Meble biurowe czyli odpowiednie krzesło do biurka

Każdy, kto pracuje przy komputerze, bądź spędza sporo czasu siedząc przy biurku powinien dbać o swój kręgosłup, jak i dobre samopoczucie. Najważniejsze jest przede wszystkim dobre zaplanowanie i rozłożenie pracy, oraz dobór solidnych mebli, jednak nic nam ono nie pomoże, jeżeli wybierzemy niewygodne, wręcz nieprawidłowe krzesło do siedzenia.

[ad name=”gora”]

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

Każdy powinien dobrze wiedzieć, że krzesło na którym się siedzi wywiera na nas naprawdę ogromny wpływ podczas pracy. Nasze samopoczucie podczas pracy zależy w dużej mierze właśnie od krzesła, na którym pracujemy. Jeśli jest ono niewygodne i nie gwarantuje komfortu powoduje narastanie złego samopoczucia i bardzo ogranicza naszą produktywność. Wiadome jest, że człowiek lepiej pracuje gdy czuje się komfortowo i wygodnie. Często też przez niewygodne krzesło poddajemy się szybko przy rozwiązywaniu niektórych problemów. Wygodne krzesło pozwala na skupienie się nad pracą, zamiast nad sposobami pozbycia się bólu spowodowanego niewygodną pozycją na krześle. Na szczęście coraz więcej pracodawców rozumie ten fakt i zakupuje odpowiednie meble do pracy.

Co to znaczy krzesło prawidłowe?

Jak powinno wyglądać prawidłowe krzesło, do pracy przy biurku? Podstawą jest wygodne oparcie i siedzisko o stosownej twardości. Oparcie powinno dokładnie stabilizować naszą sylwetkę i dać się odpowiednio regulować. Jeśli mamy siedzieć przy biurku odchyleni do tylu jak na leżance, od razu możemy kupić okulary i zapisać się na zajęcia prostujące kręgosłup. Każdy człowiek pracujący przy biurku ma odruch nachylania się do przodu, a oparcie zbyt wysunięte do tyłu jeszcze do tego zachęca. Najlepsze są oparcia z regulacją zarówno wychylenia jak i wysokości, dzięki czemu dopasujemy sobie dokładnie oparcie do aktualnej pracy. Ważna jest też możliwość regulacji wysokości krzesła. Każde biurko jest inne i każda praca wymaga innego spojrzenia oraz pozycji. Czasami po prostu trzeba siedzieć wyżej, co przy niskim krześle jest niemożliwe. Ważne jest też, by nie męczyły się nasze nogi, o co nie trudno przy braku regulacji wysokości krzesła. Ostatnim hitem są tak zwane krzesła z podnóżkami, do których przymocowane jest również oparcie na nogi.

Na jakie czynniki zwrócić uwagę podczas zakupu?

Gdy zdecydujemy się na zakup nowego krzesła do naszego biurka podstawą jest dokładne przetestowanie dostępnych modeli. Nie wystarczy ocena walorów estetycznych. Aby wybrać dobre krzesło trzeba najpierw usiąść na kilku modelach i określić, na którym odczuwaliśmy większy komfort. Zbyt miękkie siedziska usypiają, a zbyt twarde powodują bóle w miejscu, w którym wolimy ich uniknąć. Warto poświęcić trochę czasu i posiedzieć w każdym krześle przed jego wyborem, by wiedzieć czy przez cały czas zachowa ono swoje właściwości. Sprzedawca ma obowiązek umożliwić nam przetestowanie dostępnych modeli. Zanim nie upewnimy się co do wygody krzesła, nie powinniśmy podejmować decyzji. Warto też oceniać krzesła na spokojnie i bez emocji. Jeśli krzesło podoba się nam wizualnie automatycznie możemy mu przypisywać zalety, których nie posiada. Najlepiej na spokojnie przemyśleć i podjąć decyzję nie kierując się całkowicie wyglądem.

Ile wydać pieniędzy na zakup krzesła do biurka?

Często kupując krzesło najważniejszym aspektem jest jego cena. Ludzie kupujący krzesła tylko ze względu na cenę, popełniają bardzo poważny błąd. Nawet najdroższe krzesło może się okazać niewygodne i niepraktyczne, zaś najtańsze może się okazać gorsze nawet od krzesła ogrodowego, co uniemożliwia jakąkolwiek pracę przy biurku. Jeśli przy biurku zarabiamy może to oznaczać spadek zarobków i ogólną stratę większą od jednorazowego zakupu wygodniejszego krzesła.

Po zakupie nowego krzesła powoli będziemy odkrywać jego wszystkie wady i zalety. Jeśli zalet jest więcej dokonaliśmy prawidłowego zakupu. Pamiętajmy, by zawsze kierować się rozsądkiem i własną wygodą, dzięki której najlepiej będziemy w stanie określić, na czym chcemy siedzieć.

Więcej przykładów na stronie – Meble biurowe do domu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *