Meble sypialniane, czyli to co kobiety lubią najbardziej

Kobieta we własnej sypialni czuje się wyjątkowo i komfortowo. Może godzinami przeglądać się w lustrach, których oczywiście nie brakuje, bowiem dobrze zaprojektowana sypialnia to miejsce luster, lustereczek, a nawet lustrzanych ścian. Do najważniejszych mebli sypialnianych oczywiście należy szafa oraz toaletka, gdzie również znajdują się lustra, w których każda kobieta uwielbia się przeglądać, malować i wykonywać wiele innych czynności pielęgnacyjnych i upiększających swoje ciało. Sypialnia to również miejsce gdzie kobieta może zaznać odpowiedniej prywatności, może czytać książki oraz ulubione czasopisma,  które mają swoje miejsce na regałach, półkach oraz w gazetniku. Może również wkupiać codziennie poranną kawę bądź popołudniową herbatkę, i zawsze ma pewność, że nikt jej nie zakłóci spokoju oraz prywatności w sypialni. Kolejny ważny mebel sypialniany to mały stolik z krzesłem, gdzie możemy spędzać wolny czas samotnie bądź ze swoim partnerem, o każdej porze dnia i nocy.

[ad name=”gora”]

Garderoba najważniejsza

Jak już wspomnieliśmy, najważniejszym meblem sypialnianym jest szafa, w której często mieści się cała garderoba kobiety, jest ona bowiem trzy bądź cztero drzwiowa, zatem mieści naprawdę dużo kobiecych ubrań. Szafy sypialniane są tak duże, ze znajdzie się w nich również miejsce na garderobę męską, pod warunkiem, że kobieta wyznaczy mu skrawek swojej prywatności. Szafy na ubrania to przede wszystkim czterodrzwiowe meble, ale zdarzają się również sześciodrzwiowe ogromne szafy, zajmujące całe ściany w sypialni. Każda szafa zaś posiada standardowe wnętrze, miejsce na wieszaki oraz półki na inne ubrania, jak również szuflady na bieliznę na dole każdego mebla. Oczywiście szafa to nie jedyny mebel sypialniany na ubrania, albowiem są również komody, bieliźniarki, kufry, toaletki, gdzie mieszczą się inne drobniejsze ciuchy i szmatki, jak również biżuteria oraz inne drobiazgi garderoby kobiecej. Wszystkie te meble odpowiednio dobrane kolorystycznie i stylowo, nadają sypialni urok i wyrazistość, dzięki czemu każde z takich pomieszczeń jest inne i wyjątkowe zarazem. Dziś zaś przede wszystkim podczas projektowania sypialni stawia się na piękno i styl, dlatego prawidłowo zaprojektowana sypialnia to odpowiedni kolor, prawidłowo rozmieszczone meble, właściwa ilość dodatków dekoracyjnych, aby całe wnętrze prezentowało się wyjątkowo elegancko oraz przytulnie. Bywają również projekty sypialni minimalistycznych, gdzie oprócz wielkiego łoża i szafeczek znajduje się jakaś niewielka komoda, wszystko jednak zależy od wielkości pomieszczenia, które przeznaczamy na sypialnię. Lepiej bowiem ustawić mniej mebli, aby wnętrze było przestrzenne, niżeli miałoby odznaczać się ciasnotą i ogólnym zagraceniem sypialni.

Ogromne łoże małżeńskie

Nie trzeba oczywiście nikomu mówić, że to łóżko stanowi podstawę oraz centrum każdej sypialni, a jego wielkość jest uwarunkowana ilością miejsca w danym projektowanym pomieszczeniu, dlatego przed zakupem ogromnego łoża, które w salonie meblowym prezentuje się naprawdę wytwornie, warto dokładnie wymierzyć wielkość swojej sypialni, oraz dostosować do niej również wielkość łoża. Sypialnia to oczywiście nie tylko miejsce dla kobiety, albowiem każda z nas potrzebuje drugiej połowy, czyli partnera, dlatego zazwyczaj łoża w salonach są szerokie i ogromne, aby swobodnie mogły się na nich pomieścić dwie dorosłe osoby. dodatkowymi meblami są szafeczki nocne, które w jakiś sposób rozdzielają strony obojga partnerów i mówią o sferze prywatności dla kobiety oraz mężczyzny. Inne meble sypialniane są dzielone według uznania, choć najczęściej to kobieta zarządza miejscem oraz rozmieszczeniem wszelkich ubrań oraz innych przedmiotów w sypialni, mężczyzna zaś ma za zadanie podporządkować się zaistniałemu stanu rzeczy.

Z czego meble do sypialni?

Najbardziej wytworne oraz eleganckie meble są oczywiście z litego drewna, ale równie modne i wizytowe bywają meble z płyty MDF, oraz drogie meble kute. Na jaki materiał się zdecydujemy, zależy wyłącznie od naszych gustów i upodobań, jak również od zasobu naszego portfela. W ostatnich latach powracają do łask meble z drewna, dodatkowo zdobione rzeźbieniami oraz meble kute z metalu, gdzie również dominują ozdoby rzeźbiarskie w kolorze srebra, stali bądź złota. Modne również stały się meble sypialniane stylizowane na antyki, gdzie dominuje dana epoka podkreślająca styl danych mebli. Dość ciekawy projekt przedstawiają meble w stanie surowym, o prostej i niewyszukanej formie, które nawiązują do ekologii, tak ważnej w dzisiejszych czasach.

Każda sypialnia taka sama…

Niestety projekty sypialni są prawie takie same, czyli łoże stoi na środku, na najdłuższej ścianie znajduje się szafa, po przeciwnej stronie komoda czy bieliźniarka. Sypialnia jednak nie jest miejscem do innowacji i wyrazistej zmiany wystroju wnętrza, jej głównym zadaniem jest komfort i wypoczynek dla mieszkańców domu, a wspomniane wcześniej meble właśnie takie zadania spełnią, zaś ustawienie ich w tradycyjny sposób nadaje wnętrzu harmonii oraz dodatkowej przestrzeni. Możemy jednak manipulować dodatkami dekoracyjnymi oraz oświetleniem, aby stworzyć wyjątkowe i niepowtarzalne wnętrze, tak odmienne od tradycyjnych sypialni przedstawianych w salonach meblowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *