Meble skórzane symbolem elegancji

Meble skórzane to jedne z najbardziej luksusowych mebli. W zasadzie posiadają one dwie główne cechy. Meble skórzane są wspaniałym elementem dekoracyjnym. Poza tym są niesamowicie wygodne. Odpoczynek na mięciutkiej kanapie, pachnącej skórą, czy też chwila relaksu w skórzanym fotelu to niezwykła porcja przyjemności i zadowolenia. Meble skórzane kojarzą nam się z elegancją, komfortem i przepychem, ale zarazem dają poczucie bezpieczeństwa  oraz tworzą ciepły nastrój przepełniony spokojem i porządkiem.

[ad name=”gora”]

Skóra skórze nierówna

Planując zakup mebli skórzanych powinniśmy wiedzieć, że meble wykonywane są z różnych rodzajów skóry. Warto zapytać sprzedawcę lub poczytać opis w katalogu producenta z jakiej skóry wykonany jest mebel, aby wiedzieć jak w przyszłości czyścić i dbać o naszą sofę czy fotel. Najwyżej wśród hierarchii skór znajdują się skóry anilinowe. Skóra tego typu to najbardziej naturalna ze wszystkich skór. Pokryta jedynie przezroczystym barwnikiem  prezentuje się jak żywa, widać na niej wszelkie znaki i ślady powstałe w naturalny sposób. Meble pokryte tym rodzajem skóry są ciepłe i miłe w dotyku. Niestety ich jałowa i niezabezpieczona powierzchnia jest mało odporna na negatywne skutki działań wynikające z użytkowania mebli oraz upływu czasu. Drugim rodzajem skór są skóry zabezpieczone warstwą ochronną. Meble, a raczej obicia wykonane z tego rodzaju skóry cechują się dużą odpornością i trwałością, ale pamiętajmy, że im mocniejsza będzie warstwa ochronna, tym skóra będzie mniej przyjazna dla naszego ciała. Trzecią odmianą skóry jest zamsz i nubuck. Skóry te posiadają w większości cechy skór anilinowych, jedynymi różnicami są obecność włosia oraz stosunkowo duża wchłanialność wilgoci.

Jakie meble ze skóry?

Są takie wnętrza, do których meble skórzane pasują bardziej i są też takie, do których pasują nieco mniej. Idealnymi pomieszczeniami w domu, którym meble skórzane dodadzą niesamowitego uroku i smaku, są z całą pewnością salon oraz gabinet. Komfortowy, skórzany zestaw wypoczynkowy w salonie sprawi, że nasi goście nie będą mieli ochoty od nas wyjść, bo to oznaczałoby, że musieliby wstać z kanapy, na której jest im tak wygodnie i błogo. Gabinet to miejsce, w którym najczęściej znajduje się biurko i fotel. Luksusowe i wygodne siedzisko pozwoli nam spędzić w fotelu długi okres czasu i nie będziemy musieli się obawiać bólu szyi czy kręgosłupa. Meble skórzane świetnie sprawdzają się w firmach i instytucjach. Dlaczego prezes firmy zawsze siedzi zadowolony, a pracownicy nieco mniej? Bo to prezesi zazwyczaj zanurzają się w swoim skórzanym fotelu niczym w falach oceanu…

O meble skórzane należy dbać

Meble skórzane jak sama nazwa wskazuje wykonane są ze skóry, a to oznacza, że należą im się tak samo zabiegi pielęgnacyjne i kosmetyczne, jak i naszej skórze. Czego nie lubi nasza skóra? Przede wszystkim suchego powietrza, zbyt mocnych promieni słonecznych i brudu. Identycznie ma się sprawa z meblami skórzanymi. Nie należy wystawiać ich na bezpośrednie działanie słońca oraz nie należy ich ustawiać w pobliżu kaloryferów. Należy dbać o nie w taki sam sposób jak dbamy o nasze ciało. Pielęgnację mebli skórzanych można porównać do pielęgnacji bardzo delikatnej skóry dziecka. Najpierw otrzepujemy skórę dziecka z piasku, później dokładnie myjemy i na końcu nawilżamy odpowiednim kremem. Tak samo postępujemy z meblami wykonanymi ze skóry. Podstawowym zabiegiem jest ich częste odkurzanie. Minimum dwa razy w roku należy je wyczyścić specjalnymi preparatami oraz pokryć nową warstwą ochronną.

Meble skórzane są niekwestionowanym symbolem elegancji i wygody. Pod warunkiem, że są zadbane i czyste. Pamiętajmy, aby pielęgnować ich urodę, a będą nam służyć przez długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *