Kominek w aranżacji świątecznej.

Czas Świąt to czas, w którym należy zmienić coś w swoim mieszkaniu. Nie musi to od razu oznaczać wielkiego remontu, ale drobne usprawnienia i renowacje, jak najbardziej są wskazane. Do tego służą porządki przedświąteczne. Sami możemy być zaskoczeni, co nasze szafy skrywają cennego a przydatnego do wystroju wnętrza w stylu świątecznym.
[ad name=”gora”] Porządki, bo nadchodzą szybkim krokiem Święta.

W naszych mieszkaniach staramy się stworzyć atmosferę ogniska domowego poprzez zabudowę eleganckiego kominka. To urządzenie jest wspaniałe i daje poczucie bezpieczeństwa. W ofercie sklepów z akcesoriami do mieszkań na rynku istnieje wiele propozycji. Proponują różne rodzaje kominków. Jeżeli chcemy mieć styl antyczny z pięknymi, ozdobnymi kolumnami to zamawiamy w odpowiednim sklepie i przywożą nam pod wskazany adres.

Kominek w aranżacji świątecznej.

Od wieków kojarzony jest ze starymi komnatami, gdzie ród królewski wypoczywał w bogatej aranżacji wnętrza zamku. Owiany wielką tajemnicą przyciągał spojrzenie niejednego przybysza, który miał szczęście zawitać w progach gospodarzy.

W jego towarzystwie odbywały się na dworach wystawne bankiety dla nielicznych. Mało, kto zdaje sobie sprawę z tego, że jest powiernikiem skrywanych uczuć, które emanują w ludziach zakochanych w sobie, spowiednikiem zwierzeń domowników podczas odpoczynku na fotelu i głośnych analiz życiowych. Kominek to symbol niepowtarzalnego spokoju i ogromnego odprężania. Wielu z nas powraca po ciężkim i trudnym dniu z pracy, zasiadając przed kominkiem. Jego czerwone iskry trzaskające wesoło w środku, zapraszają do korzystania z pełnego relaksu. Najbardziej pożądanym kominkiem jest ten prawdziwy, gdzie bezpośrednio dokłada się specjalne drewno do opałki. Jest bardzo ekonomiczny i pozwala na ogrzanie nie tylko miejsca, w którym znajduje się, ale również na całej powierzchni domu, czy mieszkania.

Czas refleksji i dobrych uczynków

Święta Bożego Narodzenia to chyba najpiękniejsza tradycja szanowana i pielęgnowana od lat. Wielkie przygotowania i amok przedświąteczny, szczególnie w sklepach to pierwszy sygnał, że nadchodzą. Atmosfera zmienia się radykalnie i każdy, kto uczestniczy w tych przygotowaniach ma okazję i pełne prawo do przeżywania ich. Generalne porządki w mieszkaniu to stały element przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Kominek, na co dzień stojący sobie w kącie,  pełni swoją rolę  dostarczania ciepła domownikom. Jednak w tym okresie, gdy nadchodzą te niepowtarzalne Święta, wszystko nabiera innego wymiaru. Nawet nasz kominek ma szczególne znaczenie dla rodziny wokół niego zebranej. Niesamowicie działa na więzi rodzinne. Z pozoru jest niczym, nieróżniącym się urządzeniem do wytwarzania ciepła, ale właśnie w tym czasie odgrywa dużą rolę w scaleniu całej rodziny podczas oglądania filmu w kinie domowym albo przy wspólnej kolacji wigilijnej. Stanowi oazę i azyl dla domowników. Przy nim zbierają się wszyscy, którzy chętnie posłuchają opowieści z ust Babci albo Dziadka. Długie wieczory, szczególnie w porze zimowej sprzyjają takim spotkaniom w gronie najbliższych nam osób.

Akcesoria świąteczne do kominka.

Dla podkreślenia atmosfery związanej z nadchodzącymi świętami na kominku można ustawić miniaturki choinki z ozdobami. Stylowy świecznik ze zdobionymi świecami to atrybut kominka, który okazale prezentuje się w salonie. On nada mu indywidualizm i niepowtarzalny klimat w pomieszczeniu. Dobra aura będzie towarzyszyć i pozostanie na długo w pamięci wszystkim. Ciekawym pomysłem na pokazanie każdemu, kto przekracza próg naszego mieszkania jest postawienie w wazonie świeżych, zielonych gałązek sosny albo świerku. W otoczeniu kominka i ich zapachu, który rozprzestrzenia się, wręcz emanuje swoim aromatem. To sprzyja wspólnym spotkaniom przy ogniu trzaskającym sobie w tle i radosnym opowiadaniom całej rodziny.

Aranżacja kominka nie jest wcale tak  prosta, jakby wydawałoby się. Należy pamiętać o tym, aby nie przesadzać z elementami ozdobnymi, ponieważ zbyt wiele rzeczy zagraci nam a nie przyniesie chluby. Musi być zachowana równowaga pomiędzy elementami umieszczonymi w pobliżu kominka. Chodzi o to, by nie zagłuszyć zbyt mocnym wystrojem tak wspaniałej dekoracji, jaką jest kominek. Sztuką jest umieszczenie drobnego detalu, który podniesie walory tego miejsca. Niezastąpioną rolę w takim otoczeniu odgrywają światła. Oczyma wyobraźni rysujemy obraz, gdzie panuje w pomieszczeniu przygaszone światło, a kominek i zapalony ogień aż prosi, by usiąść wygodnie w miękkich fotelach. Nasz nos wychwytuje zapach sosny, która dopiero, co została przyniesiona z lasu. Ciepło bijące wprost z kominka budzi w nas wspomnienia z dzieciństwa i tych, którzy już odeszli od nas. Znajdujemy czas na zadumę nad naszym losem i dokonujemy jego podsumowania Czasami nie zdajemy sobie sprawę, jaką rolę pełni nie tylko estetyczną, ale przede wszystkim emocjonalną. Przy nim gasną wszystkie kłótnie i złe nastroje domowników. Można zaryzykować stwierdzenie, ze ma właściwości terapeutyczne. Szkoda, że nie potrafimy się cieszyć każdego dnia nie tylko w tym wyjątkowym Dniu, jakim jest Boże Narodzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *