Główna / Aranżacja wnętrz / Niebieskie meble kuchenne

Niebieskie meble kuchenne

 

Kolor niebieski w meblach kuchennych? Błękit uważany jest za barwę która bardziej odpowiada do zastosowań we wnętrzach przeznaczonych do odpoczynku i relaksu, takich jak choćby, cicha sypialnia, czy przestronny salon. Przynosząc na myśl skojarzenia z morzem i błękitnym niebem wydatnie uspokaja i ułatwia relaks którego szukamy spędzając w nich wolny czas.  Nie jest kolorem spotykanym zbyt często w kuchni, jednak kilku producentów odchodząc od reguły ma niebieskie meble kuchenne w swojej ofercie. Odchodząc nieco od ukutych kanonów aranżacji wnętrz dają przykład że błękit w kuchni może prezentować się równie dobrze, jak sypialni czy salonie.

Niebiesko biała kuchnia

W dzisiejszym artykule można zobaczyć aranżacje stworzone na bazie trzech europejskich producentów mebli kuchennych a są to meble znajdujące się w ofercie włoskich firm Diiorio Kitchens, Errebi Ambiente Cucina, oraz angielskiej KBBC. Z reguły widzimy tu połączenie koloru niebieskiego z naturalnym drewnem, jednak jest także efektownie wyglądająca kombinacja niebieskiego z kolorem wanilii, czy odcieniami szarości. Kolor niebieski jak widać stosuje się zwykle meblach kuchennych w tak zwanym stylu nowoczesnym. W brew pozorom niebieskie kuchnie przy odpowiednim doborze odcieni i barw nie zawsze muszą sprawiać zimny charakter, a na pewno charakteryzują się pozytywnym i świeżym wyglądem. Poniżej zdjęcia dla wszystkich tych którzy szukają inspiracji na niebieskie meble kuchenne, oraz kolorów jakie mogły by do nich pasować.

Niebieskie meble kuchenne w nowoczesnym stylu

niebieskie meble kuchenne
fot. www.errebi.com
niebieskie meble kuchenne
fot. www.diioriokitchens.com
niebieskie meble kuchenne
fot. www.diioriokitchens.com
niebieskie meble kuchenne
fot. www.kbbc.co.uk
Białe szafki kuchenne na niebieskim tle
fot. www.kbbc.co.uk
niebieskie meble kuchenne
fot. www.kbbc.co.uk

Niebieskie meble kuchenne w klasycznym stylu

Poszerzając treść naszego artykułu zamieszczamy przykłady aranżacji kuchni w klasycznej konwencji. Jeśli chodzi o klasyczne meble kuchenne to na przestrzeni czasu można było spotkać aranżacje w pastelowych odcieniach błękitu często stosowane w kuchniach w stylu wiejskim, prowansalskim. Osoby którym spodobają się niebieskie kuchnie, mogą uznać za ciekawe także  kuchnie w kolorze zielonym, zarówno nowoczesne jak i klasyczne można zobaczyć po kliknięciu w link.

Klasyczna kuchnia niebieska

Błękit w kuchni

Niebieskie pastele

Kuchnia styl prowansalski

Brąz z błękitem w kuchni

Niebieskie meble kuchenne klasyczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.