Główna / Aranżacja wnętrz / Wiejska kuchnia w stylu francuskim

Wiejska kuchnia w stylu francuskim

W poszukiwaniu inspiracji do zabudowy szczególnie dużych kuchni, będących częścią domów stojących na wsiach lub przedmieściach warto przyjrzeć się nieco bliżej temu co oferują meble kuchenne zaprojektowane w konwencji francuskich mebli kuchennych. Meble takie wykonywane są przede wszystkim naturalnych, tradycyjnych materiałów, z wykorzystaniem europejskich gatunków drewna, elementów metalowych np. mosiężnych, lub ceramicznych, oraz kamienia. Czym charakteryzują się kuchnie francuskie w stylu wiejskim.

Charakterystyczne cech wiejskiej kuchni w stylu francuskim

Kolorystyka stosowana w takich meblach to zwykle kolor naturalnego drewna, bądź jednolicie kryte jasnymi farbami. Zabudowa raczej zwarta i co za tym idzie kuchnie w klasycznym wiejskim stylu są bardziej pojemne niż ich minimalistyczne odpowiedniki projektowane na styl modern, czyli nowoczesny.

Czasami poszczególne segmenty przedziela się specjalnymi zdobionymi pilastrami, lub murowanymi słupkami co łamie jednolitość zwartej konstrukcji. W szafkach często montuje się elementy wiklinowe, oraz pozostawia nieco otwartych przestrzeni z przeznaczeniem na ekspozycję np ciekawych naczyń, przypraw, lub pamiątek. Jako materiał do wykonania blatów często stosuje się drewno, kamień lub ceramikę.

Aby zaaranżować kuchnie w takim stylu potrzebne jest raczej spore pomieszczenie gdzie zabudowa mebli znajduje się w okół centralnie umieszczonego solidnego stołu z krzesłami. Kuchnia taka staje się również miejscem spożywania posiłków, oraz spotkań rodzinnych. Meble wykonane w tej konwencji charakteryzują się  ciepłem oraz  nadają kuchni specyficzny wiejski klimat.

fot. www.mobalpa.com
fot. www.mobalpa.com


fot. www.mobalpa.com
fot. www.mobalpa.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.