwrócić szczególna uwagę na jakość wykonanie mebla oraz rozwiązania zastosowane aby zapobiegać wypadnięciu.

Przydatne porady

 • Aranżacja pokoju dziecięcegoWiele dzieci we wczesnych latach przez swoja bujna wyobraźnię boi się ciemności, wiele z nich ma przez to problemy z zasypianiem. Dlatego urządzając pokój dla dziecka powinniśmy zadbać o dobre oświetlenie, a także o miejsce na lampkę blisko łózka , która sprawi , że dziecko będzie czuło się bezpieczniej. W razie gdy nasze dziecko potrzebuje oświetlenia do snu potrzebna jest lampka, która będzie używana tylko w nocy, światło jakie emituje powinno być przytłumione i miękkie o ciepłej barwie. Z myślą o takich dzieciach stworzono lampy z czujnikami światła, które automatycznie wyłączają się gdy robi się widno.
 • Aby poprawić bezpieczeństwo naszych pociech w oknach powinny być zamocowane blokady, uniemożliwiające szerokie ich otwieranie. Jeżeli nasze dziecko jest alergikiem powinniśmy sprawdzić z czego wykonane są obicia, i czy nie wydzielają one toksycznych substancji.
 • Łatwym i szybkim w wykonaniu elementem ozdobnym ożywiającym atmosferę pokoju są ostatnio bardzo popularne specjalne nalepki na ścianę przedstawiające bohaterów popularnych kreskówek czy filmów młodzieżowych. Warto też spróbować wykonać podobne ozdoby razem z dzieckiem, będzie to z pewnością doskonała zabawa, oraz lekcja dla naszej pociechy

Pokój dziecięcy

Inspiracje na pokój dziecięcy

2 komentarze

 1. Ciekawym rozwiązaniem w tym przypadku mogą być paski ledowe które nie będą pobierać dużo prądu, a zamontowane nad szafkami czy pod sufitem dadzą delikatne światło, przy którym nasza pociecha będzie mogła spokojnie zasnąć, dzięki takim paskom, możemy połączyć bardzo estetyczny efekt świetlny, wraz ze spokojem naszego dziecka.
  > —————————
  >
  > Piotr Nowacki
  >
  > Nowoczesne oświetlenie
  >
  > http://www.spotline.tomix.pl

 2. Witam mam pytanie gdzie mozna kupić to zielone łóżko podwojne z biurkiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.