Główna / Aranżacja wnętrz / Mieszkanie w kościele

Mieszkanie w kościele

Moda w aranżacji wnętrz zaczyna zataczać coraz szersze koła, bardzo popularne stają się adaptacje rożnych budynków budowanych bynajmniej nie w celach mieszkalnych, takich jak stare fabryki czy magazyny. Dużo większe powierzchnie jakie oferują takie budowle pozwalają na ciekawe oryginalne i niespotykane rozwiązania, bądź co bądź nie możliwe do zastosowania w pomieszczeniach o tradycyjnym mieszkalnym metrażu. Powstałe w ten sposób mieszkania nazywamy loftami. Projektanci mając takie możliwości prześcigają się w serwowaniu nam nowych pomysłów zwykle kosztownych jednak zarazem atrakcyjnych. Jednak to co zobaczmy dziś z pewnością zaskoczy nie jedną osobę  a jest to:

Kościół przerobiony na mieszkanie

To że wiara przeżywa kryzys zwłaszcza w tak zwanych państwach zachodnich nie jest szczególną tajemnicą, owocem czego coraz częściej widuje się opuszczone kościoły, budynki często puste i niszczejące przez wiele lat. Dylematy moralne które mogły by się pojawić w naszej polskiej rzeczywistości dotyczące tego cóż począć z tymi budowlami , w liberalnych religijnie Holandii nie są tak widoczne. Owocem czego jest mieszkanie zaprojektowane na bazie kościoła. Sprawcą tej dla niektórych kontrowersyjnej idei jest firma Zecc która została za omawiany projekt wyróżniona nagrodą Dutch Design Award 2008. Jak by nie patrzeć na ten pomysł z punktu widzenia teologicznego, wizualne wykonanie z pewnością warte jest zobaczenia bo robi powalające wrażenie.

fot. www.zecc.nl
fot. www.zecc.nl


fot. www.zecc.nl
fot. www.zecc.nl

Jestem ciekaw waszych opinii na temat takiego bądź co bądź nowatorskiego pomysłu, czy miało by szanse realizacji w naszym kraju ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.