Główna / Aranżacja wnętrz / Aranżacja wnętrz – czego się wystrzegać

Aranżacja wnętrz – czego się wystrzegać

Wielu ludzi, sądzi, że aranżacja wnętrz to zadanie stosunkowo proste, i jest w stanie zaprojektować kuchnię, pokoje, sypialnie oraz łazienkę, którą wcześnie sobie wymarzyli mimo tego, że z urządzaniem wnętrz nigdy wcześniej nie mieli do czynienia. Jednak zanim zdecydujecie się samemu podjąć takie wyzwanie, należy zastanowić się sto razy, czy aby nie lepiej byłoby zatrudnić prawdziwego fachowca. Odpowiedź jest prosta – oczywiście, że lepiej! Każdy dekorator lub projektant wnętrz przez lata doskonali swoje umiejętności i zdobywa doświadczenie, tak niezbędne w tej branży.

Kilka popularnych błędów popełnianych przy aranżacji pomieszczeń

Przeciętny człowiek, projektujący wnętrza swojego nowego mieszkania lub domu często myli kolejność podejmowania działań. Przykładowo najpierw wybiera kolor ścian, a później dobiera do niego meble.

  • Wielkim błędem podczas projektowania kuchni jest ustawienie kuchenki gazowej pod oknem. Po pierwsze, gdy otworzy się okno, podczas gotowania na gazie, płomień zgaśnie, a kolejnym problemem w tym przypadku jest to, ze nie można zamontować okapu, co może doprowadzić do zawilgocenia pomieszczenia oraz do powstawania grzybów nawet w całym domu! Nie wygląda to estetycznie a ponadto szkodzi zdrowiu.
  • Następnym błędem podczas projektowania jest brak projektu. Z braku czasu lub chęci, wiele osób urządza wnętrze spontanicznie, w czasie wykonywania. Nie do końca rozważne jest także kupowanie wszystkich rzeczy, takich jak meble, dekoracje, sprzęt i urządzenia, tylko z tego względu, ze nam się podobają. Trzeba wszystko poskładać w jedną całość, wyobrazić sobie jaki będzie końcowy efekt połączenia wszystkich tych elementów ze sobą. Podczas samej realizacji projektu nie powinno się już dokonywać żadnych zmian. Niezdecydowanie jest tu zupełnie niewskazane. Należy najpierw sporządzić dokładny projekt i w nim najwyżej jeszcze dokonywać pewne poprawki. Przy sporządzaniu projektu trzeba zwrócić uwagę na to, by nie mieszać stylów oraz nie wprowadzać zbyt wielu kolorów, ponieważ zbyt wielki przepych nie przyniesie niczego dobrego.
  • Jeżeli nie posiada się doświadczenia popełnia się także błąd związany z rozmieszczeniem kontaktów. Dopiero, gdy się zaczyna mieszkać w nowym mieszkaniu lub domu, okazuje się, że w pewnych miejscach kontaktów jest za dużo, a w innych ich po prostu brakuje. Dlatego dobry projekt jest niezbędny, by mieszkanie było funkcjonalne, estetyczne oraz spełniało wszelkie wymagania mieszkańców.
  • Należy pamiętać, że urządzanie kuchni lub innych pomieszczeń jest kosztownym przedsięwzięciem. Trzeba być na to przygotowanym, ponieważ nie można zastępować produktów zawartych w projekcie tańszymi tak zwanymi odpowiednikami, ponieważ jedynie sprzęty renomowanych firm będą służyły bezawaryjnie przez lata, a na naprawę podróbek będzie trzeba wydawać mnóstwo pieniędzy, a ponadto mogą one stanowić zagrożenie dla życia osób z nich korzystających. Nie można przecież narażać bezpieczeństwa ludzi bliskich.

Projektant wnętrz – czy warto ?

Jeżeli się chce, by wnętrze było stylowe, estetyczne, funkcjonalne, świetnie się prezentujące oraz przede wszystkim takie, jakie sobie wymarzyliśmy, powinniśmy rozważyć skorzystanie z  pomocy fachowców – projektantów oraz dekoratorów wnętrz. Oczywiście musimy sprecyzować jak sobie wnętrze wyobrażamy. Oni zajmą się wszystkim innym. Dzięki temu, że mają doświadczenie, będą wiedzieli, gdzie znaleźć meble i sprzęty takie, które pasują do naszej wizji wystroju naszego mieszkania. Ludzie często myślą, ze są ekspertami w każdej dziedzinie, jednak niestety zazwyczaj się mylą. Jeśli finanse pozwalają , powinniśmy zostawić niektóre sprawy ludziom, którzy naprawdę się na tym znają, żeby później nie żałować. Warto zainwestować w coś, co będzie nam służyło może nawet do końca naszego życia – w nasze mieszkanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.