Główna / Salon / Salon nowoczesny czy salon klasyczny?

Salon nowoczesny czy salon klasyczny?

Salon czy to nowoczesny czy klasyczny jest miejscem reprezentacyjnym, jego wygląd świadczy o nas, dlatego jego wystrój powinien odpowiadać temu co sobą reprezentujemy. Jest to ważne miejsce w domu to tu przyjmujemy gości i tu wypoczywamy,  a więc powinien być połączeniem wygody i dobrego gustu. Podczas urządzania salonu powinniśmy trzymać się zasady jedności , w tym pomieszczeniu nie ma miejsca na mieszankę stylów, gdyż nie prezentuje się ona dobrze.

Salon w nowoczesnym stylu
Idealnym miejscem na salon może być centrum domu, w pobliżu powinna znajdować się także łazienka dla gości. Przez wzgląd, że salon jest miejscem wypoczynkowym powinien być zaopatrzony w wygodne meble. Kolorystyka salonu powinna zależeć od efektu jaki chcemy otrzymać,jeżeli chcemy otrzymać ciepłą atmosferę należy zastosować pastelowe odcienie, relaksowi sprzyjają odcienie zieleni, do uzyskania oryginalności można użyć barw nasyconych. W urządzaniu salonu prowadzą dwa style nowoczesny i klasyczny.

Salon klasyczny

Salon klasyczny jest to idealne miejsce na elegancję i antyczne, stylowe meble. Ważną role w takim salonie pełnią stylowe fotele i z kanapą w komplecie, drewnianą ławą, rzeźbami i gustownymi dziełami sztuki. Krzesła, fotele, kanapa wszystko musi do siebie pasować, nie może być to zbieranina różnych stylów. Meble wykonane są z drewna, bardzo często mahoniowego, mogą być pokryte tapicerką, są solidne i trwałe.  W salonie nie powinno zabraknąć miejsca na drewnianą ławę lub stoliki, z ozdobnymi nogami. Do takiego miejsca idealnie nadaje się przeszklona witryna, miejsce na kryształy, komplety deserowe lub figurki. Taka witryna bardzo elegancko dopasuje się do antycznego stylu salonu. Jeśli posiadamy dużo miejsca w salonie możemy dodać mniej przydatne, ale bardzo wzbogacające wnętrze dodatki, fotel bujany, który kojarzy się wielu osobom z babcią i jest świetny do zrelaksowania się, bądż biureczko, bardzo eleganckie, drewniane, nadające miejscu ponadczasowego wymiaru.

Nowoczesna aranżacja salonu

Ispiracja dla klasycznego salonu

Jak urządzić salon klasyczny

Pomysł na klasyczny salon

Salon nowoczesny

Salon nowoczesny jest to odwrotność klasycznego salonu, nie ma tu miejsca na mimo,że piękne ale nie przydatne elementy. Jest dobrym rozwiązaniem dla osób ceniących oryginalność i nie bojących się nowości.W  tym stylu liczy się przede wszystkim przestrzeń i minimalizm, prostota. Nowoczesne wnętrza nie przepadają za ciepłymi kolorami bardziej lubują się w zimnych, bieli, beżu lun szarości, jako elementy urozmaicające tolerują czerń i brąz. Meble w takim salonie są przede wszystkim proste i lekkie, mają opływowe kształty, zbędne są tu wzorki. W urządzaniu nowoczesnego salonu liczy się pomysłowość i zaskoczenie innych, ciekawymi kształtami i barwami. Panuje tu zasada i mniej tym lepiej, dlatego dodatki są nieliczne ale konkretne, nowoczesny salon nie może być niczym przeładowany. Styl nowoczesny dobrze komponuje się z małymi powierzchniami, dzięki minimalnej ilości mebli i  przy odpowiednim doborze kolorów zyskuje się wrażenie przestrzeni.

Jak urządzić nowoczesny salon

Pomysł na nowoczesny salon

Nowoczesny wystrój

Wystrój klasyczny salonu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.