Luksusowe meble na długie lata

Producenci mebli starają się spełnić oczekiwania każdego klienta. Biorą pod uwagę nie tylko ich gust, ale również możliwości finansowe. Meble tworzone są dla różnych klas ekonomicznych, tak aby każdy mógł coś wybrać dla siebie. Na rynku meblowym znajdziemy zatem zarówno meble tańsze, jak i te bardzo drogie. Jeśli jesteś miłośnikiem stylowych wnętrz, pełnych przepychu i luksusu, a Twoje możliwości finansowe pozwalają na to, aby zaszaleć, to z myślą o Tobie produkowane są ekskluzywne meble.

[ad name=”gora”]

Luksusowe meble, czyli jakie?

Właściwie co to znaczy, że meble są luksusowe? Czym różni się luksusowe krzesło od tego tradycyjnego? Ekskluzywne meble przeznaczone są dla wąskiego grona odbiorców. Dzieje się tak przede wszystkim za sprawą ich bardzo wysokiej ceny, która wynika przede wszystkim z najwyższej klasy materiałów użytych do produkcji tego typu mebli. Aczkolwiek, wysokie koszty poniesione na urządzenie mieszkania w luksusowym stylu wynagradzane są przez niezwykłą trwałość mebli. Ta wielka zaleta mebli luksusowych sprawia, że do wąskiego grona odbiorców mają szansę dołączyć przeciętni użytkownicy, którzy kupują, w prawdzie używane, ale wyglądające jak nowe meble luksusowe “z drugiej ręki”.

Mebel w drewnie zaklęty

Meble luksusowe nie uznają płyt wiórowych, czy pilśniowych. Produkowane są tylko i wyłącznie z naturalnego, litego drewna. Masywne i ciężkie biurka, szafy, czy stoły są w stanie przetrwać wszystko. Do produkcji mebli drewnianych z niższej półki cenowej wykorzystuje się buk, sosnę, olchę czy świerk. Te najznakomitsze i najdroższe wytwarzane są z drewna dębowego, orzechowego, hebanowego czy tekowego.

Elegancka skóra

Innym materiałem kojarzonym z elegancją i luksusem jest naturalna skóra. Wykorzystywana głównie do produkcji ekskluzywnych zestawów wypoczynkowych, sof, kanap, foteli i krzeseł. Skórzana tapicerka w połączeniu z pięknie rzeźbionymi drewnianymi obiciami będą się wspaniale prezentować w stylowo urządzonych wnętrzach. Najbardziej cenne są skóry anilinowe. Bardzo skąpa obróbka pozwala w pełni rozkoszować się ich miękkością, ciepłem oraz naturalną powierzchnią, na której zachowane są oryginalne rysy oraz zadrapania. Jedyną wadą jest dosyć kłopotliwa i trudna konserwacja, gdyż skóry anilinowe nie są z reguły pokrywane żadną warstwą ochronną. Nubuk i welur to skóry anilinowe poddane procesowi podszlifowania, dzięki czemu meble wykonane z tego typu skór cechują się niezwykłą aksamitnością. Skóry semianilinowe, czyli pigmentowane to najlepszy rodzaj skór do produkcji mebli używanych na co dzień. Połączenie naturalnych walorów tego materiału oraz warstwy zapewniającej ochronę przed szkodliwym działaniem różnych czynników pozwala na stworzenie luksusowych kanap, krzeseł oraz foteli odpornych na wgniecenia czy wilgoć.

Odrobina egzotyki

Jeśli jesteśmy zafascynowani pięknem krajów egzotycznych, to stwórzmy w swoim domu prywatny raj. Luksusowe meble wykonane z bambusa przeniosą nas w świat azjatyckich krajów. W meblarstwie wykorzystuje się długie i grube, mające nawet 17 centymetrów, naturalne rury bambusowe (łóżka, podpórki stolików, oprawy kanap i sof) oraz obrobione drewno tej rośliny (stoły, krzesła). Ręczne wykonanie mebli gwarantuje najwyższą jakość, trwałość oraz ich niesamowity urok i piękno.

Luksus, który kupujemy w postaci ekskluzywnych mebli, będzie służył nam i następnym pokoleniom przez długie lata. Meble tej jakości są praktycznie niezniszczalne i jedynie upływający czas może pozostawić na nich ślad.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *