Główna / Inspiracje / Meble kuchenne jak sportowe samochody

Meble kuchenne jak sportowe samochody

Do ciekawostek mieszczących się w ramach tematyki dekoracji wnętrz można z pewnością zaliczyć projekty mebli kuchennych sygnowane przez najbardziej prestiżowych producentów aut sportowych. Firmy te zatrudniają jednych z najlepszych stylistów na świecie, którzy jak mało kto znają się na doborze proporcji oraz kolorystyki. Projekty jakie wychodzą z pod ich ręki mogą być uznawane za wzór formy i koloru. W dzisiejszym artykule będziemy mieli możliwość zapoznać się z wizją jaką prezentują dane biura projektowe w tak nietypowej dla nich dziedzinie jak meble kuchenne.

Wycieczkę po pomysłach na kuchnie według projektantów aut sportowych rozpoczniemy od:

Kuchnia zaprojektowana przez  Pininfarina

Jest to pochodząca z Włoch firma o wieloletniej tradycji, specjalizująca się w projektowaniu samochodów koncepcyjnych, oraz seryjnych samochodów sportowych. Włosi zaprojektowali meble kuchenne dla firmy Snaidero dostępne w kolorze niebieskim, czerwonym, lub beżowym. Charakteryzują się opływową miękką linią, oraz wypukłymi frontami. Całość wykończona jest lakierami na wysoki połysk. W meblach zastosowano oczywiście najnowsze mechanizmy posuwu szuflad oraz otwierania drzwiczek.


Kolejny koncept to meble kuchenne firmy Porshe

Meble produkowane przez firmę Poggenpohl. Dla odmiany proste surowe linie wykorzystujące połączenie drewna z aluminium, gra świateł podkreśla niepowtarzalny charakter tych mebli. Generalnie po niemiecku – surowo i solidnie.

Meble kuchenne według Lamborgini

Ostatnia pozycja w tym zestawieniu to meble kuchenne według projektantów Lamborgini. Tutaj możemy zaobserwować nieco inne podejście, zdecydowano się na bardziej  kompaktowy i zwarty charakter zabudowy. Doskonale nadawała by się do zamontowania w mieszkaniach typu studia czy loftu gdzie była by integralną częścią salonu. Potencjalny amator takiego rozwiązania chcący mieć u siebie mebel zaprojektowany przez firmę Pedini musi być przygotowany na nie bagatelny wydatek sumy rzędu 100 000 $

Jeden komentarz

  1. kuchnia różowa jest rewela taką chciał mieć w domu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.