Style w łazienkach

Łazienka należy do bardzo przyjaznych miejsc dla ciała i duszy. To właśnie tutaj odbywa się poranna toaleta i przygotowanie do wyjścia do pracy, przygotowanie dzieci do przedszkola, szkoły. Rano w pierwszej kolejności wstajemy i przeglądamy się w lustrze, by doprowadzić się do porządku. Nawet można zaryzykować stwierdzenie, że rozwija talenty wokalne. W takich chwilach, jak zażywanie kąpieli, czy branie prysznica sprzyja spontanicznemu śpiewaniu. [ad name=”gora”]

Wanna czy prysznic?

Pojawia się dylemat dotyczący wyboru pomiędzy prysznicem z brodzikiem a tradycyjną wanną. Nie ma sprawy, gdy dysponujemy dość dużą przestrzenią, w której ma być urządzona łazienka. Podstawowymi akcesoriami, które powinny znaleźć się w tym pomieszczeniu są pralka, szafki na dodatki łazienkowe, umywalka, lustro i obowiązkowo dywanik przed wanną lub brodzikiem. Jeżeli mamy na tyle miejsca, by zamontować kabinę prysznicową oraz wannę to możemy mówić, że jesteśmy szczęściarzami, bo w każdej chwili możemy skorzystać z tych dwóch przyjemności. Zależy to również, jaką sumę pieniężną mamy zamiar przeznaczyć na projektowanie. Trzeba pamiętać, że łazienka musi być funkcjonalna, czyli wszędzie bez trudu będziemy mogli się dostać, a przede wszystkim do szafek, również w dogodnym miejscu będzie umywalka i pralka. Na pewno trzeba zadecydować, co bardziej będzie ekonomiczne i jak często  wykorzystywane. Problemu nie ma, gdy w projekcie i budżecie są przewidziane obydwie rzeczy. Jednak w przypadku braku takiego projektu, decyzja jest już indywidualna.

Jaki kolor do łazienki?

Popularnymi kolorami, które wykorzystywane są w łazienkach mogą być wszystkie odcienie niebieskiego. Jednak sam ten kolor jest mdły i daje wrażenie zimna, dlatego najlepiej zastosować do tego jeszcze kolor biały. Ciepłe kolory to zielony i brązowy. Można urządzić w kolorze kawy z mlekiem. Uzyskamy efekt naturalności i przytulności. Jako uzupełnienie ogromne lustro, które powiększy optycznie przestrzeń. Tak naprawdę kolor i decyzja, co do wyboru należy do właściciela. A czym kierować się przy podejmowaniu decyzji? Wchodząc do łazienki powinniśmy poczuć klimat. Wybór kolorystyki musi nam pasować a nie być nienarzucony. Owszem możemy skorzystać z rad, ale ostateczna decyzja spada i tak na nas. Najlepiej wybrać kolory, w których czujemy się dobrze, nie ma negatywnych emocji i przebywanie w takim miejscu jest relaksem i przyjemnością

Rozwiązania techniczne

Akcesoria łazienkowe dodają wiele uroku i stwarzają atmosferę domowego ogniska. Wszystko ma swoje miejsce i dużą przyjemnością jest zrobienie sobie kąpieli w bąbelkach. To uczta dla duszy i ciała. Do tego dobra książka i robi się nam małe własne  SPA, ale przecież o to chodzi, by z kąpieli czerpać radość i ukojenie.  Jeżeli mamy mało miejsca, świetnym rozwiązaniem jest narożny brodzik, który ze względu na ścięcie nie zajmuje tyle powierzchni, dzięki temu umywalka swobodnie może się zmieścić, jako kolejne niezbędne urządzenie łazienkowe.

Ile łazienek, tyle stylów

Każdy z nas ma swoje wyobrażenie o tym, jak powinna wyglądać przyszła łazienka. Nie ma określonej ilości projektów, czy limitów na te pomieszczenia. Tak  jak wyobraźnia działa i rodzi się pomysł tak powstaje nowy projekt. Wzory możemy czerpać praktycznie z wszystkiego. Należy zadbać o to, by łazienka miała swój szyk i klasę. Nie ma też ograniczeń w doborze kolorów, akcesoriów i dodatków. Istnieje jedna zasada, która powinna być przestrzegana w momencie projektowania i urządzania. Nie można zapominać o jej funkcjonalności. To podstawa do tego, by nie zrobić z łazienki pomieszczenia gospodarczego. Jeżeli zachowa się odpowiednie proporcje sukces murowany, niezależnie od koloru, w jakim zostanie pomalowana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *