Pokój dziecięcy i sposoby na zmianę wystroju

Pokój dziecięcy to chyba najczęściej przemeblowywane i zmieniane pomieszczenie w mieszkaniu. Dzieci bardzo szybką rosną, a wraz z wiekiem zmieniają się ich zainteresowania i potrzeby. Aby zamienić pokój w królestwo z bajki, czy też kosmiczną planetę, wcale nie trzeba wykonywać generalnego remontu. Producenci mebli i akcesoriów do pokoi dziecięcych wychodzą na przeciw oczekiwaniom dzieci. Sztuczek na zmianę wystroju pokoju dziecięcego jest naprawdę dużo.

[ad name=”gora”]

Gra kolorów

Jednym z najpopularniejszych sposobów na zmianę wystroju pokoju jest zmiana koloru ścian. Już przedszkolak może sam zadecydować, w jakim kolorze chce mieć pomalowane ściany. Pozwólmy mu na to i postarajmy się zaakceptować jego wybór, a przynajmniej zaproponujmy kompromis i rozwiązanie po części uznające jego zdanie. Marzeniem małej księżniczki może być pokój wymalowany na różowo, a małemu rozrabiace jeszcze więcej energii dodadzą żywe i mocne barwy. Bardzo ciekawym rozwiązaniem może okazać się pomalowanie ścian w różnych kolorach. Dzięki temu można wydzielić w pokoju  obszary, z których każdy będzie pełnił inną funkcję. Na przykład możemy wyznaczyć kącik do nauki, zabawy, czy też odpoczynku. Pamiętajmy, aby wszystkie użyte kolory współgrały ze sobą.

Ulica na podłodze

Prosta zmiana dywanu czy wykładziny może zdziałać cuda i zachwycić niejedno dziecko. Oferta dywanów i wykładzin dziecięcych jest bardzo bogata i oryginalna. Dywaniki dziecięce to już nie tylko dekoracyjna osłona podłogi, ale element wyposażenia pokoju służący do zabawy. Każde dziecko będzie wniebowzięte, gdy zamiast szaroburego dywanu, na podłodze znajdzie się wykładzina z motywami ulic i miasteczek, toru wyścigowego, czy też farmy. Wiele radości wniosą do pokoju dziecięcego dywaniki z postaciami pochodzącymi z ulubionych bajek.

Magia naklejek i szablonów

Pokój dziecięcy musi sprawiać wrażenie ciepłego i przytulnego, pełnego radości i szczęścia. W stworzeniu tego klimatu pomogą nam rewelacyjne paski i naklejki przyklejane na ściany lub meble oraz szablony. Bordiurą, czyli samoprzylepnym paskiem dekoracyjnym najczęściej ozdabia się ścianę. Bordiura dziecięca to zazwyczaj regularnie się powtarzający wzór. Motywem mogą być kwiatki, serduszka, słoneczka, czy też lubiane postacie z bajek, na przykład Kubuś Puchatek i jego przyjaciele. Hitem są duże naklejki mocowane do ściany, okien, mebli i innych płaskich powierzchni. Pojedynczo naklejone naklejki podkreślają charakter pokoju. Za pomocą naklejek możemy również stworzyć całą kompozycję i scenerię do zabawy, na przykład safari pełne dzikich zwierząt, stację kosmiczną, Stumilowy Las wraz z jego mieszkańcami, ocean wypełniony stworzeniami morskimi, czy też wesołe miasteczko. Zaletą naklejek jest możliwość ich łatwego odklejania i wielokrotnego przyklejania. Zatem jeśli dana kompozycja znudzi się dziecku można stworzyć nową. Za pomocą szablonów wyczarujemy na ścianach piękne i trwałe wzory przy użyciu farby malarskiej.

Okno na świat

Sposobem na zmianę wizerunku pokoju dziecięcego są również dekoracje okienne. Istotnym elementem dekoracyjnym okna jest firanka. Ta udekorowana w motywy dziecięce stworzy bajkowy klimat. Szybę okienną można wystroić w naklejki wielokrotnego użytku. Ciekawym pomysłem może być wykorzystanie okna jako tablicy. Specjalne żelowe naklejki, na przykład w kształcie literek, dodadzą dziecięcego uroku każdemu oknu.

Każdy z nas lubi odpoczywać w miejscu, którego wystrój nadaje pomieszczeniu odpowiedni charakter i klimat. Nastrój pokoju ma duży wpływ na nasze samopoczucie. Bardzo podobnie jest w przypadku dzieci. Gdy pokój, w którym spędzają większość czasu jest kolorowy i wesoły, ale zarazem przytulny i bezpieczny, wtedy również i one będą przepełnione radością i szczęściem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *