Sypialnia barwna i bogata w elementy dekoracyjne

Sypialnia powinna mieć w sobie wyjątkowy klimat. To miejsce ze sfery intymnej i w najmniejszych szczegółach powinno być odpowiednio dopracowane. Wracając po ciężkim dniu pracy, myślimy tylko o jednym, aby wziąć prysznic i czym prędzej znaleźć się w łóżku w pachnącej pościeli. Cóż można sobie w takiej chwili więcej wymarzyć? Do tej przestrzeni dostęp mają nieliczni. Warto więc przyłożyć się do tego aby sypialnia była dla nas wymarzonym azylem.

[ad name=”gora”]

Barwy dla sypialni

Niezależnie od tego, jaki kolor wybierzemy trzeba pamiętać, że kolory mają różne właściwości działania. Jeżeli chcemy, by w sypialni nie było nudno i siły witalne nas nie opuszczały to bardzo dobrze spełnia tą funkcję kolor czerwony. Wyzwala dzikie żądze. Od zawsze kojarzony jest z zakazanym owocem. Dodaje to oryginalności takiemu pomieszczeniu. Sama, czerwona farba jest dla niektórych zbyt wyzywająca. Warto ją wzbogacić o elementy w kolorze czarnym, jako dodatki.

Świetnie zdaje egzamin również sypialnia w kolorze zielonym w połączeniu z piaskiem pustynnym i soczystą zielenią. To żywe barwy, które przynoszą ukojenie i odprężenie. Wpływają na psychikę pozytywnie i dają poczucie relaksu. Jasne kolory widziane naszymi oczami są terapeutyczne. Nie powodują stanów depresyjnych tylko pobudzają do wyobraźni i wprawiają nas w dobry nastrój. Urządzając sypialnię należy pamiętać, by nie przesadzić z przepełnieniem mebli. To ma być przestronne i spokojne miejsce, gdzie będziemy chętnie odpoczywać. Kolorystyka odzwierciedla charakter właściciela i wiele mówi o zwyczajach, przyzwyczajeniach i sygnalizuje dobry nastrój w danej chwili.

Zabudowana szafa

Zachowanie proporcji w doborze mebli jest sukcesem w tym, że sypialnia będzie nas cieszyła i z przyjemnością będziemy do niej zaglądać. Zawsze kłopotem są nasze ubrania. Pojawia się pytanie, co z nimi zrobić, gdzie to wszystko trzymać. Dobrym rozwiązaniem jest zabudowa na wymiar szafy na jednej ze ścian sypialni. Pozwoli to na funkcjonalne korzystanie ze schowanych ubrań a poza tym nie będzie widać bałaganu, który towarzyszy, gdy nasze rzeczy nie mają określonego miejsca. Propozycją do sypialni mogą być szafy przesuwane na prowadnicach, które zasłaniają całą zawartość i dają równocześnie możliwość utrzymania właściwego porządku. Zamknięta  szafa jest ciekawym elementem ozdobnym i komponuje się z łóżkiem oraz innymi meblami jako całość. Do tego dochodzą jeszcze małe szafki nocne, na których trzymane są dobre pozycje książkowe, gdy przyjdzie ochota na przejrzenie ulubionej lektury bądź miejsce na podręczne rzeczy sypialniane, jak kosmetyki do pielęgnacji na noc. Kolory naturalne w stylu imitacji drewna w różnych barwach są szczególnie przyjazne dla oka, mają  również duży wpływ tworzenia niepowtarzalnej atmosfery czy wyjątkowego klimatu.

Lustra i inne dodatki…

Sypialnia to pomieszczenie, gdzie powinna być zachowana szczególna harmonia oraz powinien panować nastrój spokoju i ładu, zaś dodatkowym atutem do tego pomieszczenia mogą być lustra, dzięki którym zwiększy się optycznie jej powierzchnia.  Zastosowanie ich daje więcej światła w pomieszczeniu, co wpływa na optymistyczne nastawienie do życia. Warto również pomyśleć o wykwintnych i eleganckich zasłonach, firanach oraz innych elementach dekoracyjnych. Pieczołowicie zawieszone i dobrane zasłony, firany nadają sypialni wyrazistość. Stwarzają intymność i dają bezpieczeństwo.

W tym miejscu są bowiem obecni tylko właściciele tej świątyni. Oczywiście, gdy mamy ochotę na chwilę relaksu w swym sypialnianym łożu to nie powinno zabraknąć telewizora z dobrym repertuarem w zależności od nastawienia oraz nastroju. Książka też jak najbardziej wskazana, szczególnie w długie, zimne wieczory do poduszki. Nie bez znaczenia ma również odpowiednia pościel. Na rynku jest ogromny wybór, który pozwala swoje królestwo wyjątkowo udekorować. Wszystkie rady są właściwe, gdy potrafimy wypośrodkować wystrój wnętrza pomiędzy dobrym smakiem a przesytem dodatków zdobiących wnętrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *