Pokój dla mężczyzny – jak urządzać

Każdy mężczyzna zarabiający na dom chciałby mieć swój własny pokój, urządzony tak, by czuć się w nim jak najbardziej komfortowo. Pokój ten miałby być swoistą świątynią męskości, w której można odpocząć po trudach pracy. Podstawą męskiego pokoju jest jego całkowita prywatność. Jeśli ma to być świątynia mężczyzny, jedynie on powinien mieć do niego dostęp. Bardzo ważne jest też, by urządzał go sam mężczyzna, ponieważ żadna kobieta nie będzie w stanie zrozumieć prawdziwych potrzeb mężczyzny.

[ad name=”gora”]

Odpowiedni sprzęt RTV

Głównym składnikiem właściwego wystroju pokoju dla współczesnego mężczyzny jest odpowiedni sprzęt grający jak również video. Najlepszym rozwiązaniem jest odpowiedni telewizor wraz z zestawem kina domowego, który umożliwi oglądanie meczu bądź typowo męskich filmów w samotności, bądź w większym męskim gronie. Jeśli z pokoju korzystać ma ktoś oprócz właściciela warto pomyśleć o stoliku na karty, przy którym zagrać można w praktycznie każdą grę karcianą. Szczytem marzeń każdego mężczyzny jest rollbar, czyli specjalny nalewak do piwa, do którego podłącza się duże beczki.

Sposób umeblowania męskiego pokoju

Największym problemem przy urządzaniu męskiego pokoju jest dobór odpowiednich mebli, które zagwarantują prawidłowy komfort dla mężczyzny. Podstawą jest odpowiednio dobrana kanapa, która umożliwi oglądanie telewizji w praktycznie każdej pozycji. Dodatkowo na wypadek odwiedzin kolegów powinna ona pomieścić co najmniej kilka osób. Do kanapy przydałby się też odpowiedni stół, na którym postawić można przekąski i napoje. Jeśli chodzi o resztę mebli wszystko zależy od typu mężczyzny, który urządza pokój. Jeśli lubi on bardziej spokój i odpoczynek intelektualny w pokoju powinna się znaleźć odpowiednio wyposażona biblioteczka. Do takiego pokoju bardzo pasuje również specjalny stolik szachowy, który doda wystrojowi klasy i jednocześnie dostarczy intelektualnej rozrywki gdy przyjdą goście.

Typ mężczyzny odzwierciedla się w wystroju wnętrza

Dużo większy problem powstaje w przypadku, gdy mężczyzna musi urządzić cały dom. Efekt końcowy zależny jest tu tylko i wyłącznie od charakteru mężczyzny. Dlatego też odwiedzając samotnych kolegów zauważyć możemy bardzo duże różnice w wystroju.

Najwięcej niespodzianek czeka nas przy odwiedzinach kompletnego luzaka. Dzieje się tak, ponieważ ludzie tacy praktycznie nie przywiązują uwagi do wystroju wnętrza, a liczy się dla nich jedynie dostęp do najważniejszych przedmiotów i sprzętów. Mężczyźni tego pokroju często organizują w mieszkaniach imprezy, dlatego też posiadają niejednokrotnie dobrej jakości sprzęt RTV, jak i dużą kanapę mieszczącą wielu gości.

Najbardziej ciekawie z wszystkich wyglądają domy ludzi dobrze ułożonych, ceniących sobie przede wszystkim styl. Domy takie najczęściej urządzone są w klasycznym stylu i posiadają naprawdę dystyngowane meble. Podstawą są klasycznie wyglądające regały i dobrej klasy zestaw kanapy i foteli, najczęściej powleczona dobrej jakości skórą. Przy urządzaniu takiego mieszkania warto zainwestować w dobrej klasy barek, najlepiej ze szklaną ścianką, za którą demonstrować można kolekcję drogich trunków bądź odpowiedniego zestawu kieliszków.

Urządzanie typowo męskiego pokoju, bądź domu nie jest trudne, jednak wiele zależy od charakteru Pana domu, który decyduje  o wystroju wnętrz. Najprostszy w urządzeniu jest pokój prostego mężczyzny, ponieważ wystarczą typowe meble bez konieczności żmudnego dobierania stylów i kolorów. W przypadku innych mężczyzn sprawa jest bardziej skomplikowana, jednak prawie zawsze jest to prostsze zadanie niż urządzenie domu według wytycznych kobiety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *