Motywy świąteczne w salonie wypoczynkowym

Atmosfera świąteczna doskonale widoczna jest na ulicach, gdzie tysiące światełek nadaje blasku całemu otoczeniu. Na wystawach sklepowych dekoracje uśmiechają się wesoło, zapraszając przechodzących ludzi do wstąpienia na zakupy. Pogoń za prezentami udziela się każdemu, kto znajduje się w pobliżu sklepu. Święta Bożego Narodzenia zbliżają się dużymi krokami, a dowodem tego jest porządek panujący na ulicach. Przygotowania do świąt zaczynają się dużo wcześniej i trwają do samego końca. Każdy, kto jest przezorny robi zakupy w ciągu całego roku. Natomiast, ci, którzy nie myślą o tym, potem mają zmartwienie i stres, co kupić.
[ad name=”gora”] Przedświąteczne porządki

Klimat, który towarzyszy przy zakupach, przenosi się na nasze ognisko domowe. Gdy wybieramy się do sklepów, zwykle mamy zrobioną listę, co chcemy kupić. Jednak olbrzymi wybór artykułów, sprawia, że, gdy wracamy do domu mamy wiele rzeczy z poza listy. Emocje, które panują są tak intensywne, że bez walki poddajemy się i ulegamy namowie do zakupu. W domu pragniemy mieć namiastkę świąt. Dlatego w dużej mierze poświęcamy swój czas na generalne porządki. Staramy się, aby nasze mieszkanie doprowadzić do perfekcji. Nieuniknione jest trzepanie dywanów, drobne naprawy zepsutych mebli, może, nawet zmiana koloru ścian w salonie wypoczynkowym. W sklepie oglądamy stroiki, szukamy ozdobnych elementów do wystroju wnętrza. Większość z nas zapytana, co najbardziej kojarzy się z Świętami Bożego Narodzenia? Odpowiemy choinka. Oczywiście mamy wszyscy rację, ale jest wiele, oryginalnych dekoracji, które nadadzą mieszkaniu odświętny wygląd.

Centrum spotkań i wypoczynku

Salon wypoczynkowy jest miejscem, gdzie w wieczór wigilijny, zebrani z całą rodziną, zasiadamy przy pięknie i bogato zastawionym stole. Potrawy serwowane przez panią domu też są zupełnie inne niż te, które spożywamy, na co dzień. W salonie gościnnym zazwyczaj znajduje się kącik do relaksu oraz miejsce na przyjęcie gości. Właśnie o tą cześć musimy zadbać, by wprowadzić nastrój świąteczny. Wystarczy kilka zabiegów dekoracyjnych i nasze mieszkanie od razu nabiera innego wizerunku.

Salon zaprasza do korzystania

Choinka powinna być jednym z elementów, który będzie ozdabiał salon wypoczynkowy. Już samo postawienie tego drzewka jest oznaką, że za moment te miejsce będzie nie poznania. Przejdzie metamorfozę na czas trwających Świąt Bożego Narodzenia. Wprowadzenie do środka światła w połączeniu z lampkami na choince, daje niesamowite wrażenia wizualne. Dla wniesienia powiewu lekkości w salonie można stolik kawowy przystroić pięknym obrusem, najlepiej w kolorze śnieżnobiałym. Z boku, jako symbol kładziemy sianko. Jeżeli mamy trochę zacięcia artystycznego, możemy sami ręcznie zrobić kosz z kompozycją według własnego gustu. Na stole może znaleźć się gałązka zielonej sosny. To bardzo wymowny symbol wiecznego życia. Świeca i jej płomień powoduje, że w mieszkaniu robi się bardzo przytulnie i sentymentalnie. Sprzyja temu atmosfera wokół domowników. Kolorowe i pozytywne barwy wzmagają aurę pozytywną, daleką od kłótni i wzajemnych pretensji do siebie. Święta to czas refleksji i oczekiwania na nie przez cały rok. Ich wyjątkowość tkwi w nastroju stworzonym dzięki domowym dekoracjom. O tej uroczystości przypomina zawieszona jemioła przy suficie, która dodatkowo jest oświetlona przez lampę. W powietrzu czuć zapach gotowanych potraw w kuchni a na salon wpada zapach ułożonych w różnych miejscach mieszkania zielonych gałązek. Bijący spokój i harmonia tego wystroju, wręcz zaprasza do skorzystania z wypoczynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *