Różne style w urządzaniu domu

Urządzając powierzchnię domu, przeznaczoną do codziennego korzystania, trzeba kierować się swoim gustem oraz prawidłowym stylem w urządzaniu wnętrz. Każdy z nas ma swoje marzenia czy też doświadczenia z różnych podróży po świecie. By zatrzymać ułamek tego, co się przeżyło, stosujemy i wnosimy do domu nowe motywy i style, aby wspomnienia na dobre zagościły w naszym  zaprojektowanym domu. Usługi projektowania i urządzania wnętrz możemy zlecić specjalistom lub samemu pokusić się o zaplanowanie określonej powierzchni. Aby zatem chwila z podróży nie była ulotna często przywozimy bądź sami stwarzamy elementy dekoracyjne, które mają za zadanie przypominać o pozytywnych przeżyciach i widzianych krajobrazach czy stylach wystroju wnętrz.

[ad name=”gora”]

Styl skandynawski

Skandynawia kojarzona jest z krajem, gdzie prawie cały czas panuje zimno. W wystroju wnętrz dominują zatem barwy zimne, które uwydatniają charakter danego pomieszczenia. Dominująca czerwień z mocnymi akcentami nasyconych barw jest podstawą każdego, szwedzkiego mieszkania. To przede wszystkim prostota i funkcjonalność. Z reguły meble są skonstruowane tak, by ułatwić korzystanie z nich. Śnieżnobiała farba na ścianach jest jednym z elementów, która charakteryzuje styl skandynawski. Jednak nie sama farba decyduje o takim klimacie. Do tego dochodzą dodatki, które mocno zaznaczają oryginalność przestrzeni. Pomimo, że wydawałoby się, iż z tego stylu trudno wydobyć piękno i przytulność to małe zabiegi w postaci dodania charakterystycznych elementów zmieniają radykalnie wystrój, który okazuje się niezwykle ciekawy.

Styl nowoczesny

Jak sama nazwa wskazuje jest to nowoczesny sposób na wystrój, który może nie każdemu odpowiadać. Trzeba poznać wymagania właściciela i wielbiciela takiego stylu. Meble, które uzupełniają wnętrze mają wygląd kosmiczny. Specjalnie stosowane są kolory srebrnego koloru dla podkreślenia ich indywidualności. Odnosi się wrażenie, jakby pomieszczenie, w którym się przebywa było na obcej planecie. Surowy klimat i prosta forma tych mebli wywołuje takie właśnie skojarzenia. Na pierwszy plan wysuwa się przestrzeń a dopiero w dalszej kolejności widać dodatki. Styl nowoczesny stawia na minimalizm, który wcale nie musi od razu kojarzyć się z brakiem odczuwania przytulności w tym pomieszczeniu. Wystarczy zastosować odpowiednie materiały w postaci drewna czy cegły, a powierzchnia ulegnie przeobrażeniu nie do poznania.

Styl romantyczny

Uzyskanie takiego stylu i efektu poglądowego nie jest trudne. Wystarczy zastosować kolory pastelowe,które nadadzą odpowiednią atmosferę. Stosuje się zwykle motywy przedstawiające kwiaty, kolorowe kompozycje. Wszystko subtelnie dobrane tworzy romantyczny klimat. Jak poznać taki styl? Bardzo prosto. Dodatki kobiece, lekkość tkanin na fotelach i kanapach, w oknach zwiewne zasłony oraz przepiękne, misternie haftowane firanki, nadają całej powierzchni szyk i elegancję. Panuje porządek, każdy przedmiot stanowi dalszą część elementu pasującego do wystroju. Nic nie jest przypadkowe. To starannie zaplanowany projekt wnętrza. Kwiaty w połączeniu z pastelowymi kolorami na ścianach i w tej samej tonacji meble, świadczą o jego perfekcjonizmie oraz urządzeniu wnętrza w wyjątkowo romantycznym stylu.

Styl ekologiczny

Ze względu na ochronę środowiska pojawili się zwolennicy i przeciwnicy takiego stylu. O co w nim chodzi? Eksponowane i wstawiane do wnętrz są meble, które wytworzone zostały z naturalnych materiałów. Na ścianach pojawiają się surowe akcenty natury, jak maty, wyroby wiklinowe, czasami można też spotkać słomę, jako element mówiący o ekologii. Dużo jest zieleni w postaci kwiatów, drzewek bonsai, by w jak największym stopniu przypominały one o naturalnym środowisku i wspaniałej przyrodzie.

To tylko niektóre propozycje w rodzajach stylów w wystroju wnętrz. Możemy tworzyć i łączyć wszystkie elementy i dodatki ozdobne. Jedyna rada to zachować umiar, by nie przedobrzyć, bo wtedy niezależnie od tego, jaki styl zostanie zastosowany we wnętrzu, cały wysiłek w wystroju wnętrza naszego domu starci swój urok oraz gustowny smak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *