Idealne meble dziecięce

Meble dziecięce to ten produkt, na który jest zapotrzebowanie niemalże zawsze, są one bowiem najczęściej wymienianym wyposażeniem w każdym domu. Dostawcy mebli dziecięcych na zachodzie oraz na południowym rynku zgodnie przyznają, że zapotrzebowanie na meble dziecięce oraz młodzieżowe jest duże we wszystkich krajach, gdzie sprzedawane są ich produkty. Również potrzeby oraz wymagania klientów są na podobnym poziomie. Mimo, iż wzrost liczby rodzących się dzieci jest stosunkowo niski, w porównaniu z latami ubiegłymi, producenci mebli nie mogą narzekać na brak zamówień. Zakłada się że sprzedaż mebli dziecięcych to około 5% ogólnej sprzedaży wszystkich mebli, zatem jest to rynek stabilny i pewny dla producentów oraz handlowców meblowych.

[ad name=”gora”]

Rozpieszczanie, kupowanie, zaspokajanie potrzeb dziecka

Katalog producentów mebli dziecięcych liczy około 130 samych producentów, a każdy z nich posiada swoją odmienna ofertę dla klienta. Jednakże producenci nie martwią się, że ich meble dziecięce nie znajdą swoich nabywców, albowiem rodzice chcą dla swoich dzieci najpiękniejsze i najlepsze meble, nawet za wysoką cenę. Obecnie model rodziny to dwa plus jeden, czyli dwoje ludzi zazwyczaj decyduje się na jedno dziecko, któremu pragną zapewnić wszystko, a co za tym idzie kupują co rusz to nowe zabawki, meble dziecięce, potem wymieniają je na młodzieżowe, tak aby ich pociecha zawsze była zadowolona. Obecnie społeczeństwo ludzi dorosłych jest jeszcze bardziej zapracowane i zabiegane, zatem aby zrekompensować dzieciom swoją nieobecność, kupują wciąż nowe i eleganckie meble, najlepszy sprzęt oraz wszystko o czym dzieci zamarzą. Dlatego właśnie producenci mebli dziecięcych i młodzieżowych nie martwią się o zbyt swoich produktów, a nawet są przekonani że wciąż nowoczesne modele mebli będą się jeszcze lepiej sprzedawać na rynku. Nawet na przykładzie łóżek piętrowych, możemy powiedzieć, że były one kupowane wyłącznie z braku miejsca, dziś są kupowane na życzenie dziecka, które pragnie mieć niekonwencjonalny i ciekawy mebel w swoim pokoju. Dawniej najważniejsza była funkcjonalność mebli dziecięcych i młodzieżowych, dziś liczy się wyłącznie komfort i wygoda dziecka. Dlatego meble dla dzieci zmieniane są w przeciągu ich pierwszych 18 lat życia przynajmniej dwa bądź nawet więcej razy.

Ładne i wygodne dla dzieci

Obecnie meble dziecięce i młodzieżowe nie są wybierane przez dorosłych, lecz przez same dzieci, które coraz częściej decydują o wyposażeniu swojego pokoju, aby był dla nich przyjazny oraz funkcjonalny, aby chętnie dzieci spędzały w swoim pokoju czas na zabawie i nauce. Dlatego podstawowa dewiza producentów mebli dziecięcych i młodzieżowych brzmi: „meble muszą się podobać dzieciom. W czasopismach o wystroju wnętrz coraz częściej poruszany jest temat o prawidłowym i kolorystycznie dobranym wyposażeniu pokoju dziecięcego, stąd rodzice czerpią inspiracje z czasopism, a pokoje urządzają na kolor różowy, niebieski, zielony, żółty bądź czerwony. Często jest to niczym kraina bajek, albowiem meble ozdobione są postaciami oraz elementami dekoracyjnymi z bajek, można spotkać meble w stylu pirackim, dla księżniczki, bądź młodego rajdowca formuły 1. rodzice nie muszą się już uciekać do zdobienia pokoju dziecięcego w siatkę wojskową, czy inne elementy dekoracyjne, które dawniej wykonywali samodzielnie, albowiem dziś jest wszystko dostępne do kupienia w sklepach z meblami dziecięcymi oraz młodzieżowymi. Producenci dbają, aby ich meble były najwyższej jakości oraz aby wyprzedzały wszystkie marzenia i upodobania grupy konsumentów, jakimi są w tym przypadku dzieci.

Bezpieczeństwo i ekologia

Dawniej nikt nie przywiązywał tak dużej wagi do bezpieczeństwa oraz ekologii, jak jest to w dzisiejszych czasach. Obecnie meble wykonywane są z litego drewna, barwione naturalnymi materiałami, zaś ich wyrób jest opatrzony atestem bezpieczeństwa. Na wszystkich producentów jest nałożony obowiązek przeprowadzania specjalistycznych badań w zakresie bezpieczeństwa użytkowania mebli, oraz zastosowania barwników, klejów oraz lakierów ekologicznych. Zaś od 2011 roku, będzie możliwość używania wyłącznie wodorozcieńczalne. Dawniej produkowano meble na ilość; jakość, bezpieczeństwo oraz ekologia były spychane na dalszy plan.

Zakupy przez Internet

Możemy powiedzieć o znacznym wzroście zakupów mebli dziecięcych i młodzieżowych przez Internet. Tradycyjne meble do pokojów dziennych, kuchni, sypialni raczej kupowane są w salonach meblowych, zaś meble dziecięce i młodzieżowe rodzice z wygody oraz braku czasu wybierają swoim pociechom właśnie w sklepach internetowych. Takie zakupy są bardzo wygodne oraz bezpieczne,. Bowiem klient zaraz po złożeniu zamówienia otrzymuje potwierdzenie e-mailem, informacje o warunkach płatności oraz możliwość stałego monitoringu wysyłki mebli. Kiedy tylko zostanie zaksięgowany przelew będący zapłatą za meble, natychmiast są one wysyłane na podany adres odbiorcy. Wszystkie zakupione meble są oczywiście objęte gwarancją producenta, zaś przesyłka odpowiednio zabezpieczona przed zniszczeniem. Sprzedaż mebli dziecięcych i młodzieżowych przez Internet najlepiej prosperuje w dużych miastach, gdzie zamówienia liczy się w setkach, a nawet tysiącach przez okres kilku miesięcy.

Marki producentów mebli dziecięcych

Wielu producentów mebli dziecięcych i młodzieżowych mierzy się co dzień z rosnącą konkurencją oraz innowacyjnymi pomysłami najbogatszych oraz największych firm meblowych. Jeżeli zaś chodzi o polskich producentów, często muszą oni konkurować z zagranicznymi inwestorami, którzy oferują lepszy i bardziej nowoczesny styl mebli. Należą do nich takie firmy jak Fiorentino, Cilek, Pali oraz Gluck, które zawsze będą lepsze i będą miały więcej zamówień, jednakże polscy producenci również radzą sobie na polskim rynku, oferując często tańsze, innowacyjne oraz „rosnące” meble razem z dzieckiem. Dewiza polskich producentów to nadal użyteczność i oszczędność, zaś większość klientów na naszym ojczystym rynku poszukuje tanich i jak najbardziej praktycznych mebli. Najważniejsza jest przecież satysfakcja klienta, zatem polscy producenci robią wszystko, aby zadowolić swoją grupę klientów stawiających na wysoką jakość, funkcjonalność oraz niską cenę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *