Meble z bambusa

Ta bardzo wytrzymała roślina już od wieków służyła człowiekowi jako materiał budowlany. Obecnie doceniają zalety bambusa producenci mebli i elementów dekoracyjnych. Stoły, krzesła, fotele i sypialnie z bambusa znajdują swoich zwolenników na całym świecie. W Europie niedawno dostrzeżono, jak świetnym elementem ozdobnym wnętrz może być bambus. Producenci mebli ogrodowych dają upust swojej wyobraźni i to dzięki nim zatrudnianych jest wielu projektantów, stylistów, którzy każdego dnia wnoszą nowe wzory do bogatej już kolekcji wyrobów bambusowych.

Meble z bambusa

[ad name=”gora”]

Stolik, łóżko, szafka…

Stolik z blatem szklanym i nogami z bambusa, fantazyjnie ułożonymi z pewnością znajdzie swoje miejsce w naszych wnętrzach. Również sypialnie z bambusa są bardzo interesujące. Łóżka są bardzo wygodne, wytrzymałe a do tego estetyczne. Bambus sam w sobie posiada kolor jasno-żółty, ale można przy pomocy barwników uzyskać kolor karmelowy. Łączenie elementów z bambusa jest bardzo specyficzne, unikalne i niepowtarzalne. Żadne meble z innych materiałów nie są tak spajane, jak te egzotyczne rurki. I w tym tkwi cały urok. Szafka z bambusa może stanowić ozdobę sama w sobie, ale może również być jednym z kilku mebli z tego materiału w naszych wnętrzach.

Łóżko z bambusa

 

Bambusowe dodatki dekoracyjne

Do mebli bambusowych można skompletować żaluzje z bambusa o małym przekroju albo lampę, której elementem ozdobnym jest właśnie bambus. Aranżacja wnętrz, gdzie dominuje bambus nie jest trudna, jednak należy ją wykonać ze smakiem. Elementy afrykańskie w naszych wnętrzach są kompletną nowością, dlatego trzeba uważać, by przy odrobinie nieuwagi nie narazić się na śmieszność. Jako, że cienki bambus świetnie nadaje się jako materiał tkacki i plecionkarski, dużo elementów mebli jest wykonanych właśnie z plecionki. Przykładem może tu być dno łóżka czy siedzenie krzesła. Wygląda to bardzo elegancko i schludnie.

Meble z orientalnego bambusa nadają wnętrzom niepowtarzalny klimat. Doskonałe lampy i lustra oraz liczne inne detale są wspaniałym uzupełnieniem tych mebli. Ciekawostką jest to, że przedmioty wykonane z bambusa, to praktycznie rękodzieło. Nie ma tutaj dwóch powtarzalnych identycznych elementów. Są one ozdobą same w sobie i doskonale się wkomponowują w różne style urządzanych mieszkań. Są ich ozdobą i doskonałym uzupełnieniem.

Fotel z bambusaOdmiany bambusa na rynku meblowym

 

Producent oferuje trzy odmiany bambusa:

  • jasną
  • naturalnie ciemną
  • tygrysią

Każda rura bambusowa ma swój własny urok uwarunkowany strukturą, kształtem, kolorem, odcieniem i rozmieszczeniem cętek. Różnice w wyglądzie i charakterze bambusa zależą od jego rodzaju, regionu pochodzenia, podłoża, na którym wzrastał, kierunku wiejącego wiatru, czasu zbioru czy po prostu jego wieku.

Przy produkcji mebli z bambusa nie obowiązują żadne wartości norm przemysłowych. Tutaj normy wyznacza sama natura. Rury bambusowe różnią się od siebie i nikt nie znajdzie dwóch identycznych. Jedyna w swoim rodzaju jakość mebli ma z pewnością swoją wartość. Zaczynają się one pojawiać na licznych wystawach, zadziwiają swoim urokiem specjalistów od aranżacji wnętrz, a to wystarczy, by znalazły swoich nabywców w coraz szerszych kręgach ludzi.

Bambus w salonie

Meble z bambusa widoczny trend

Do tej pory nie zauważalna przez europejczyków roślina, przeżywa swój prawdziwy renesans. Zaznaczyła się w ostatnich latach wyraźna tendencja wzrostowa zapotrzebowania na wyroby właśnie z bambusa. Wzornictwo jest naprawdę fantastyczne i godne uwagi. Okazuje się, że meble z bambusa są fenomenalne. Lekkie, wytrzymałe, estetyczne i do tego nie drogie. Do tej pory nie doceniany bambus przeżywa prawdziwy rozkwit. Meble bambusowe coraz częściej wypierają plastikowe meble z naszych ogródków, a łóżka z ciężkiego dębu można bez wahania zamienić na lekkie i nie do zdarcia łóżka bambusowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *