Główna / Aranżacja wnętrz / Meble kuchenne w japońskim stylu

Meble kuchenne w japońskim stylu

Japonia to specyficzny i oryginalny kraj, o bardzo ciekawej a zarazem i wpływowej kulturze. Słynie zarówno z pracowitości swoich mieszkańców jak pomysłowości oraz niewątpliwego wyczucia piękna. Orientalne meble kuchenne to kolejna okazja aby zaobserwować różnice istniejące pomiędzy dobrze nam znaną cywilizacją zachodnią a niezależną  tradycjonalną i dla wielu nadal nie odkrytą Japonią. Oraz wyciągnąć z nich to co może sprawdzić się w naszych europejskich warunkach, pomimo różnic których nie brakuje w brew pozorom można znaleźć i kilka uniwersalnych świeżych rozwiązań.

Orientalne podejście do mebli

Typową cechą charakterystyczną japońskich mebli kuchennych jest wyjątkowa oszczędność przestrzeni

Za przykład  niech posłużą nam meble wykonane przez firmę Tokyo Kitchens, w swoich produktach znaleźli ciekawy balans pomiędzy nowoczesnością oraz tradycją. Na pierwszy rzut oka meble te charakteryzują proste nowoczesne kształty,  jednak że wszystko to z zachowaniem specyficznej harmonii oraz ciepła, tak trudno osiągalnego przy nowoczesnym minimalistycznym projektowaniu. Meble doskonale komponują się w rozwiązaniach wykorzystujących połączenie salonu i kuchni w jedno pomieszczenie a co najważniejsze zajmują niewiele  miejsca. Rozwiązania wyjątkowo dobrze nadające się do apartamentowców czy loftów. Centrum pracy umieszczając centralnie w charakterze wyspy kuchennej. Funkcje składowania umieszczając w przeszklonych regałach umieszczonych na jednej z pobliskich ścian.

Pomimo swoich wielu zalet niewielkie rozmiary mogą niestety okazać się wadą, kuchnia w japońskim stylu może nie podołać ambicji osób które potrzebują o wiele więcej miejsca na składowanie niż oferuje ta orientalna wersja mebli. Jak wiadomo niema rozwiązań idealnych, jednak ten pomysł na pewno może znaleźć swoich zwolenników  wśród rzeszy coraz liczniejszych singli czy niewielkich rodzin typu 2+1.

Nowoczesne Japońskie meble kuchenne

meble kuchenne w japońskim stylu

meble kuchenne w japońskim stylu

meble kuchenne w japońskim stylu

Tradycyjne Japońskie meble kuchenne

Jeśli chodzi o tradycyjne pomysły na zagospodarowanie kuchni na orientalny sposób, to pierwszym co rzuca się w oczy jest mistrzostwo w wykorzystaniu naprawdę minimalnych przestrzeni. Ścisk jaki panuje w kuchni przedstawionej poniżej pokazuje jak wykorzystać naprawdę niewielkie pomieszczenia do zadań kuchennych. Ekstremalnie ciasno ale jednak można… Więcej na temat tego jak może zostać zagospodarowana mała kuchnia

meble kuchenne w japońskim stylu

meble kuchenne w japońskim stylu

Jeden komentarz

  1. bardzo mi się podoba taka japońska kuchnia, funkcjonalna, i wygodna, ciepła i nastrojowa, napewno szybko i miło robi sie w niej obiad, i niewiele sprzątania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.