Programy do projektowania łazienki

Projektowanie łazienki, jak i zresztą innych pomieszczeń naszego domu potrafi sprawić sporo kłopotu. W związku z tym coraz popularniejsze stają się programy do aranżacji wnętrz, zarówno ogólne jak i bardziej wyspecjalizowane. Tak więc na rynku możemy znaleźć także oprogramowanie które pozwoli  uporać się  z aranżacją łazienki. Poniżej znajdują się najpopularniejsze  programy do projektowania łazienek.
[ad name=”gora”]

Program do projektowania łazienki

Wybrane programy do projektowania łazienki

Moja Łazienka 1.92

Moja Łazienka, jest to program do projektowania łazienek udostępniany przez firmę KOŁO. Charakteryzuje się prostą konstrukcją oraz takąż samą obsługą. Wyposażony w bibliotekę zawierającą pełną gamę produktów powyższej firmy pozwala na w miarę realistyczne sprawdzenie jak będą prezentowały się one we wnętrzu projektowanej łazienki. Program  jest w pełni funkcjonalny i pozwala na zapisywanie tworzonych projektów. Do biblioteki dołączono także kilka przykładowych aranżacji, które mogą posłużyć jako punkt wyjścia podczas planowania naszej łazienki.

NET+ 2010.

NET+2010 to właściwie program do projektowania wnętrz, który pozwala na wizualizację wszelkiego rodzaju pomieszczeń, jednym z nich jest oczywiście łazienka. Stworzony przez poznańską firmę CAD Projekt K&A,  specjalizującą się w dziedzinie oprogramowania stosowanego w aranżacji wnętrz. W związku z przeznaczeniem charakteryzuje się nieco większa dbałością o detale i komplikacją obsługi. Stosunkowo rozbudowany bardzo funkcjonalny ,doskonale sprawdza się także jako program do projektowania łazienek. Zawiera bogatą bibliotekę produktów różnych producentów.

Virtual Bathroom Planner

Virtual Bathroom Planner  to dla odmiany anglojęzyczny program do projektowania łazienek. Tym razem jest to narzędzie dostępne w wersji online, bez potrzeby instalacji na twardym dysku. Maksymalnie uproszczony w obsłudze, pozwala na szybkie wypróbowanie różnych wariantów ustawienia kluczowych elementów łazienki, jak wanna, prysznic, czy toaleta, a także poszczególnych rozwiązań kolorystycznych. Intuicyjna obsługa nie powinna stanowić problemu. Dobry do szybkiego zorientowania się w możliwościach pojemnościowych pomieszczenia, mało przydatny przy bardziej szczegółowym podejściu do tematu.

3D Spacer Bathroom Edition

3D Spacer Bathroom Edition to kolejny stosunkowo prosty darmowy program do projektowania łazienki, dostępny w wersji online pozwala bez potrzeby instalacji na twardy dysku wypróbować różne warianty rozmieszczenia zlewu, wanny lub kabiny prysznicowej. Program w angielskiej wersji językowej jednak obsługa jest intuicyjna i nie powinna nastręczać kłopotów również tym osobom które nie znają języka angielskiego. Nie wyróżnia się szczególnie atrakcyjną oprawą wizualną, w związku z czym  nadaje raczej do szybkiego sprawdzenia potencjalnych możliwości niż szczegółowego planowania łazienki.

3D Bathroom Panner

3D Planner

Program do projektowania łazienek, dostarczany przez australijską firmę Reece. Działający z poziomu przeglądarki daje możliwość zaprojektowania łazienki od podstaw, ale także skorzystania z wcześniej opracowanych układów pomieszczenia. Charakteryzuje się bardzo efektowna grafiką dzięki której w efekcie końcowym otrzymujemy całkiem realnie wyglądającą wizualizacje z uwzględnieniem realnych kolorów i punktów padania światła. Do ciekawostek można zaliczyć fakt że mieszkańcy Australii mogą skorzystać z dodatkowej funkcji  jaką oferuje program i zakupić prawdziwe elementy które wykorzystali do zaprojektowania swojej łazienki. Trzeba przyznać że jest to dobre posunięcie marketingowe zwłaszcza że aplikacja sama w sobie jest wysokiej jakości, i z pewnością zachęca do zakupów w zintegrowanym z nią sklepie internetowym.

