Główna / Aranżacja wnętrz / Zielone meble kuchenne. Galeria inspiracji.

Zielone meble kuchenne. Galeria inspiracji.

Dla tych wszystkich którzy poszukują inspiracji w doborze kolorystyki mebli kuchennych proponujemy dziś pomysł na kuchnię w kolorze zielonym. Kolor nadziei wyjątkowo dobrze nadaje się do zastosowania w kuchni, zarówno jako barwa mebli jak i sposób na wykończenie ścian i dodatków. Zieleń dostępna jest oczywiście w wielu odcieniach począwszy od żywej cytrusowej po przez stonowaną oliwkową zieleń na tak zwanej zgniłej zieleni kończąc. Każdy z nich nadaje pomieszczeniu zgoła inny charakter. Przekonać możemy się o tym na przykładzie poniższych pomysłów na zielone meble kuchenne.

Kuchnie w odcieniach zieleni

Poszczególne odcienie zieleni mogą w efekcie prezentować się zupełnie inaczej, diametralnie zmieniając charakter naszej kuchni oliwkowa zieleń doskonale uspokaja gdy jej bardziej intensywne odcienie mają zgoła inny pobudzający oddźwięk. Jeśli chodzi o łączenie zieleni z innymi kolorami to jak widać zieleń doskonale współgra z takimi barwami jak brąz czy biel, ale jest to stosunkowo uniwersalny kolor można ją także łączyć z czerwienią żółcią lub czernią. Zarówno w stonowanych zestawach jak i w bardziej skontrastowanych i żywych.

zielone meble kuchenne

Kuchnia lemonka

Zielone meble kuchenne w połączeniu z brązem

Zieleń oraz brąz to barwy które naturalnie do siebie pasują, z czego skrzętnie korzystają projektanci wnętrz komponując aranżacje kuchni gdzie zielone szafki kuchenne łączy się z blatami, podłogami lub ścianami w odcieniach brązu.

zielone meble kuchenne
fot. www.mobalpa.com
Brązowa kuchnia z elementami zieleni
fot. www.mintvaluekitchens.co.uk

Kuchnia w zielonej aranżacji

 

Zielone meble kuchenne w odcieniach seledynu

Jest to nieco bardziej neutralne rozwiązanie, które z pewnością przepadnie do gustu większej grupie osób. Jego zaletą jest fakt że takie meble będą bardziej odporne na zmiany w trendach, i modach rządzących wzornictwem wnętrzarskim. Seledyny doskonale odnajdują się zarówno w konwencji klasycznej jak i nowoczesnej.

Meble kuchenne w kolorze zieleni

Aranżacja zielonej kuchni

 

Zielona kuchnia przykład

Zielone meble kuchenne to tylko jeden z możliwych pomysłów na zabudowę kuchni, jest trochę to jedno z rozwiązań które albo lubisz albo nienawidzisz i ma zarówno zagorzałych zwolenników jak i przeciwników, którzy ciężko znoszą zieloną wersję wystroju dla nich proponujemy przykłady kuchni w kolorze białym, czarnym, niebieskim.

Jeden komentarz

  1. witam chciałabym zapytać gdzie kupię Zielone meble kuchenne w odcieniach seledynu, zielone meble z blatem ciemnym na ścianie .bardzo mnie interesują .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.