Główna / Inspiracje / Meble kuchenne w stylu włoskim

Meble kuchenne w stylu włoskim

Każdemu kto choć trochę orientował się przy okazji remontu lub aranżacji nowego domu, lub mieszkania w dziedzinie mebli kuchennych, z pewnością obiło się o uszy nie jedno o włoskich meblach kuchennych. Tak to już jest że mieszkańcy półwyspu Apenińskiego mają sporo do powiedzenia jeśli chodzi o produkcję samochodów, maszyn, ale także w dziedzinie mody i designu. Nie inaczej jest jeśli chodzi o meble, włoskie meble kuchenne mają wyrobioną markę na całym świecie i uważane są nie jednokrotnie za towar ekskluzywny. Wpływ na taką postać rzeczy mają zarówno wyjątkowe walory estetyczne, jaki wysoka jakość wykonania włoskich mebli. Opinia  poparta wieloletnimi tradycjami meblarskimi jakie występują w tym kraju.

Typowe cechy włoskich mebli kuchennych

Włoskie meble to przede wszystkim unikalny design, można śmiało stwierdzić że projektanci z tego kraju mają znaczący wpływ na trendy występujące na całym świecie. Na włoskim rynku znajdą coś dla siebie zarówno amatorzy tradycyjnych rozwiązań jak i tych całkiem odważnych i świeżych. W parze z formą podąża technika czyli najnowsze rozwiązania konstrukcyjne, materiałowe jak  i okucia stosowane w meblarstwie. Włoskie meble posiadają niewątpliwie wiele zalet jednak jedną stosunkowo uciążliwą wadę jaką jest ich cena. Jak to w życiu bywa aby cieszyć się oryginalnym, solidnym, i efektownym wizualnie produktem trzeba zwykle słono zapłacić. Całe szczęście nic nie stoi na przeszkodzie aby nacieszyć nieco oko, oraz podpatrzeć niektóre owoce pracy włoskich projektantów.

Przykłady włoskich mebli kuchennych

fot. www.europeancabinets.com
fot. www.pedini.it
fot. www.pedini.it
fot. www.pedini.it
Zainteresowani regionalnym spojrzeniem na meble kuchenne?  Tutaj przykłady na niemieckieskandynawskie lub angielskie meble kuchenne

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.