Jak ustawić telewizor

Obecnie telewizorem jest jednym z podstawowych sprzętów znajdujących się praktycznie w każdym domu. Ba, niekiedy w jednym mieszkaniu znajduje się tyle telewizorów ile jest pokoi. Sprzyja temu spadek ich cen, coraz mniejsze gabaryty, a przede wszystkim właściwości, które cechują społeczeństwo XXI wieku – nowoczesność, niezależność, zachwyt nad elektroniką, a przede wszystkim pragnienie bycia w stałym kontakcie z całym światem. Telewizja oferuje nam coraz większe możliwości, a oferty i propozycje przedstawiane przez dostawców telewizji są coraz bardziej spersonalizowane. Telewizor traktowany jest już zatem nie jako dodatek do wyposażenia mieszkania, ale jako niezbędny jego element. Nie może stać ot tak po prostu, byle gdzie. Jego umiejscowienie jest zazwyczaj głęboko przemyślane.

[ad name=”gora”]

Stoliki RTV – wielofunkcyjne i eleganckie

Do niedawna najczęściej telewizory stawiano na specjalnych stolikach o niemałych gabarytach. Od czasów, gdy smukłe telewizory LCD podbiły rynek, ciężkie i duże stoliki RTV zostały poddane niezwykłym przemianom. Zachwycają różnorodnością form i kształtów. Bogata oferta przyprawia nas o zawrót głowy. Wybierając stolik RTV powinniśmy wziąć pod uwagę kilka czynników. Jeśli kupujemy stolik do pomieszczania, które już jest urządzone to warto zadbać o to, aby nowy mebel współgrał z już istniejącymi. Powinien być zatem wykonany w tym samym stylu i kolorze co już istniejące wyposażenie. Inny stolik powinien trafić do pokoju dziecięcego, a inny do eleganckiego salonu. Kupując stolik RTV do pokoju naszego kilkuletniego dziecka lepiej nie wybierać stolików szklanych czy metalowych o ostrych kantach. Dobrą decyzją natomiast będzie zakup stolika drewnianego o owalnym kształcie. Stoliki szklane oraz metalowe będą za to świetnie prezentować się w nowoczesnym salonie. Podczas wyboru stolika musimy również zastanowić się ile i jakie urządzenia dodatkowe będą musiały znaleźć się w pobliżu telewizora. Bo nawet jeśli nasz stolik będzie prezentował się okazale to leżące na podłodze dekodery czy odtwarzacze popsują cały urok kącika telewizyjnego. Otwarte szklane półki wyglądają bardzo efektownie, z kolei te zamykane sprawią, że na naszych sprzętach dodatkowych czy też płytach umieszczonych na tychże półkach będzie się zbierać mniej kurzu. Większość stolików RTV wyposażonych jest w kółka co ułatwia ich przemieszczanie. Dość popularne stają się stoliki wyposażone w specjalny panel, do którego przykręca się telewizor. Sam telewizor jest wtedy bardzo ładnie wyeksponowany, gdyż wydaje się być zawieszony w powietrzu.

Wkomponowany w meblościankę

Gdy kupno telewizora pokrywa się z kupnem meblościanki lub mebli systemowych możemy od razu wkomponować nasz telewizor pomiędzy meble. Niektóre modele meblościanek posiadają półkę przeznaczoną specjalnie na telewizor. Jeśli planujemy zastosować takie rozwiązanie to pamiętajmy, aby przed zakupem zarówno mebli, jak i telewizora upewnić się, że w zaprojektowaną wnękę meblościanki zmieści się wybrany przez nas telewizor. W skład mebli systemowych, oprócz szaf, komód i witryn, zazwyczaj wchodzi również niższa szafka pod telewizor. Wybierając ten sposób będziemy mieć pewność, że wszystkie elementy wyposażenia pokoju będą do siebie pasować.

Telewizor obrazem, lustro telewizorem

Szczęśliwi posiadacze dużych i przestronnych salonów mają w tej kwestii duże pole do popisu. Gdy nasze warunki mieszkaniowe i finansowe pozwalają na zakup ogromnego telewizora to najlepszym rozwiązaniem jest zawieszenie go na ścianie. Ciężko byłoby taki większy telewizor postawić na stoliku, bo albo stolik musiałby być bardzo długi, albo boki telewizora musiałyby wystawać poza mebel, co nie byłoby ani eleganckie, ani bezpieczne. Telewizor zawieszony na ścianie może pełnić nie tylko rolę użytkową, ale również dekoracyjną. Dzisiejsza technika pozwala na tworzenie prawdziwych cudów. Zawieszony na ścianie telewizor możemy oprawić w ramy niczym zwykły obraz. Taka ozdoba salonu zachwyci każdego gościa. Dodatkowo oprawa telewizora posłuży jako schowek na kable. Znane są już rozwiązania, w których lustro w salonie może w jednej chwili zamienić się w telewizor i na odwrót.

Telewizor jest bardzo ważnym elementem wyposażenia naszego mieszkania, a przede wszystkim salonu. Wygląd obecnych telewizorów jest coraz bardziej wyszukany i elegancki. Dlatego warto go potraktować w należyty sposób i odpowiednio wyeksponować jego urok oraz podkreślić jego dekoracyjną rolę.

One comment

  1. Za prosty tekst. Przede wszystkim większość stolików RTV nie nadaje sie do umieszczenia w nim wzmacniacza mocy od kina domowego. Pozostałe elementy audio/video są na ogól niskie i wystarczy połka 15cm wysoka. Ale amplitunery to kloce po 17-19cm a do tego troszke sie grzeją wiec pólka powinna miec minimum 25cm wysokości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *