Główna / Aranżacja wnętrz / Drewno – zastosowania w aranzacji domu.

Drewno – zastosowania w aranzacji domu.

Drewna w dekoracji domuW nowoczesnych wnętrzach panuje moda na stosowanie naturalnych, ekologicznych materiałów. Drewno jako naturalny materiał permanentnie wpisane jest w aranżację wnętrz, a moda na jego stosowanie nie przemija. Drewno jako naturalny materiał ociepla i uszlachetnia wnętrze. Drewno pod różnymi postaciami stosuje się niemalże we wszystkich stylach i wnętrzach. Naturalne właściwości drewna są powodem rosnącego zainteresowania wykorzystaniem tego materiału w wystroju wnętrz.

Przede wszystkim drewno bardzo dobrze komponuje się z innymi tworzywami i surowcami. Drewniane posadzki, boazerie ścienne czy meble dodają pomieszczeniu przytulności i uroku. Drewno ma szerokie zastosowanie w aranżacji wnętrza, można je bowiem stosować w kuchni, łazience, w pokojach, holach, a także na schodach i tarasach. Na wszystkich powierzchniach od podłóg, poprzez ściany na sufitach kończąc. Drewno doskonale komponuje się z innymi materiałami i tworzywami tj. z kamieniem, z ceramiką i ze szkłem.

Drewno na ścianie.

Choć dla niektórych ściany wykończone drewnem mogą przywodzić na myśl pożółkłe boazerie tak popularne w czasach PRL-u to współczesne zastosowanie tego materiału wygląda zupełnie inaczej. Przede wszystkim obecnie stosuje się na ścianach drewno o szerokich deskach bądź też drewno lite. Niektóre rodzaje drewna mogą być używane także w pomieszczeniach o dużej wilgotności takich jak kuchnia czy łazienka. Dotyczy to głównie niektórych gatunków drzew egzotycznych :teak, merbau, oraz matap. Drewno na ścianie stwarza ciepły i przytulny klimat. Drewno jest doskonałym izolatorem termicznym, w pomieszczeniach gdzie na ścianie jest drewno jest po prostu cieplej. Drewniane deski stanowią również izolacje akustyczną. Zatrzymują dźwięki dobiegające z zewnątrz i tłumią hałas powstający wewnątrz domu.

Drewno na podłodze.

Drewno jest wciąż bardzo popularnym materiałem posadzkowym. Na podłodze oprócz desek, parkietu, mozaiki można ułożyć bruk drewniany, drewniane panele i parkiet przemysłowy.
Podłoga drewniana niezależnie od rodzaju i zabarwienia zawsze sprawi, że mieszkanie stanie się przytulne i ciepłe. Bogata barwa odcieni i szeroka gama gatunków pozwoli dopasować podłogę z drewna do każdego rodzaju wnętrza o dowolnej stylistyce i klimacie. Podłoga drewniana nadaje wnętrzu przytulności i ciepła. Drewniane podłogi są modne i nawet po latach użytkowania wyglądają szlachetnie. Dzięki możliwości ich wielokrotnej renowacji potrafią służyć nam przez długie lata. Od kilku sezonów niezwykle popularne są ciemne podłogi z drewna egzotycznego. Jest ono twarde i wyjątkowo odporne na wilgoć.

Drewno w kuchni.

Drewno w kuchniW kuchni drewno można wykorzystać nie tylko w postaci drewnianych mebli czy blatów. Drewno może zastąpić popularne kafelki nie tylko nad blatem roboczym, ale także nad kuchenką czy zlewem. Na podłodze w kuchni również można ułożyć niektóre odporne na wilgoć gatunki drewna. Naturalna kolorystyka drewna ociepli metaliczny, zimny charakter sprzętów kuchennych. Drewno w kuchni to prosty sposób na ocieplenie pomieszczenia i nadanie mu bardziej pokojowego klimatu.

Drewno w łazience.

Drewno doskonale komponuje się z ceramiką, kamieniem czy szkłem. Dlatego też nie dziwi zastosowanie tego materiału również w łazienkach. Drewniana podłoga w połączeniu z kafelkami przełamuje zimny, laboratoryjny charakter łazienki tworząc w niej przytulny klimat. W łazience stosuje się drewno egzotyczne iroko, jatoba, tek, merbau. Można nim wykładać podłogi, fragmenty ścian, a także stosować jako obudowę wanien czy umywalek.

Twardość tych gatunków oraz ich duża odporność na wilgoć pozwala na stosowanie ich także w miejscach narażonych na częsty kontakt z wodą.
Drewno wykorzystywane jest jako szlachetny element, dodający przytulności i naturalności. Można je stosować we wszystkich wnętrzach. Jego funkcjonalność i bogaty wachlarz kolorów i rodzajów pozwalają dopasować elementy drewniane do wnętrza o dowolnej stylistyce. Drewno to naturalny materiał, którego szlachetność i piękno pozwalają mu niezmiennie funkcjonować w wystroju wnętrz wielu pokoleń. Drewno nie należy do tanich materiałów ale jego trwałość oraz możliwość wielokrotnej renowacji rekompensują ten wydatek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *