Meble ogrodowe – jakie wybrać ? Przykładowe araznżacje.

Lato jeśli tylko pogoda na to pozwala, to okres w którym zwykle więcej czasu spędzamy na zewnątrz niż we własnym domu.  Swój  wolny czas chętnie poświęcamy na drzemkę w ogrodzie ,opalanie, spotkanie z przyjaciółmi, lub grill. Aby upływał wygodnie i przyjemnie dobrze aby ogród był wyposażony w niezbędne  meble ogrodowe. W poniższym artykule kilka podstawowych porad jak funkcjonalnie zaopatrzyć nasz ogród. Aby czas na łonie natury spędzać wygodniej i milej, czy to podczas imprezy, czy podczas czytania książki powinniśmy zaopatrzyć nasz ogród w wygodne, praktyczne i gustowne meble.
[ad name=”gora”]

Galeria drewnianych mebli ogrodowych

Jakie meble do jakiego ogródka?

W ostatnim czasie wracają do łask meble z ekologicznych tworzyw naturalnych, drewniane, lub wiklinowe stoliki, ławki, krzesła i huśtawki. Aby ogród wyglądał gustownie powinniśmy zdecydować jakie meble bardziej do niego pasują, czy drewniane bardziej tradycyjne, czy może bardziej nowoczesne z elementami aluminiowymi lub metalowymi.

Wiklinowe meble do ogroduNiewielki ogród

W małych ogródkach poleca się inne rodzaje mebli niż w dużych, jeżeli mamy mało przestrzeni do zagospodarowania lepiej sprawdzą się lekkie rozwiązania np. plastikowe, które można z łatwością składać i przenosić w dowolne miejsce.
Z punktu widzenia funkcjonalności dobrze będzie zaopatrzyć ogród w rozkładany parasol, stolik, i krzesła do niego, jeżeli wystarczy nam miejsca możemy zainwestować w dodatkowe atrakcje typu huśtawka lub hamak, wygodne i przyjemne w słoneczne dni pomogą odprężyć się w otoczeniu zieleni.

Przestronny ogród

Inaczej zagospodarujemy miejsce w dużym ogrodzie, tam nasze możliwości są nieograniczone. Tak jak w małym ogródku tak i w dużym

podstawą będzie rozmieszczenie stołu i krzeseł, jednak w tym wypadku możemy do kompletu dobrać na przykład wygodną sofę, wykonaną z wikliny, w połączeniu z miękkimi poduchami, a zamiast parasolu zdecydować się na parawan.Meble do większych ogrodów pozostawiają nieco szersze pole manewru. Poza tradycyjnymi meblami można zastosować dodatkowe akcesoria wystroju ogrodu, jakim będzie na przykład kamienna ławka, fontanna, oczko wodne, a także wygrodzone i ciekawie zorganizowane miejsce na zabawę dla dzieci. Dla osób o dużym zapasie finansowym lub umiejętnościach technicznych na pewno ciekawym rozwiązaniem może być altanka w ogrodzie, miejsce w którym można schować się przed słońcem, deszczem, doskonale nadaje się do wypoczynku.

Przykłady mebli ogrodowych z drewna

Trwałość mebli do ogrodu

Wybierając meble do ogrodu musimy zadać sobie tradycyjne pytanie czy wybieramy opcję tańszą co zwykle pociąga za sobą częstsze wymiany i naprawy tańszych mebli ogrodowych, czy może jednak wolimy zainwestować w bardziej trwałe i solidne meble, które będą mogły posłużyć nam kilka dobrych lat.

Meble drewniane

Meble drewniane są solidniejsze od plastikowych, jednak należy pamiętać o tym że  aby służyły nam przez długie lata należy je regularnie konserwować, a po sezonie przechowywać w przewiewnym i suchym miejscu.

Pomysły na drewnine meble ogrodowe

Meble drewniane w ogrodzie

Drewniane meble do ogrodu

Meble wiklinowe

Jeśli chodzi o użytkowanie szczególna uwaga należy się  meblom wiklinowym. Wiklina jest bardzo wygodna ,efektowna i lekka, świetnie wygląda w ogrodzie,  jednak jej wadą jest niska trwałość, nie można na stałe zostawić jej w ogrodzie, jest bardzo wrażliwa na deszcze jak i śnieg.

Wiklina w ogrodzie

Aranżacje ogrodu

Meble z plastiku

Meble z plastiku są tanie i bardzo popularne, ich plusem jest łatwość przechowywania i utrzymywania czystości. Niestety są one mało trwale a ich wygląd w ogrodzie jest mało efektowny, nie są zbyt estetyczne i nadają ogrodowi nieco kiczowaty wygląd.

Ekologiczne meble ogrodowe

glaeria mebli ogrodowych

Meble do ogrodu z plastiku

Meble metalowe

Coraz częściej do naszych ogrodów trafiają meble metalowe połączone z drewnem lub wikliną. Meble z metalu, jeśli dbamy o to by nie pojawiały się na nich ogniska rdzy charakteryzują się najlepszą trwałością i mogą podobać się wizualnie, dobrze wykonane wyglądają estetycznie i gustownie, do ich niewielu minusów zaliczyć możne nieco większy koszt zakupu.

Metalowe meble ogrodowe

Meble ogrodowe z metalu

Aranżacje mebli ogrodowych z metalu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *