Dekoracyjne oświetlenie ściany – światłowody oświetleniowe

Wcześniej pisaliśmy o zastosowaniu światłowodów świecących bokiem do oświetlenia schodowego. Dzisiaj chcielibyśmy opisać inne ich zastosowanie, w którym spełniają rolę dekoracyjnego oświetlenia ściennego.

Zasadę działania światłowodów opisywałem już wielokrotnie, więc tym razem odsyłam do innego artykułu, w którym są opisane – oświetlenie schodowe.

Oświetlenie światłowodowe – dekoracje świetlne na Twojej ścianie

Obecnie na rynku jest wiele firm od lat oferujących tę samą formę dekoracji ściany – wzory w postaci naklejek. Są to dekoracje tanie jednak powszechne i już nieoryginalne. Oferujemy coś całkiem nowego i do tej pory niespotykanego. Przy pomocy naszego rozwiązania może nie utworzymy skomplikowanych, wiel

okolorowych grafik jednak nie to jest najistotniejsze. Ważny jest efekt i nowoczesny design.

 

Efekt świetlny

Do stworzenia całkiem nowego efektu zostały użyte światłowody świecące bokiem oraz diodowe źródło światła. Wiązka składa się ze światłowodów o różnej średnicy i właściwościach świetlnych. Światłowody we wiązce na wstępie mają identyczną długość, jednak na etapie montażu są przycinane, aby uzyskać pożądany efekt. Wiązka światłowodów może być różnej długości (nawet kilka metrów) dzięki czemu dekoracja świetlna może pokrywać całą ścianę.

Generator światła RGB sterowany na pilot dodatkowo ułatwia korzystanie z zestawu umożliwiając ustawienie pożądanego koloru lub sekwencji zmiany kolorów.

Światło z tak utworzonego wzoru świetlnego na ścianie jest bardzo subtelne, nie razi w oczy i rzuca delikatną łunę na ścianę. Tak uzyskany efekt jest idealny do oglądania TV, odpoczynku czy spędzenia romantycznego wieczoru.

Montaż

Elastyczność światłowodów umożliwia ułożenie ich w praktycznie dowolne wzory. Światłowody można przycinać na dowolnej odległości w miejscu, w którym uważamy za stosowane.

Montaż tego typu oświetlenia światłowodowego jest niestety czasochłonny, ale efekt jest niepowtarzalny i naprawdę niespotykany. Jest to nowe i innowacyjne rozwiązane dekoracji ściany, które można spotkać dosłownie w kilku miejscach w Polsce.

Zastosowanie

– salon, sypialnia i inne miejsca w domu;

– hotele, restauracje;

– wystawy, targi.

Zestawy światłowodowe są tworzone według potrzeb klienta.

Autor: Jacek Solka www.soled.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *