Główna / Aranżacja wnętrz / Elementy wystroju / Łóżko z palet, ekologicznie i tanio – galeria pomysłów.

Łóżko z palet, ekologicznie i tanio – galeria pomysłów.

Łóżko z palet to to jedna z opcji jakie niesie ze sobą od ładnych paru lat bardzo popularna na meble z recyklingu. Paleta to jeden z  wdzięczniejszych a  zarazem tani materiał do produkcji mebli zarówno sypialnianych, jak i tych do salonu. Dzisiaj chcieli byśmy zaproponować kilka inspiracji na to jak wykorzystać palety w sypialni.

Łóżko z palet to z pewnością pomysł łączący w sobie wiele zalet. Jeśli tylko jesteś fanem odrobinę industrialnego designu, cenisz sobie ekologiczne podejście do życia oraz chciał byś zaoszczędzić nieco pieniędzy rozwiązanie to z pewnością przypadnie Ci do gustu.

Sprawienie sobie takiego mebla nie będzie wiązało się ze znaczącym uszczupleniem domowego budżetu, zdobycie kilku Euro palet z odzysku pozwoli na zbudowanie nieskomplikowanego stelaża na którym po uprzednim przygotowaniu, to znaczy przeszlifowaniu ostrzejszych krawędzi, usunięciu ewentualnych drzazg czy odstających gwoździ, a następnie pomalowaniu ekologiczną farbą do drewna lub lakierem wystarczy umieścić materac w wymaganym wymiarze, i cieszyć się oryginalnym i niedrogim meblem.Tanie łózko z palet

Gdzie łóżko z palet

Oczywiście motyw ten nie będzie nadawał się do każdego rodzaju wystroju wnętrza, jednak są takie konwencje gdzie sprawdzi się wyjątkowo dobrze. Ze względu na swoją surową naturę doskonale nadaje się do loftów, większych otwartych nowoczesnych salonów, ale także do pokoju dziecięcego zwłaszcza urządzanego pod kątem chłopców.

Typowe wymiary Euro palety to 1200x800x144 mm, jednak na rynku można spotkać także inne wymiary przygotowywane pod transport konkretnych produktów.

Przykładowe aranżacje.

Palety materiał na łóżko

Pomysł na łóżko z palet

Inspiracje na łóżko z palet

Przykłady łużek z palet

Łóżko z recyklingu

Meble z odzysku

Jak zbudować łóżko z palet

Skonstruowanie łóżka z palet nie jest zadaniem trudnym i jego komplikacja w głównej mierze będzie zależeć od tego jakich rozmiarów palety będziemy mieli do dyspozycji oraz pod jaki rozmiar materaca będzie ono budowane. Znając te dwa czynniki będziemy musieli rozplanować konfigurację  oraz rozmieszczenie palet ,tak aby zapewnić solidne podparcie. Materace dostępne w sprzedaży posiadają szeroką wymiarówkę i dokonać wyboru przed rozpoczęciem montażu łyżka. Budowa będzie przebiegać w kilku fazach:

  1. Dobór palet w jak najlepszym stanie pozwalającym na wykonanie solidnej konstrukcji.
  2. Rozplanowanie układu tak aby otrzymać pożądany rozmiar podstawy
  3. Przygotowanie powierzchni pod malowanie, usuniecie ostrych elementów zgrubne przeszlifowanie powierzchni tak aby nie uszkadzała materaca i była bezpieczna w użytkowaniu.
  4. Montaż elementów
  5. Malowanie powierzchni na pożądany kolor farbami do drewna, lub przeźroczystym lakierem.

Łużko z palet na taras

Inne pomysły na palety w aranżacji wnętrz

Osoby posiadające nieco więcej czasu, dostęp do prostych elektronarzędzi  oraz  talent manualny mogą pokusić się o rozmontowanie całych palet i wykorzystanie w ten sposób odzyskanego materiału do budowy bardziej wyrafinowanych konstrukcji – szafek, ław, czy szkieletów łóżka.  Pomysłów jest wiele, zaleta nie jedna, łóżko z palet to nie jedyna alternatywa z pewnością warto rozważyć inne  meble wykonane  na bazie palet jako opcję w aranżacji pomieszczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.