Główna / Aranżacja wnętrz / Murowana kuchnia przykłady i aranżacje.

Murowana kuchnia przykłady i aranżacje.

Kuchnia w zabudowie murowanej to ciekawa propozycja dla tych którzy szukają rozwiązań klasycznych, pomimo że pomysł ten znany jest od wielu lat, nadal nadaje wnętrzu oryginalny wygląd, choćby dlatego że w czasach kiedy moda skłania się ku prostocie niewiele jest miejsc do których pasuje styl jaki niesie ze sobą to rozwiązanie. Kuchnie murowane ze względu na swój rustykalny charakter najlepiej sprawdzają się w przestronnych kuchniach, będących częścią podmiejskich lub wiejskich domów.

Murowana kuchnia

Kuchnia murowana jako alternatywa

Tradycyjne kuchnie murowane budowano z wykorzystaniem cegły i zaprawy, następnie do tak przygotowanej konstrukcji montowano półki szuflady i drzwiczki. W efekcie w zależności od wielkości pomieszczenia była to konstrukcja stosunkowo ciężka, co nie jest bez znaczenia gdy nasza kuchnia nie znajduje się na parterze. Jednak wraz z upływem czasu na rynku pojawiają się materiały budowlane które pozwalają zbudować meble w podobnym efekcie bez potrzeby stosowania zaprawy i cegieł.

Bardzo dobrze nadaje się do tego celu płyta kartonowo gipsowa, z której wykonuje się konstrukcję bazową, następnie pokrywając ją kafelkami. W otrzymane wnęki wsuwamy odpowiednio przygotowane korpusy szafek. Wykonane w tej technologi meble zachowują klasyczny wygląd, jednocześnie są lżejsze oraz łatwiejsze utrzymaniu w czystości.

Konstrukcja kuchni murowanej

Minusy kuchni murowanej

  • Wykonanie  mebli kuchennych w konwencji murowanej zabiera więcej czasu i materiałów w stosunku do zwykłych mebli, w związku z tym będzie ona nieco droższa niż tradycyjne meble.
  • Zastosowanie  ścianek sprawi że stracimy nieco efektywnej przestrzeni do wykorzystania na właściwe szafki.
  • Stały charakter takiej zabudowy jest jego zaletą ale może także utrudnić ewentualne przeróbki.
  • Nadaje pomieszczeniu rustykalny charakter, co sprawia że nie będzie pasować tylko do domów utrzymanych w wiejskiej konwencji.
  • Jest to rozwiązanie stosunkowo niestandardowe, w związku z tym będzie nieco droższe niż modułowe meble kuchenne oraz może nastręczyć nieco trudności związanych ze znalezieniem wykonawcy który podejmie się zlecenia oraz zapewni właściwy standard usługi.

Rustykalna kuchnia murowana

Zalety kuchni murowanej

  • To co może się podobać w kuchni murowanej, to na pewno specyficzny klimat jaki wprowadza do domu.
  • Meble wykonane w tej konwencji sprawiają wrażenie bardzo solidnych i trwałych, doskonale komponują się z resztą pomieszczenia dając wyjątkowy efekt całości.
  • Pomimo że nie jest to rozwiązanie nowe,  to zwłaszcza w dzisiejszych czasach masowej produkcji nabiera swoistej oryginalności.
  • Wykonane przez kompetentna firmę z dbałością o szczegóły, oraz dobrej jakości materiały murowane meble kuchenne charakteryzują się bardzo dobrą trwałością.
Przykład murowanej kuchni.

Podsumowując murowana kuchnia to rozwiązanie oryginalne oraz atrakcyjne, jednak sprawdzające się w raczej wąskim przedziale koncepcji aranżacji wnętrz w stylistyce wiejskiej. Rozwiązanie idealne dla osób które chcą umeblować domek letniskowy lub mieszkających  na wsi. Wyjątkowo dobrze będzie komponowało się z salonem zaprojektowanym w podobnej konwencji gdzie z punktem centralnym w postaci murowanego kominka.  Decydując się na murowane meble kuchenne warto zapoznać się z ogólnymi informacjami na temat konwencji mebli rustykalnych i stosować się do typowych dla nich zasad.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.