8 sposobów na ogrzewanie w łazience

Łazienka, ze względu na swoją specyficzną rolę jaką pełni, musi być pomieszczeniem ciepłym. Ogrzewanie powinno być na tyle mocne, aby kąpiel w wannie czy pod prysznicem przebiegała w komfortowych warunkach i była przyjemnością,i abyśmy po kąpieli nie dygotali z zimna. O ile w pomieszczeniach pokojowych praktycznie zawsze stosuje się tradycyjne kaloryfery, o tyle w łazience możemy wykorzystać różne formy grzejników oraz sposoby ogrzewania.

Ogrzewanie lazienki

1. Łazienkowy grzejnik drabinkowy

Tradycyjny grzejnik drabinkowy jest wszystkim doskonale znany. Jego bardzo ciekawą odmianą jest drabinka, która przymocowana jest do ściany tylko z jednej strony – dolnej lub górnej, co pozwala na położenie grzejnika w pozycji poziomej, i wykorzystaniu go jako suszarka na pranie.

2. Grzejnik całoroczny

Większość grzejników ściennych  dostosowana jest do ogrzewania za pomocą wody. A to zazwyczaj uzależnia nas od dobrej woli spółdzielni, która decyduje kiedy włączyć i wyłączyć ogrzewanie. Alternatywą dla tego typu grzejników są grzejniki mogące pracować w dwóch trybach: wodnym oraz elektrycznym. Tryb elektryczny pozwala nam na dogrzanie łazienki nawet wówczas, gdy sezon grzewczy jest już zamknięty.

3. Nowoczesny design

Nowoczesne grzejniki zachwycają swoją formą oraz kształtem. Jednym z ciekawszych pomysłów jest podłużny grzejnik prostokątny, którego wnętrze wypełniają rurki grzejne ułożone w luźny, ażurowy wzór. Inną, równie atrakcyjną propozycją jest grzejnik będący jednocześnie lustrem. Podłużna tafla lustra znajduje się ramie, którą tworzą elementy grzejne.

4. Grzejnik czy umywalka?

 

Na bardzo oryginalny pomysł wpadła pewna firma. Elegancko wykończoną płytę grzejną połączyli w jedną całość z umywalką. Zarówno płyta jak i umywalka wykonane są kamienia naturalnego. Taki grzejnik prezentuje się niezwykle okazale, jest świadectwem luksusu w subtelnym wydaniu.

5. Ciepło prosto z wanny

Jeśli nie bardzo mamy ochotę przysłaniać pięknie wykafelkowane ściany grzejnikiem, to może nim obudować wannę. Tak sprytnie ukryty grzejnik, będzie praktycznie niezauważalny, a oprócz tego, że będzie ogrzewał łazienka, to dodatkowo będzie podtrzymywał temperaturę wody w wannie podczas dłuższej kąpieli.

6. TermowentylatorOgrzewanie suszarka

Działanie termowentylatora polega na elektrycznym ogrzewaniu powietrza wewnątrz urządzenia, a następnie wyrzucaniu go z określoną siłą na zewnątrz. Termowentylatory mogą służyć jako dodatkowe źródło ogrzewania w awaryjnych sytuacjach. Mimo, że urządzenia te są stosunkowo tanie, to nie nadają się do pracy stałej z powodu wysokich kosztów wynikających z ich eksploatacji.

7. Elektryczne suszarki na ręczniki

Jeśli w łazience nie ma możliwości podłączenia ogrzewania wodnego lub gdy jego działanie jest zbyt słabe to rozwiązaniem problemu może być montaż elektrycznych suszarek na ręczniki. Droższe modele posiadają możliwość automatycznego sterowania.

8. Ogrzewanie podłogowe

Coraz popularniejszym sposobem na ogrzewanie łazienki jest instalacja ogrzewania podłogowego. Zapewnia ono równomierne rozłożenie się ciepła w pomieszczeniu i co najważniejsze sprawia, że posadzka jest przyjemnie ciepła i miła dla bosych stóp. Istnieją dwa rodzaje ogrzewania podłogowego: wodne oraz elektryczne. Ogrzewanie wodne jest dość kosztownym przedsięwzięciem, ale późniejsze koszty wynikające z użytkowania są stosunkowo niskie. Odwrotnie jest w przypadku ogrzewania elektrycznego. Sama instalacja mat grzewczych czy też systemu rur nie wymaga zbyt wielkich nakładów finansowych, za to nieustanne korzystanie z tego typu ogrzewania będzie procentować dość wysokimi rachunkami za prąd.Ogrzewanie podłogowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *