Programy do projektowania ogrodów – darmowe i płatne

Prowadzenie ogrodu to hobby wielu z nas, jedni nastawiają się na ogródek do uprawiania warzyw, aby mieć dostęp do świeżych i wolnych od wszelakich nawozów plonów, inni celują w ogrody ozdobne pełne szlachetnych krzewów, wszelkiego rodzaju kwiatów lub uzupełniających całość skalniaków. O ile ten pierwszy rodzaj ogrodu nie wymaga od nasz szczególnych zdolności w kreacji przestrzeni o tyle drugi  przede wszystkim na takich się opiera. Zaprojektowanie ogrodu nie jest zadaniem szczególnie prostym i zabiera niemało czasu. I w tym momencie po raz kolejny z pomocą przychodzą nam programiści, oddając w nasze ręce program do projektowania ogrodów.

Programy Projektowanie Ogrodów
Gardenphilia

Programy do projektowania ogrodów

  • Gardenphilia Designer to profesjonalny program do projektowania ogrodów, i zieleni miejskiej zapewniający kompletne wykonanie projektu: od rzutu z góry, przez wizualizację 3D, projekt techniczny, zestawienie roślin oraz przekroje. Dystrybutorem narzędzia jest firma GARDENPHILIA.COM.

 

  • Garden Planner 2.4to stworzony przez firmę Artifact Interactive profesjonalny program do projektowania ogrodów, docelowo jest to produkt płatny w cenie 19 dolarów, istnieje jednak możliwość pobrania piętnasto dniowej wersji trial która posiada wszystkie funkcję pełnego produktu, dodając jedynie znak wodny przy wydrukach ukończonych projektów. Producent na swojej stronie udostępnia także wersje online pozwalającą projektować ogrody z poziomu przeglądarki.
  • SAM ZAPROJEKTUJ Dom, Wnętrze i OgródProgram Do Projektowania Zielenidla odmiany mamy polski program do projektowania ogrodów. Otrzymujemy do ręki narzędzie które w zasadzie jest bardzo rozbudowany „kombajnem” kompleksowo wspomagający projektowanie całego domu, począwszy od rozkładu pomieszczeń po przez sposób ich wykończenia oraz to co w tej chwili interesuje nas najbardziej zagospodarowaniu ogrodu. Dystrybutorem tego narzędzia jest firma LK AVALON.
  • Wymarzony Ogród 3.0kolejny polski produkt tym razem stworzony przez firmę Intersoft, całkiem rozbudowane narzędzie przeznaczone docelowo do zastosowań profesjonalnych, jednak że nic nie stoi na przeszkodzie aby wykorzystać je do zaprojektowania  swojego własnego ogrodu. Dostępna jest również wersja demo do pobrania po kliknięciu w nazwę programu.
  • Showoff Home Design 1.0kolejna pozycja dla osób radzących sobie z językiem angielskim. W pełni funkcjonalny darmowy program do aranżacji ogrodów stworzony przez firmę Visual Applications, narzędzie działa z poziomu przeglądarki i wymaga rejestracji na stronie. Zasada działania bardzo prosta a zarazem efektywna, pierwszym krokiem jest załadowanie zdjęcia miejsca które chce my aranżować następnie mamy możliwość wypróbowania różnych opcji  i rozwiązań nanosząc je bezpośrednio na wcześnie załadowane zdjęcie.
  • Realtime Landscaping Pro 5 5.04w pełni profesjonalne lecz zarazem kosztowne, rozbudowane oprogramowanie do projektowania przestrzeni wokół domu, wykonane przez firmę Idea Spectrum. Dostępne także w wersji demonstracyjnej z okrojoną funkcjonalnością. Program przeznaczony przede wszystkim dla osób zajmujących się dekoracją ogrodów zawodowo ze względu na dość wysoką cenę oraz rozbudowany pakiet opcji.
  • Garden puzzle – Kolejny program do aranżacji przestrzeni w okół domu dający możliwość Program do projektowania ogrodu Garden Puzzlesprawdzenia potencjalnych konfiguracji na tle zdjęcia przedstawiającego nasz prawdziwy dom lub konkretne miejsce w ogrodzie.  Program zawiera bogatą bibliotekę roślin z uwzględnieniem preferowanych przez nie warunków wegetacyjnych takich jak, ilość światła, rodzaju gleby i wilgotności.

Inne programy

Artykuł zawiera kilka z możliwych do zastosowania programów jeśli macie na ich temat opinie, lub znacie jakieś inny ciekawy program do projektowania ogrodów piszcie w komentarzach.  Zobacz także darmowe programy do aranżacji wnętrz.

 

2 komentarze

  1. Nie wiedziałam, że wymyślono nawet programy do tworzenia ogrodów! Zdjęcia wirtualnych ogrodów wyglądają imponująco, aż się chce mieć własny, aby wymyślić śliczną aranżację. Chciałabym się nimi pobawić, ale to dopiero po tym jak skończę nie cierpiącą zwłoki aranżację w power net, bo moje mieszkanie wymaga natychmiastowej interwencji;)

  2. Do projektowania ogrodów używam oprogramowania Gardenphilia. Jest to profesjonalny i świetny program z ładną grafiką, w którym np. rośłiny i drzewa są ręcznie malowane. Zapraszam do obejrzenia naszych realizacji http://wnetrzaplusogrody.pl/galeria-ogrody/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *