Używane meble, nie znaczy gorsze

Kupno i wykończenie domu czy też mieszkania pochłania dużą kwotę pieniężną, czasami nawet przekracza nasz z góry ustalony budżet. A cóż z tego, że mamy już swoje upragnione gniazdko, kiedy nie ma na czym się wyspać i nie ma gdzie poukładać swoich rzeczy. Jak długo można trzymać ubrania w pudłach i spać na materacu? Jeśli w danym momencie brakuje nam środków na zakup pięknych, wymarzonych i nowych mebli to dobrym rozwiązaniem jest zakup mebli używanych. Poddane drobnym zabiegom renowacyjnym często prezentują się tak okazale, że pozostają w domu na długie lata.


Gdzie szukać używanych mebli?

Jeśli jesteśmy zdecydowani na zakup mebli używanych, to należy ich teraz poszukać. Jak i gdzie zatem możemy znaleźć używane meble? Przede wszystkim powinniśmy zrobić listę wszystkich komisów meblowych znajdujących się w naszym mieście. Jeśli mieszkamy w małej miejscowości warto udać się na wycieczkę do pobliskiego, większego miasta. Bardzo popularnym asortymentem komisów są używane meble sprowadzane z Holandii lub Niemiec. Można również popytać wśród znajomych, czy ktoś nie pozbywa się swoich starych  mebli. Jeśli nasze mieszkanie znajduje się na starszym, już zamieszkałym osiedlu warto śledzić ogłoszenia nadawane na kanale osiedlowym. Często zdarza się, że sąsiedzi zmieniając swoje używane meble na nowe, chcą oddać te stare zupełnie za darmo. Obecnie, używane meble można również kupić przez Internet. Internetowe aukcje czy komisy to bogata i różnorodna kolekcja mebli. Jedyną wadą tego sposobu zdobywania mebli używanych jest to, że nie możemy wcześniej zobaczyć wybranego mebla. Jeśli jesteśmy koneserami sztuki i marzymy o stylowych meblach to powinniśmy udać się do najbliższego komisu typu desa, który oferuje sprzedaż antycznych mebli.

Używane meble

Na co zwrócić uwagę kupując meble używane?

Kupując meble używane powinniśmy się w zasadzie kierować tym, czym kierowalibyśmy się podczas zakupu mebli nowych. Prawdopodobnie meble te będą nam służyć nie pół roku czy rok, ale trochę dłużej. Dlatego, aby dobrze się czuć w ich otoczeniu powinny spełniać nasze oczekiwania pod względem kolorystyki, stylu i funkcjonalności. Oczywiście koniecznie musimy sprawdzić stan techniczny mebla. Warto zwrócić uwagę czy półki szaf i szafek nie są nadłamane, czy szuflady nie zacinają się podczas wyciągania i wsuwania, czy drzwi dobrze się domykają, a stół się nie chwieje. Wybierając meble skórzane przypatrzmy się w jakim stanie jest pokrycie, jeśli widać małe pęknięcia to musimy sobie zdać sprawę z tego, że z biegiem czasu będą się one powiększały, a istniejące, stare plamy ciężko będzie usunąć.

Aby stare wyglądały jak nowe

Kupując nowe meble, często zdarza się, że podoba nam się styl na przykład wypatrzonych krzeseł, ale w ofercie nie ma tapicerki, która by nas satysfakcjonowała, z kolei krzesła, które posiadają pasujący nam wzór tapicerki zupełnie nie spełniają naszych oczekiwań pod względem stylu. A przecież nie po to wydajemy fortunę na nowy mebel, aby od razu poddawać go gruntownym przemianom. I w tym momencie wyższość mebli używanych nad nowymi jest niekwestionowana. Jeśli zakupimy używany tapczan, który zachwyca nas swoją funkcjonalnością, ale wyglądem już mniej, to dzięki zabiegom renowacyjnym otrzymamy w rezultacie wymarzony mebel. Kupionego za niewielkie pieniądze tapczanu nie będzie nam szkoda oddać w ręce tapicera. Fronty starej meblościanki, szafy czy regału można wyczyścić i przemalować na dowolny kolor lub zmienić dzięki specjalnej okleinie. Meble antyczne nabiorą nowego blasku i uroku dzięki renowacji drewna. Większe zabiegi kosmetyczne warto powierzyć fachowcom, ale drobne zmiany, takie jak malowanie czy oklejanie będziemy w stanie wykonać sami.

Meble, aby zachwycały swoją urodą wcale nie muszą pochodzić prosto z salonu meblowego. Odpowiednio odrestaurowane meble używane będą wspaniałą ozdobą naszego mieszkania czy domu. Bo używane, wcale nie znaczy gorsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *