Główna / Aranżacja wnętrz / Meble kuchenne ze stali nierdzewnej – przykładowe aranżacje.

Meble kuchenne ze stali nierdzewnej – przykładowe aranżacje.

meble kuchenne ze stali nierdzewnejMeble kuchenne ze stali nierdzewnej. Wśród wielu możliwości  zabudowy naszej kuchni istnieje pewna stosunkowo oryginalna alternatywa jaką są zimne, jednak że posiadające swoisty urok meble wykonane ze stali nierdzewnej. Niema co okrywać że jest to rozwiązanie przeznaczone raczej dla osób szukających nie tuzinkowych rozwiązań, nie bojących wyłamać się z ogólnie przyjętych norm estetycznych. Najczęściej spotykane w szpitalach lub kuchniach przeznaczonych do zastosowań profesjonalnych, umiejscowionych w restauracjach lub stołówkach.

Pomysł na meble kuchenne ze stali nierdzewnej

Czego możemy spodziewać się po takiej możliwości zabudowy kuchni? Kuchnie takie kolorystycznie ograniczają się właściwie do jednej barwy czyli porostu zimnej stali nierdzewnej, uformowanej w minimalistycznym stylu prostych gładkich brył. Można ewentualnie ożywiać ją łączeniem z elementami drewnianymi.  Nadaje to meblom bardzo modernistyczny charakter który także posiada swoich zwolenników. Dla osób którym sama stal wydaje się zbyt zmiana istnieje alternatywa połączenia jej z elementami z drewna litego co nieco ociepla „mechaniczny” charakter, zachowując wysokie właściwości użytkowe.

meble kuchenne ze stali nierdzewnej

Poza walorami estetycznymi które nie każdemu mogą przypaść do gustu kuchnia wykonana ze stali posiada szereg nie podważalnych zalet w dziedzinie trwałości oraz łatwości w utrzymaniu czystości mebli. Trwałość oraz odporność na wszelkiego rodzaju czynniki na które narażane są meble podczas prac kuchennych to z pewnością główna zaleta jaką posiadają meble kuchenne ze stali nierdzewnej. Stal nierdzewna opiera się zarówno wysokim temperaturom, wilgoci, jaki wszelkiego rodzaju czynnikom chemicznym, jak kwasy zasady itp. Jest to także bardzo twardy materiał gdy przyjdzie zestawić go z materiałami powszechnie stosowanymi w meblarstwie, jak drewno czy materiały drewnopochodne.meble kuchenne ze stali nierdzewnej

Podsumowując kuchnia ze stali na pewno nie przypadnie do gustu wielu osobom, jednak jednym z pewniejszych atutów takiego rozwiązania będzie to że Ci którym spodoba się takie rozwiązanie na pewno długo będą cieszyć się zakupionymi meblami w tej właśnie nieco surowej i nietypowej konwencji.

Galeria mebli kuchennych ze stali nierdzewnej

Poniżej kilka przykładów pomysłów na wykorzystanie oraz aranżacje czy meble kuchenne ze stali nierdzewnej to interesująca alternatywa na wystrój kuchni ?

Szafki ze stali nierdzewnej

Kuchnia ze stali galeria

Zdjęcia kuchni ze stali

Aranżacje mebli kuchennych ze stali nierdzewnej

Higieniczne meble kuchenne ze stali nierdzewnej.

3 komentarze

 1. Witam,
  A czy znacie jakieś firmy produkujące takie meble? z chęcia bym zamówila taka kuchnie!

 2. Jeśli chodzi o Polskę to nie spotkałem się z producentem oferującym dedykowaną linię mebli kuchennych ze stali nierdzewnej,
  firmy wykonujące takie meble będzie znaleźć nieco trudniej niż tradycyjne. Będą to raczej meble wykonane na indywidualne zlecenie. Przeglądając google trafiłem na kilka firmy do których mogła by Pani wysłać ewentualne zapytanie odnośnie wykonanie mebli kuchennych ze stali.

  http://meblepolska.eu/1913_dora_metal_Meble_gastronomiczne_Czarnkow

  Jednak nie jestem w stanie polecić żadnej konkretnie, warto poszperać trochę w internecie na pewno uda się znaleźć firmę która podejmie się takiego zlecenia.
  Można także spróbować zlecić wykonanie tylko części elementów ze stali takich jak, blat, czy panel na ścianę, ewentualnie niektórych frontów, i połączyć całość z elementami drewnianymi, nie powinno to stanowić problemu dla dobrego wykonawcy mebli na zamówienie. Na rynku nie brakuje takich firm a możliwości na skomponowanie oryginalnych mebli kuchennych jest naprawdę wiele.

 3. chętnie moja firma wykona meble ze stali nierdzewnej ,
  http://www.metalstal.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.