Pro100

Pro100 aranzacja łazienkiPro100 to popularny wśród profesjonalistów program do aranżacji wnętrz, jest to bardzo rozbudowane narzędzie, posiadające w swoich bibliotekach także elementy które wspomagają projektowanie łazienek . Charakteryzuje się elastycznością oraz bardzo dobrą w pełni renderowaną wizualizacją projektów. Oczywiście zakup płatnej wersji do celów prywatnych mija się z celem, ale jest możliwość skorzystania z wersji demo, która nadal posiada sporo możliwości. Problemem może okazać się niemożliwość zapisania stworzonego projektu, jednak do bieżących testów pomysłów na aranżacje łazienki może okazać się wystarczająca.

Program do projektowania łazienek, czy warto ?

Gdzie indziej jak nie w łazience każdy metr kwadratowy jest na wagę złota, a wszelkie zmiany w konfiguracji niosą za sobą sporo pracy i kosztów. Właśnie dlatego tak ważne jest żeby rozpocząć właściwe prace dopiero w momencie gdy wizja łazienki będzie sprawdzona i satysfakcjonująca. Program do projektowania łazienek to kolejne narzędzie które może znacznie ułatwić proces aranżacji tego wbrew pozorom wymagającego wnętrza.

Napisz w komentarzu  który program do projektowania łazienek okazał się najbardziej przydatny dla ciebie. Jeśli planujesz projektowanie lub zmiany także w innych pomieszczeniach swojego domu, sprawdź także

10 komentarzy

 1. Dziękuję za artykuł! Nie wiem jak to możliwe, ale nigdy wcześniej nie słyszałam o takich programach. Po prostu zakochałam się w NET+, bo faktycznie można w nim zrobić nie tylko łazienkę (mnie zależało na kuchni). Polecam wszystkim:)

 2. Dodałbym do listy Light Decor Paradyż, który jest łatwy (używa się go jak NET+ 2010) i przydatny kiedy chce się dobrać płytki Paradyża lub Kwadro, bo jest tam ich naprawdę dużo. Pozdrawiam, Marek

 3. Na początku byłam trochę sceptyczna co można naprawdę zrobić w takich programach, ale zostałam przyjemnie zaskoczona, bo zarówno Moja Łazienka i NET+ 2010 dają dobre rezultaty. Trochę większy plus daję tej drugiej aplikacji, bo projekt lepiej wygląda od strony wizualnej:)

 4. Zatrudnienie architekta przekracza moje możliwości finansowe, więc takie programy są dla mnie idealnym rozwiązaniem. Niestety mój angielski nie jest najlepszy, więc dwa z zaproponowanych programów od razu odpadają. Raczej skorzystam z NET+, który wydaje się być bardziej profesjonalny i czytam lepsze opinie na jego temat. Nie chcę niepotrzebnie marnować czasu na próby w kilku programach, bo remont za niecały miesiąc, więc mamy sporo decyzji do podjęcia.

 5. Dlaczego nie ma tu Palette Blue?

 6. Jakieś dwa lata temu przerabiałam łazienkę korzystając z power net i mimo że wtedy nie było w nim tylu płytek i opcji, co teraz i tak było to dobre, godne polecania narzędzie.

 7. Będę robić aranżację w power net, bo mam do zrobienia wszystkie pomieszczenia, więc użycie jednego programu jest logiczne, ale szybko spojrzałam na zagraniczne aplikacje i również trzymają poziom. W tym przypadku praktycznie nie ma złych wyborów:)

 8. Mnie się podobał program PRO100.
  Demo dostępne jest na http://www.ecru.pl

 9. Brakuje tutaj jednego z najlepszych aktualnie programów, który ma najlepsza jakość co do ceny oraz mega polski support.
  Polecam sprawdzić PaletteCAD

 10. Zgadzam się z Rafałem program PaletteCAD jest świetny do projektowania, sam miałem okazje go przetestować i skłoniłem się by go kupić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *