Kiedy najlepiej urządzać wnętrza?

Czas na aranżację wnętrzNasze mieszkanie wydaje nam się szare i ponure, oczekujemy jakiś zmian, pragniemy wprowadzić widoczne przeobrażenie wnętrza, to chyba najodpowiedniejsza pora do zmiany w urządzeniu naszych wnętrz. Ważne jest również nasze samopoczucie i nastrój, bowiem melancholia oraz przygnębienie może sprawić, iż wnętrze nieoczekiwanie stanie się melancholijnym i przygnębiającym sercem naszego nastroju. Dlatego kiedy nasze samopoczucie jest dobre, kiedy jesteśmy pozytywnie nastawieni na zmiany oraz na tworzenie nowych i kolorowych wnętrz, możemy śmiało powiedzieć że nadeszła pora na urządzanie wnętrz naszego domu.

[ad name=”gora”]

Musimy pamiętać o tej zasadzie, bowiem im więcej radości i kolorów życia w nas, tym piękniejsze będą nasze nowo urządzone wnętrza.

Dekoracje pomieszczeńJeżeli decydujemy się na samodzielne urządzanie wnętrz, musimy poczuć się zarówno projektantami, jak i właścicielami domu w jednej osobie i przeprowadzić ze sobą zażartą dyskusję, jak wyobrażamy sobie efekt końcowy wnętrza, aby całość współgrała ze sobą oraz aby końcowy efekty był nie tylko zadowalający, ale wprost idealny i niepowtarzalny. Kiedy zaś zechcemy skorzystać z pomocy projektantów wnętrz, to oni przeprowadzą z nami szereg rozmów o naszym stylu życia, o upodobaniach wystrojowych, o ulubionych kolorach oraz stylach w wystroju wnętrz, aby zaprojektowane przez nich wnętrza pasowały do naszej osobowości oraz do wyobrażenia o efekcie końcowym aranżacji wnętrza.

Jest to kolejna ważna zasada, której należy przestrzegać, bowiem pominięcie etapu zaprojektowania wnętrza może doprowadzić do porażki w wyglądzie naszych wnętrz. Zanim zatem rozpoczniemy właściwe aranżowanie wnętrz, przeanalizujmy bardzo dokładnie, szczegół po szczególe, metr po metrze wszystkich pomieszczeń naszego domu, i zaprojektujmy (najlepiej na arkuszu papieru) jak wnętrze powinno wyglądać pod koniec naszych prac aranżacyjnych. Pamiętajmy, że im dokładniej przeanalizujemy każdy drobiazg, tym piękniejsze będzie nasze wnętrze w efekcie końcowym urządzania naszego domu.

Rozwaga przy aranżacji wnętrz

Następnym ważnym czynnikiem w urządzaniu wnętrz jest rozważne i nieprędkie podejmowanie wszelkich decyzji dotyczących wystroju naszych Aranżacja pomieszczeńwnętrz. Urządzenie wnętrza bowiem, wbrew wszelkim pozorom nie jest proste, a urządzenie go z precyzją i perfekcją to bardzo trudny zabieg projektowania wnętrz, nie bez powodu bowiem najlepsze biura projektowe oznaczają się i szczycą wielkim i sukcesami, kiedy inne dopiero raczkują w tym biznesie.

Zatem zanim weźmiemy się za aranżację wnętrz, skrupulatnie przygotujmy projekt, przeanalizujmy go kilkakrotnie, poradźmy się rodziny i przyjaciół, pozwólmy projektowi dojrzeć do jego doskonałej realizacji, rozpatrzmy wszystkie pomysły aranżacyjne, a z pewnością urządzone przez nas wnętrza będą błyszczeć, a my będziemy dumni z osiągniętego sukcesu.

Ważne jest również, aby dobrać do całości wystroju odpowiednią kolorystykę, wyważyć ilość i jakość dodatków dekoracyjnych, bowiem zbyt dużo drobiazgów może wyglądać na graciarnię, zaś zbyt mało spowoduje wrażenie pustki we wnętrzu. Kiedy już przygotujemy wstępny plan, postarajmy się o próbki wszystkich produktów, aby jak najrealniej przygotować wnętrze przed aranżacją właściwą, wtedy to możemy jeszcze dokonać ostatecznych zmian i poprawek projektowych oraz dekoratorskich.

Pozytywne podejście

Kolejna ważna zasada podczas wystroju wnętrz, to nasze ogólne i uczuciowe nastawienie do projektowania oraz dekorowania. Dopóki bowiem nie zrozumiemy, że dom jest naszą częścią, że jego wystrój musi być sporządzony z sercem i całym zaangażowaniem, dopóty nasze wnętrza nie nabiorą odpowiednich barw oraz odpowiedniego odzwierciedlenia naszej osobowości. Pamiętajmy, że mimo pracy zawodowej i ciągłej gonitwy za pieniędzmi oraz sukcesem, dom stanowi oazę spokoju i miejsce gdzie zawsze wracamy oraz pragniemy wypocząć, zatem jego aranżacja będzie w dużej mierze zależała od komfortu oraz naszego samopoczucia na co dzień.

Jeżeli zdecydujemy się na drogi i ekskluzywny wystrój wnętrz, jednak będziemy się w nim czuli jak w muzeum, nasz dom nigdy nie będzie ostoją oraz miejscem do spędzania wolnego czasu. Dlatego główną zasadą urządzania i wystroju wnętrz jest kierowanie się upodobaniami, kierunkiem własnej osobowości, oraz wykreowanie przyjemnego, wygodnego otoczenia, dostosowanego do naszych życiowych potrzeb.

Kieruj się sprawdzonymi schematami

Urządzanie domuOczywiście przy tych wszystkich wymienionych powyżej założeniach, nie możemy zapomnieć o wszelkich zasadach prawidłowego wystroju wnętrz, czyli o doborze stylów, barw i kolorów oraz o doborze odpowiednich przedmiotów do pomieszczeń zgodnych ze swoją funkcją. Trudno bowiem powiedzieć o prawidłowym wystroju wnętrz, kiedy w kuchni stoi kanapa, a w salonie ustawimy lodówkę, czy pralkę. Nasze samopoczucie i wygoda są równie ważne, jak zasady wykreowane przez lata przez zwykłych ludzi oraz projektantów wnętrz.

Pewne urządzenia funkcjonalne oraz meble są dostosowane i przydzielone określonym pomieszczeniom, które powinny spełniać swoje pierwotne funkcje. Wywrócenie wszystkich zasad do góry nogami, byle tylko zapewnić sobie komfort i wygodę może doprowadzić do braku gustu oraz stylu w naszych aranżowanych wnętrzach. W chwili aranżowania wnętrz będzie nam się wydawać, że stworzyliśmy oryginalne i niepowtarzalne centrum mieszkaniowe, jednak z upływem czasu pobyt i egzystencja w takim domu stanie się kłopotliwe, męczące, oraz niepraktyczne. Kiedy zaś będziemy chcieli naprawdę odpocząć, będziemy szukać oazy spokoju i komfortu po za własnym domem.

One comment

  1. Ha, ha, trochę za dużo tego filozofowania. Zwykle robi się remonty kiedy zachodzi potrzeba, a nie gdy mamy „nastrój” na zmiany inaczej większość z nas zbankrutowałaby w szybkim czasie. W zeszłym miesiącu sąsiedzi nas zalali, w związku z czym sufit i tapety w salonie wyglądają tragicznie i TO jest dobry powód do zmian. Tym razem, zanim zabiorę się za projektowanie w power net, postanowiłam pooglądać gotowe salony w internecie i już przewiduję poważny problem – za dużo ciekawych pomysłów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *